שתי מיילדות מהמרכז הרפואי לגליל העבירו סדנה בכנס בינלאומי בפולין. על דליה טדגי מהמרכז הרפואי זיו בצפת. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט

ליאת ספרי ורותי ביטון, שתי אחיות מיילדות מהמרכז הרפואי לגליל, חזרו מכנס בינלאומי שהתקיים בפולין, ואשר עסק בנושא בריאות המשפחה. במהלך הכנס, שנערך באוניברסיטה המקומית בעיר קאליש, ביטון וספרי המשמשת סגנית אחות אחראית בחדר לידה , הירצו בפני מאות משתתפים והקרינו סרטון על המרכז הרפואי לגליל שמנהל בהצלחה פרופ' מסעד ברהום

פורסם ב: 07/11/2021 18:18

שתי האחיות שהשתתפו בכנס בפולין. צילום: המרכז הרפואי לגליל
בהרצאתן סיפרו ליאת ספרי ורותי ביטון על השירותים השונים שניתנים באגף נשים ויולדות, כולל שירותים סב-לידתיים שונים, ובהם חדר לידה טבעי וניתוח קיסרי ידידותי. כמו כן הדגישו את הקשר ושיתוף הפעולה בין המרכז הרפואי והפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל.

בנוסף העניקו שתי המיילדות סדנה ייחודית עבור סטודנטיות לסיעוד ולמיילדות, מדריכות ונציגות מינהל הסיעוד, העוסקת בהנגשה תרבותית בחדר הלידה ובנושא רב-תרבותיות. במסגרת הסדנה הן סיפרו בין השאר על מנהגים של נשים יולדות מדתות שונות. יצוין כי במרכז הרפואי לגליל נולדים מדי שנה ב-12 חדרי הלידה כ-5,500 תינוקות מדתות שונות: יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים ובדואים.

במהלך הכנס נפגשו ליאת ספרי ורותי ביטון עם האחות הראשית של מדינת פולין, סופיה מלאס, ששיבחה אותן על ההרצאה והסדנה שהעניקו. האחות הראשית העניקה לשתיים מגן הוקרה ומכתב תודה אישי. השתיים יצאו לכנס בתיאום ובשיתוף היחידה לקשרי חוץ.

מספרות השתיים: 'הכנס, שהתקיים בהשתתפות מאות צוותים רפואיים וסיעודיים מרחבי העולם, היה פורה ומלמד. שמחנו לייצג את המרכז הרפואי ולספר על השירותים הייחודיים בחדר לידה בפרט ובאגף נשים ויולדות בכלל'.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, שקיבל אף הוא מגן הוקרה ומכתב אישי מהאחות הראשית של פולין, ומנהלת הסיעוד, דליה טדגי, בירכו את שתי המיילדות על השתתפותן המכובדת בכנס החשוב.יצוין כי מנהלת הסיעוד, דליה טדגי שהגיעה מהמרכז הרפואי זיו בצפת, החליפה לאחרונה בתפקיד את רונית קלמן, שפרשה לגימלאות לאחר שנים רבות בהן שימשה בתפקידים שונים בתחום הסיעוד.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   זוכרים את פרופ' שאול שאשא ז'ל. אלמנתו...
*   הפתעה גדולה ומשמחת: מחקר חדש באוניבסיטת...
*   לראשונה בצפון: מרפאה ייחודית לטיפול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים