פתיחה מרגשת לתערוכות החדשות במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, הממוקם בשדרות הנשיא בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מתנסקי

בנוכחות שגריר יפן בישראל מיזושימה קואיצ'י , מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר ואורחים רבים, נחנכו במוצ'ש החולף התערוכות החדשות במוזיאון טיקוטין: 'הרף עין' של אמן העיצוב יסוהירו סוזוקי ו'יפן של דני קרוון'. בין המברכים סגן ראש העיר חיפה אביהו האן, ראש העיר לשעבר יונה יהב, משה מנו קונסול הכבוד של רוסיה, אילנה דרוקר טיקוטין בתו של מייסד המוזיאון פליקס טיקוטין, שגרירת ישראל ביפן לשעבר רות כהנוב ועוד

פורסם ב: 16/11/2021 09:49

מימין לשמאל שגריר יפן בישראל מיזושימה קואיצ'י ורעייתו,מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר, אוצרת המוזיאון ד'ר אתי גלס גיסיס.צילום: מתנסקי
היו אלה התערוכות הראשונות של אוצרת המוזיאון החדשה ד'ר אתי גלס גיסיס. לצד כיבוד יפני מסורתי, סיירו האורחים בתערוכה ורבים הצטלמו ליד ''העץ הממצמץ' שהפך להיות אטרקציה מרכזית, כבר ביומה הראשון של התערוכה.

האמן Yasuhiro Suzuki (יסוהירו סוזוקי)השתתף באירוע ב-ZOOM מטוקיו והאוצרת ד'ר אתי גלס גיסיס, הדוברת יפנית שוטפת, תירגמה את דבריו לקהל. סוזוקי, שליווה אישית את התקנת כל האלמנטים המורכבים של התערוכה אמר כי הוא מתכוון להגיע לישראל ולראות במו עיניו את התערוכה שלו שהיא תערוכת יחיד ראשונה שלו בישראל.

השגריר מוזישימה קואיצ'י התרשם מהתערוכה הייחודית 'רבת עומק ומעוררת מחשבה' ו הבטיח כי שיתוף הפעולה הפורה בין השגרירות היפנית למוזיאון טיקוטין יימשך גם בעתיד. שגריר ישראל ביפן גלעד כהן, בירך באמצעות וידאו וציין את חשיבותו של מוזיאון טיקוטין בפיתוח קשרי התרבות בין יפן לישראל.

חוה קרוון אלמנתו של דני קרוון ז'ל ריגשה את הקהל בדברים שאמרה לזכרו של דני קרוון: 'הוא היה מעורב בהכנת התערוכה, היה מאושר לקראתה, אך לא זכה לראות'. יעל קרוון בתו של דני קרוון, אמנית ויוצרת, ריתקה את הקהל בקטע ריקוד.

מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר סיפר של שינויים ושדרוגים רבים שנערכו במוזיאון לקראת פתיחת התערוכות ואמר: 'מוזיאון טיקוטין הוא פנינה נדירה. צריך לשאוף לפתח ולטפח את המוזיאון. להקים עוד קומה, לשפץ את החצר הנהדרת ואת בית קיש שבו מתקיימות פעילויות חינוכיות ייחודיות"' אמר.

התערוכה 'הרף עין' של יאסוהירו סוזוקי היא תערוכת יחיד הראשונה בישראל לאמן העיצוב הנחשב לאחד מעצבים המובילים ומעוררי העניין בעולם. בגישה מדעית שזורה בהומור משובח, מנתק סוזוקי חפצים משימושיהם היום יומיים והמוכרים, ומעניק להם זהות חדשה. כך, עלי כרוב הופכים לקערה, אקדח יורה טיפות עיניים ועץ מחליף את עליו בעיניים. בתערוכה מונגשים מוצר, איור וטקסט ,שלושת הממדים בהם עוסק האמן.

התערוכה 'יפן של דני קרון' מציגה דיאלוג בין עבודותיו של האמן למקום ולהוויה היפנית. התערוכה מתמקדת ביצירותיו השוכנות ביפן, ומבקשת להעביר את החוויה של ביקור באמנות הסביבתית של קרוון ביפן גם ממרחק של אלפי קילומטרים.
חוה קרוון. צילום: מתנסקי

משמאל לימין מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר, סגן ראש העיר חיפה אביהו האן, שגריר יפן בישראל ורעייתו. צילום: מתנסקי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת מג'ד אל כרום יצאה לטורניר כדורסל...
*   נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד...
*   טקס קבלת חברים ללשכת עורכי הדין התקיים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים