המרכז הרפואי וולפסון השיק שתי מרפאות חדשות: מרפאה לבריאות העצם ואנדוקרינולוגיה של פוריות והריון.כתבה: רונית קיטאי

ד'ר אורית טויטו מנהלת היחידה לאנדוקרינולוגיה: 'המרפאות הללו מרחיבות את שירותי היחידה הקיימים. הצוותים עשו מאמץ רב להנגיש ולהתאים את הטיפול לכל איש ואשה בהתאם לצורך הרפואי. אנו מאמינים שעבודת צוות ושיתוף פעולה בין-תחומי מעניקים למטופלים מענה רפואי ואנושי מצויין'

פורסם ב: 25/10/2021 13:40

מוסיפה ד'ר אורית טויטו: 'אנחנו מאמינים שעבודת צוות ושיתוף פעולה בין-תחומי מעניקים למטופלים מענה רפואי ואנושי מצויין'.

המרפאה החדשה לבריאות העצם במרכז הרפואי וולפסון מנוהלת ע'י ד'ר רחל חוה רוזנבלום, מומחית ברפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה שהיא בוגרת בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. המרפאה מדגישה את חשיבות הנגשת מידע לציבור ואבחון של מחלות עצם, וכן תפירת תכנית טיפול ייעודית עבור כל מטופל, כולל התייחסות לאורח חיים בריא כחלק מהטיפול במחלות עצם.

צוות המרפאה משתף פעולה עם מחלקות אחרות במרכז הרפואי וולפסון כולל אורטופדיה, אונקולוגיה ופה ולסת, ועם רופאים מבתי חולים אחרים בארץ ובעולם.

המרפאה עוסקת במחלות עצם כגון אוסטאופורוזיס, מחלה שכיחה במיוחד אשר כמחצית מהנשים וחמישית מהגברים מעל גיל 50 יסבלו ממנה במהלך חייהם, והטיפול במרפאה מסייע למנוע שברים אלו. יחד עם זאת, מדובר במחלה 'סמויה' שלעיתים מתגלה מאוחר מידי ואף רק לאחר שבר משמעותי שעלול לפגוע באיכות החיים וביכולת התפקוד. כמו כן, עוסקת המרפאה בהיפרפאראתירואידיזם ומחלת פאג'ט, וכן במחלות עצם נדירות. טיפול נכון במחלות עצם יכול למנוע סיבוכים חמורים ובעיקר להפחית משמעותית את הסיכון לשברים.

המרפאה מפעילה בדיקות צפיפות עצם (בדיקת סקר פשוטה שיכולה לאבחן אוסטאופורוזס ומומלצת לנשים מעל גיל 65, לגברים מעל גיל 70 ולאנשים עם מחלות רקע גם בגיל צעיר יותר).

מרפאה חדשה נוספת היא המרפאה לאנדוקרינולוגיה של פוריות והריון. המרפאה בניהולה של ד'ר דנה הרצברג, בוגרת בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב ומומחית ברפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה. זוהי מרפאה ייחודית אשר מתמקצעת בתחום האנדוקרינולוגיה של פוריות והריון. המרפאה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם צוותי יחידת ההפריה החוץ גופית וצוותי רופאי הנשים. המרפאה נותנת מענה לבעיות הקשורות במערכת המין בנשים ובגברים.

דוגמאות לכך בקרב נשים הן שיעור יתר, אקנה והפרעות במחזור הווסת בנשים, שיכולות להוות ביטוי להפרעה אנדוקרינית כגון תסמונת השחלות הפוליציסטיות, עודף הורמון הפרולקטין ועוד. ואצל גברים, הפרעות בתפקוד המיני וחסר טסטוסטרון הם פעמים רבות ביטוי להפרעה הורמונלית המחייבת בירור וטיפול. במסגרת פעילות המרפאה ניתן גם ליווי לנשים בהריון עם מחלות אנדוקריניות בשילוב עם רופאי היחידה להיריון בסיכון, תחת קורת גג אחת ובביקור משותף. זה מאפשר תקשורת פנימית טובה יותר של הצוות המטפל, קבלת החלטות משותפת והפחתת עומס של ביקורים במרפאה עבור המטופלת.

ד'ר אורית טויטו מנהלת היחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, מומחית ברפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה: 'אני מברכת על פתיחתן של המרפאות החדשות והייחודיות ביחידה לאנדוקרינולוגיה. המרפאות הללו מרחיבות את שירותי היחידה הקיימים באנדוקרינולוגיה וסוכרת. צוות המרפאה עושה מאמץ להנגיש ולהתאים את הטיפול לכל איש ואשה בהתאם לצורך הרפואי. אנו מאמינים שעבודת צוות ושיתוף פעולה בין-תחומי מעניקים למטופלים מענה רפואי ואנושי מצויין'.

ד'ר ענת אנגל מנכ'לית המרכז הרפואי וולפסון: 'מדובר בנושאים חשובים במיוחד בתחום הרפואה הציבורית תוך שמירה על נגישות וזמינות למטופלים, ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות'.

פרטי יצירת קשר: המרפאות ביחידה לאנדוקרינולוגיה פעילות בימים א'-ה' בשעות 8:30-14:30
טלפון לזימון תורים: 03-5028111

דואר אלקטרוני zimuntorim@wmc.gov.il

בנוסף, ניתן להתייעץ ישירות עם צוות היחידה בכתובת:

endo@wmc.gov.il
ד'ר אורית טויטו. צילום: דוברות וולפסון

ד'ר דנה הרצברג. צילום:דוברות וולפסון

ד'ר רחל רוזנבלום. צילום: דוברות 'וולפסון'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   זוכרים את פרופ' שאול שאשא ז'ל. אלמנתו...
*   הפתעה גדולה ומשמחת: מחקר חדש באוניבסיטת...
*   לראשונה בצפון: מרפאה ייחודית לטיפול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים