השבוע בעיריית חיפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

כחלק מהובלת מדיניות שתכליתה לשפר את ניקיון העיר ולמנוע כניסת חיות בר ומזיקים כדוגמת חולדות, עכברים, תיקנים וכדומה, הוחלט בעיריית חיפה לתגבר את האכיפה באמצעות 'נוהל אכיפה כנגד משאירי מזון באופן שיש בו כדי לזהם את המרחב הציבורי'. פקח עיריית חיפה ושוטר, לכדו אדם אשר ברשותו כלי נשק ורכוש החשוד כגנוב

פורסם ב: 02/11/2021 09:48

חזירים ליד פחי האשפה. צילום : דוברות עיריית חיפה
עיריית חיפה מתגברת את האכיפה כנגד התופעה במטרה להבטיח את הסדר הציבורי ולמנוע מפגעים תברואתיים ומטרדים שונים*

כחלק מהובלת מדיניות שתכליתה לשפר את ניקיון העיר ולמנוע כניסת חיות בר ומזיקים כדוגמת חולדות, עכברים, תיקנים וכדומה, הוחלט בעיריית חיפה לתגבר את האכיפה באמצעות 'נוהל אכיפה כנגד משאירי מזון באופן שיש בו כדי לזהם את המרחב הציבורי'.

האכיפה תתבצע ברחובות, בגנים, בשטחים הציבוריים ובכל מקום שהציבור נוהג לעבור בו.

כידוע, השארת מזון גורמת להגעת חיות בר ומזיקים למיניהם, וכתוצאה מכך נגרם מפגע תברואתי ובריאותי חמור לציבור הרחב.בנוסף, התופעה גורמת לחיות הבר להתרגל להזנה מבני האדם ולכן לחפש את קרבתם, וכפועל יוצא מכך נגרמים מפגעים לכלל הציבור, וביניהם פגיעות בבני אדם וחיות מחמד, נזקי רכוש, תאונות דרכים ועוד.

יש לציין כי הנוהל אינו אוסר על האכלת חתולי קהילה. העירייה מאפשרת את האכלתם באופן אחראי ונכון, כל עוד השטח נשאר נקי. על פי הוראות הנוהל, מוסמכים מפקחי העירייה לנקוט בהליכי אכיפה באמצעות רישום דו'חות בסך 730 ש'ח נגד מי שיימצא מזהם בפעם הראשונה את המרחב הציבורי. הפרה חוזרת של הנוהל תאפשר הגשת כתב אישום כבר מהעבירה השנייה.

מצ״ב קישור לנוהל:

https://www.haifa.muni.il/wp


(ליאורה טל)

**


פקח עיריית חיפה ושוטר לכדו אדם כשברשותו כלי-נשק ורכוש החשוד כגנוב

במהלך פעילות שגרתית, שקיימו אתמול בשעות הערב פקח עיריית חיפה ושוטר משטרת ישראל בשכונת הדר, הבחינו לפתע השניים באדם המתנהג באופן המעורר חשד.

השניים החלו לתשאל את החשוד באשר למעשיו, אולם לפתע פתח החשוד בריצה והחל לברוח. לאחר מרדף רגלי קצר עצרו אותו השניים בכניסה לבניין ברחוב החלוץ ובחיפוש על גופו נמצא מספר רב של פריטים, כגון שעונים, טלפונים ניידים ומשקפי שמש, החשודים כגנובים וכן סכום כסף בשווי של למעלה מ-40 אלף ש'ח. בנוסף לכך נמצאו אצלו כלי תקיפה : סכין ואלה מתקפלת, למעלה מ-300 שקיות אשר הכילו חומר החשוד כסם וכמות גדולה של תרופות. החשוד נעצר ונלקח לתחנת המשטרה להמשך חקירתו.

אילן חודדה מנהל אגף האכיפה בעיריית חיפה: 'אגף האכיפה העירוני עבר לאחרונה שינוי ארגוני מקיף, הכולל, בין היתר, תגבור פקחים, הקמת יחידת אופנועים והכפלת כמות מצלמות האבטחה ברחבי העיר. פקחי עיריית חיפה ימשיכו לעבוד יום ולילה, בשיתוף עם משטרת ישראל, מתוך מטרה לחזק את תחושת הביטחון האישי של תושבי חיפה'.

(גיל מלר)
צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שרת הכלכלה אורנה ברביבאי וחבר הכנסת...
*   לרגל 100 שנים להיווסדו של בי'ס 'תל חי'...
*   המשרד של אמה, עו'ד טליה שקולניק-קרייר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים