הבוקר התקיימה מסיבת עיתונאים במוזיאון טיקוטין בחיפה, לרגל תערוכת יחיד ראשונה בישראל של מעצב העל יאסוהירו סוזוקי. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

הישג אדיר להצגת התערוכה היוקרתית בחיפה שתביא מבקרים רבים מרחבי הארץ ומחו'ל למוזיאון טיקוטין. בסרט שהוקרן על המסך במוזיאון טיקוטין היה מפגש מרחוק עם אמן העל הבינלאומי Yasuhiro Suzuki (יאסוהירו סוזוקי) שלא שכח להודות למנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר ולאוצרת מוזיאון טיקוטין ד'ר אתי גלס גיסיס

פורסם ב: 11/11/2021 14:23

בדרכו אל הבמה במוזיאון טיקוטין יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה. צילום: רונית קיטאי
בתערוכה נכחה האמנית יעל קרוון, בתו הצעירה של דני קרוון ז'ל שתערוכה שלו, הפכה לתערוכה לזכרו,לאחר מותו. על המסך הוקרן סרטון היכרות עם האמן הדגול יאסוהירו סוזוקי וכך התוודענו לאופיו, אהבותיו וכשרונותיו, עוד בטרם צפינו בהם במו עינינו ולא הפסקנו להתפעל.

מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר הציג בפני העיתונאים מעל המסך שהוקרן שם את שגריר ישראל ביפן, גלעד כהן, שסיפר על קשרי התרבות בין ישראל ליפן.

במסיבת העיתונאים שערך מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר, השתתפו האוצרת החדשה של מוזיאון טיקוטין ד'ר אתי גלס גיסיס שסיפרה על התערוכות המוצגות בה. נכחו גם העוזר שלה ניר אלון בוגר לימודי מזרח אסיה באוניברסיטת חיפה ומזה עשר שנים תושב חיפה אליה הגיע מאלוני אבא. מאז התאהב בחיפה והפך אותה לעירו. נכחו שרון בנוש מנהלת אירועים ותוכן במוזיאון טיקוטין תושבת הכרמל המערבי חיפה ,דוברת המוזיאון עינת כהן וכאמור האמנית והיוצרת יעל קרוון, צעירת ילדיו של האמן דני קרוון ז'ל . יעל קרוון מתגוררת בליסבון, פורטוגל.

יעל קרוון תופיע בפתיחת התערוכה של אביה המנוח דני קרוון ז'ל, ביום שבת 13.11.21 בפאטיו של המוזאון ובשידור חוזר + שיחה ביום חמישי ומצ'ב הקישור:

https://www.tmja.org.il/אירועים_מיוחדים/9353/מפגש_אינטימי_עם_יעל_קרוון_ועם_האוצרת_ד%22ר_אתי_גלס_גיסיס_בתערוכה_-_%22יפן_של_דני_קרוון%22

www.yaelkaravan.com


על הכיבוד הופקד דוד אלישע בעל 'יפני - אוניגרי' (כדור אורז) שהגיש מרק מיסו וכריך מאורז עם אבוקדו/סלמון.

מרגש מאוד היה לחזות ביצירותיו של יאסוהירו סוזוקי המוצגות במוזיאון טיקוטין בשדרות הנשיא בחיפה ולא כל יום מגיע אמן בסדר גודל כזה לארץ. סוזוקי נחשב לאחד המעצבים המובילים ומעוררי עניין בעולם. הוא מצטיין בדמיון, תעוזה ויופי בתערוכה שמלאה בהומור מעולה ומתאימה לכל קהל הצופים.

בתערוכה תראו עלי כרוב שהפכו לקערה, עץ המחליף את עליו באישונים, ושעון ממצמץ. צפויה לכם חוויה מעוררת מאוד. תראו שם גם סירה בצורת... רוכסן.

באחד האולמות ראינו שפע של עיניים בצורת עלים מנייר. מכניסים אותם לתוך פתח שניצב שם בלב הקונוס, לוחצים ושפע של עלים נושרים כביכול מהעץ הדמיוני. חוויה משעשעת ומהנה לילדים ולמבוגרים כאחד, ליד אותו עץ דמיוני הנצחתי את מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר והעיתונאי ליאור אל-חי. בעבר ליאור ואני (רונית קיטאי) היינו מהעיתונאים שהיה לנו המזל, הכבוד והעונג לעבוד עם יותם יקיר כמי שערך באותו זמן את כל מקומוני רשת 'ידיעות תקשורת' בארץ. בתערוכה היו שפע של מיצגים ועליהם התעכבה בסיור ד'ר אתי גלס גיסיס האוצרת החדשה של מוזיאון טיקוטין.וסרטון להמחשה :


https://www.youtube.com/watch?v=XK48WjiaGqc


התערוכה השניה שתיפתח במוזיאון היא תערוכת מחווה לאמן דני קרוון שהלך לעולמו השנה. קרוון היה אחד האמנים החשובים בישראל ואחד המצליחים שבה בזירה הבינלאומית. התערוכה 'יפן של קרוון' הפכה לאחר פטירתו לתערוכה לזכרו ומוצגות שם יצירותיו השוכנות ביפן שמצליחות להעביר את חווית הביקור באמנות הסביבתית שלו גם ממרחק אדיר.

לקראת פתיחת התערוכות החדשות שופרו ושודרגו דברים רבים מוזיאון טיקוטין.

הקליקו כאן על הלינק לכתבה המתארת את השיפורים במוזיאון טיקוטין:

https://www.rinunim.co.il/Article.php?CatID=5&Page=1&ArticleID=51618&q=%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%99%D7%90%D7%95%D7%9F%20%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9F
יותם יקיר מנכ'ל מוזאוני חיפה . צילום: רונית קיטאי

יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה ומשמאלו העיתונאי ליאור אל חי. צילום :רונית קיטאי

אוצרת מוזיאון טיקוטין ד'ר אתי גלס גיסיס. צילום: רונית קיטאי

אוצרת מוזיאון טיקוטין ד'ר אתי גלס גיסיס. צילום: רונית קיטאי

האמנית הרב תחומית יעל קרוון, בתו הצעירה של דני קרוון ז'ל שמתגוררת בליסבון, פורטוגל. צילום: רונית קיטאי

דוברת מוזיאוני חיפה עינת כהן. צילום : רונית קיטאי

יפן של דני קרוון.צילום: רונית קיטאי

מבט אל חצר מוזיאון טיקוטין. צילום: רונית קיטאי

עלי כרוב בתערוכת סוזוקי. צילום: רונית קיטאי

Yasuhiro Suzuki על המסך. צילום :רונית קיטאי photo; Ronit Kitai

בטרם התחלת מסיבת העיתונאים במוזיאון טיקוטין. צילום : רונית קיטאי

גלעד כהן שגריר ישראל ביפן נראה על המסך באולם מוזיאון טיקוטין בחיפה. צילום: רונית קיטאי

סוכריות צבעוניות במוזיאון טיקוטין. לרגע חשבתי שאני צופה בחדשות המועברות בטלויזיה ודוד ביטן מחלק אותם לשרים ולח'כים המותשים. צילום: רונית קיטאי

כמו בבושקה יוצאות כוסות ועוד כוסות. צילום : רונית קיטאי

העיתונאי ליאור אל- חי ('ידיעות אחרונות'). צילום : רונית קיטאי

העיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים'. צילום: אלכס פוליאק

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   בעקבות המצב הביטחוני מי מזמין את תושבי...
*   650 אורחים הגיעו בערב חמישי החולף לפתיחת...
*   בחמישי (4.8 ) התקיים אירוע השקה מוצלח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים