לימודי המשך מקוצרים בוטרינריה באוניברסיטת קושיצה הסלובקית לבוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה האקדמית צפת. צילום: יוני לובלינר

בוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה האקדמית בצפת, יוכלו להמשיך עם סיום תוארם הראשון ללימודי וטרינריה באוניברסיטה זו, וילמדו שם לתואר ד'ר ברפואה וטרינרית במשך 4 שנים, במקום 6 שנים אשר במסלול הרגיל

פורסם ב: 09/11/2021 11:54

פרופ' רביע ח'לאילה סגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית צפת. צילום: יוני לובלינר
במסגרת הרחבת שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים עמיתים ובין-לאומיים, הגיעה המכללה האקדמית צפת להסכם עם אוניברסיטת קושיצה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בסלובקיה, לפיו בוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה יוכלו להמשיך עם סיום תוארם הראשון ללימודי וטרינריה באוניברסיטה זו.

האוניברסיטה בקושיצה היא המוסד האקדמי היחיד בסלובקיה ללימודי רפואה וטרינרית בשפה האנגלית. הכרה אקדמית זו מצטרפת להכרה בלימודי החוג למדעי המעבדה הרפואית כשקילים ללימודי קדם רפואה. במהלך השנה האחרונה, הרחיבה המכללה האקדמית צפת את קשריה עם מוסדות אקדמיים מובילים עמיתים ובין-לאומיים.

בתחילת 2021, לצד שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארצות הברית, גרמניה, איטליה, הונגריה ורומניה, יצרה היחידה ללימודים בין-לאומיים במכללה קשר עם האוניברסיטה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בקושיצה (University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Košice), שבסלובקיה.

הסכם שיתוף הפעולה החדש בין שני המוסדות האקדמיים בא בתום כחצי שנה של מגעים בנושא, שהתנהלו בין סגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית צפת, פרופ' רביע ח'לאילה, ומנהל היחידה ללימודים בין-לאומיים ד'ר ניר אטמור, ובין הנהלת האוניברסיטה בקושיצה, ולאחר שהאחרונים בחנו את תוכניות הלימוד באשכול חוגי מקצועות הבריאות המוצעים על ידי המכללה.

על פי ההסכם החדש, כל סטודנט שסיים תואר בחוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה, ועונה על דרישות הקבלה של האוניברסיטה בקושיצה, יכול מעתה להגיש מועמדות לתוכנית המקוצרת של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה.

האוניברסיטה פתחה את שעריה לסטודנטים זרים בשנת 1994 עם מסלול לימודים בשפה האנגלית, והכשירה במסגרת מסלול זה מאות רבות של בוגרים ובוגרות מהעולם ומישראל.
ד'ר ניר אטמור . צילום: יוני לובלינר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   חברת HackerU תרמה עשרות מחשבים וציוד...
*   חברת ר.ב.דגנים יבואנית מותג התבלינים...
*   ב- 28.12.2021 נערכה ברחבי הארץ בחינת ההסמכה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים