הפתיחה המחודשת של מערת אליהו הנביא בחיפה תהיה באביב הקרוב. צילום: ענת סלומון, צילום הדמיות: קימל אשכולות אדריכלים

לאחר שנתיים של עבודות שיפוץ נרחבות לשיקום ושימור המערה והמבנים סביבה, צפוי מתחם מערת אליהו הנביא להפתח שוב לקהל הרחב בעוד כחצי שנה. במסגרת השיפוץ, שעלותו נאמדת בקרוב ל-15 מליון ש'ח, מונגש האתר לאנשים עם מוגבלויות. יהיה מרכז מבקרים, חלל אירועים, קפיטריה ועוד

פורסם ב: 10/11/2021 16:22

מערת אליהו הנביא בחיפה
*רה״ע עינת קליש רותם*: *״הצלחנו לגייס את התקציבים לעבודות השיקום וההנגשה במערה, כמות המבקרים לאחר השיפוץ צפויה לשלש את עצמה״*

ההנגשה היא באמצעות בניית שני מפלסים עיקריים שביניהם תקשר מעלית.עוד מתוכננים להבנות במתחם מרכז מבקרים, חנות מזכרות, חלל אירועים וקפיטריה אשר יתחברו באמצעות גשר חדש כך שכל מרכיבי המתחם יתפקדו יחד כקומפלקס אחד.

לפרוייקט שותפים המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, המשרד לשירותי דת, משרד התיירות, משרד ירושלים ומורשת ועיריית חיפה.

לצורך סקירת העבודות במתחם נערך אתמול ( 9.11.21) סיור בהשתתפות מ'מ ראש העיר חיפה מיכאל אלפר, רב הכותל והממונה על המקומות הקדושים שמואל רבינוביץ, מנכ״ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליאב, מנהל המקומות הקדושים באזור הצפון הרב ישראל דרעי, התורמים אלברטו ושרון כוכב ונציגי רשות העתיקות.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'הצלחנו לגייס כספים רבים לשיפוץ ושיקום האתר. קדושתו של המקום לשלוש הדתות, הופכת את הפרוייקט הנפלא הזה למשמעותי עבור אנשים רבים בחיפה ומחוצה לה והצפי הוא כי בתום עבודות השיפוץ, כמות המבקרים באתר תוכפל ואף תשלש את עצמה'.

מיכאל אלפר: 'מדובר באחד המקומות החשובים והקדושים לעם היהודי, אני מתרגש לראות את העבודות מתקדמות לקראת הפתיחה המחודשת, שתביא לכאן מבקרים רבים מהארץ ומחו'ל.
מערת אליהו הנביא בחיפה

מערת אליהו הנביא בחיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מה הסיבה שאנשי עסקים ועוד נראים לאחרונה...
*   איזו 'תחושת בטן' היתה לשחקנית אודיה...
*   מיזם תיירותי דיגיטלי חדש: הושקה 'הדרך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים