'ויסוצקי' השיקה סדרת תה ירוק 'סופּר-גרין' חדשה, בשילוב עלי מאטה מדרום אמריקה, הידועים כסופר פוד. כתבה: שרון בן-פורת. צילום: סטודיו טופ טאץ'

ויסוצקי, חברת התה המובילה בישראל, ממשיכה להתחבר לטרנדים העולמיים הסוחפים את עולם התה, לרגש, להפתיע ולחדש לקראת עונת החורף בקטגוריית התה הירוק עם סדרת 'סופּר-גרין' חדשה

פורסם ב: 17/10/2021 10:47

'ויסוצקי' השיקו תה ירוק בשילוב עלי מאטה. צילום: סטודיו טופ טאץ'
בסדרה שלושה טעמים: תה ירוק מאטה נענע וגוארנה, תה ירוק מאטה בטעם קקאו ואגוזי לוז ותה ירוק מאטה בטעם לימון ונענע.

סדרת הסופר גרין של ויסוצקי מתקשרת לעולמות הבריאות ולסגולות התה הירוק: EGCG, נוגדי חמצון, רכיבים ביו-אקטיביים ואורח חיים בריא.שתיית משקה המאטה היא מנהג תרבותי- חברתי הנפוץ בדרום אמריקה, הפופולארי במיוחד בקרב ספורטאים בדרום אמריקה.

בשתיית כוס תה ירוק מאטה הרווח הוא כפול: מחזירים לגוף את הנוזלים שאבדו כתוצאה מהפעילות הגופנית וכן את נוגדי החימצון שנוצלו בגוף בעקבות האימון. המחיר לפי אתרי האון ליין: 18.90-23.90 ש'ח.

סדרת "ויסוצקי ירוק" פותחה והותאמה במיוחד לטעמם של הצרכנים הישראלים, המעדיפים תה ירוק בטעם מעודן ולא מריר. הטעם המעודן של התה הירוק מושג על ידי שימוש בעלי תה ירוק סיני מזן עדין במיוחד, ושילובם עם פירות וצמחים כגון לימונית ולואיזה, המעשירים את המשקה בטעם ובארומה ייחודיים. הסדרה מבוססת על שימוש ברכיבים טבעיים בלבד, כל תיון ארוז במעטפה אטומה לשמירת הארומה, הטעם והטריות של התה. להשיג ברשתות השיווק השונות.

על תה ירוק ורכיב ה-EGCG: התה הירוק עשוי מעלי תה שגדלים בסין הרחוקה ועוברים ייבוש עדין. הייבוש העדין שומר על הסגולות הייחודיות של התה הירוק.בשנים האחרונות נעשו בעולם מחקרים מדעיים רבים כדי להבין את סודו של התה הירוק, ובהם התגלה שסודו של התה הירוק הוא ברכיב ה- EGCG- נוגד חמצון ייחודי שקיים במינון גבוה רק בתה ירוק.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   חברת 'ברא צמחים' השיקה את תוסף התזונה...
*   שון בלאיש וליאם חזן בנה של רוית אסף...
*   בעקבות הגידול במשלוחים בשל הקורונה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים