דניאל בלום לא מפחדת מכלום מאת ד'ר לילך בוגצ'יק –חלפון. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

כיצד גורמים לילדים להפסיק לפחד מטיפולי שיניים ולשתף פעולה? מחברת הספר 'דניאל בלום לא מפחדת מכלום' היא ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון, מומחית לרפואת שיניים לילדים ומנתחת ילדים בהרדמה כללית/טשטוש בבתי חולים. היא מנגישה בספרה בצורה מקסימה את הטיפול ומסבירה לפציינטים הצעירים מה היא עומדת לעשות בפה שלהם והכל בצורה מרגיעה והומוריסטית שגורמת להם לזרום עם ההליך

פורסם ב: 04/11/2021 11:09

ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון וספרה 'דניאל בלום לא מפחדת מכלום' בהוצאת 'צמרת'. צילום עצמי
החודש עקרה ד'ר לילך בוגצ'יק מהקליניקה שלה בגבעתיים למרפאה חדשה ברח' בן צבי 5 בשכונת רמת חן ברמת גן, שם עובדים עוד מספר רופאים. משעשעת אותה מאוד התגובה של הבאים לשם שמצהירים כי כל כך כיף להם במרפאה עד שאין להם רצון לחזור הביתה.


לא רק המעבר הזה היה חידוש עבור מחברת הספר 'דניאל בלום לא מפחדת מכלום'. בחודש שעבר היא ציינה גם את החלפת הקידומת ל-40. ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון נשואה לד'ר שלומי חלפון (42) פיזיקאי חוקר, אותו הכירה כאשר שניהם עבדו במחקר באותה מעבדה והם הורים לשלושה בנים איתן בן 10, ליאור בן 8 וחצי ואייל בן 6.

האהבה לתחום רפואת שיניים החלה בעת שירותה הצבאי. 'הייתי סייעת לרופא שיניים וחלמתי להיות רופאת שיניים. למדתי ב'הדסה' רפואת שיניים וגם עשיתי מחקר לתואר שני ברפואת שיניים ואת התואר השני סיימה בהצטיינות.

את סיבת כתיבת הספר היא בחרה כדי להרגיע את מטופליה: 'ילד זה ילד והדרך לזכות באמון שלו היא להראות לו מראש מה אני עומדת לעשות וכך הוא נרגע כי בסופו של דבר ילדים מפחדים מהלא נודע. הספר נועד כדי לעשות היכרות חיובית ומפורטת עם מרפאת השיניים וכל שלבי הטיפול. המטרה היא שילדים יגיעו מוכנים לטיפול שיניים,עם חיוך,וסיכוי טוב יותר לשיתוף פעולה בטיפול'.

כאשר אני מספרת לה כי רופא השיניים החיפאי ד'ר גרשון הורוביץ כתב לפני שנים רבות ספר בשם 'מולרי השן השובבה' ועליו גדלו ילדים רבים שכך נרגעו מטיפולי שיניים היא מודה שבהחלט שמעה על ספרו של ד'ר גרשון הורוביץ.

דר' לילך בוגצ'יק חלפון D.M.D כאמור בוגרת 'הדסה' בירושלים ועם התמחות ברפואת שיניים לילדים (אוניברסיטת תל- אביב). בעלת תואר שני נוסף במחקר ברפואת השיניים- אותו סיימה בהצטיינות.

דר' לילך עובדת במרפאתה הפרטית, ובבתי חולים, ומאמינה בחוויות חיוביות וטובות של הילדים במרפאת השיניים, כדי שיגיעו למרפאה עם חיוך ויצאו משם עם ציפיה לטיפול הבא שיחוו. דניאל בלום גיבורת הספר היא ילדה אמיצה שלא מפחדת מכלום עד שהגיעה למרפאת שיניים ובעזרת הסיפור בספר היא כבר באמת לא מפחדת מכלום.

הספר מכיל 31 עמודים מנוקדים . 68 ש'ח . הוצאת צמרת

איורים: אדליה דרובצקי
חרז: אמיר פבלוביץ'
עריכה גרפית ועימוד: צמרת שי סטודיו ספרי 'צמרת'
הפקה: משה ראובני

www.netbook.co.il
דניאל בלום לא מפחדת מכלום מאת ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון. הוצאת 'צמרת'

ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון עם משה ראובני מנכ'ל הוצאת 'צמרת' והספר 'דניאל בלום לא מפחדת מכלום' בהוצאת 'צמרת'.צילום עצמי

ד'ר לילך בוגצ'יק-חלפון וד'ר שלומי חלפון עם שניים מבין שלושת ילדיהם. צילום עצמי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים