'ארוחה משפחתית' מאת: גנית אורין .עורכת: תמי לבנת מלכה.הוצאת 'מטר'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עצמי

'ארוחה משפחתית' הוא רומן נועז וחושפני אשר מרגע בו תתחילו לקרוא בו, לא תוכלו לעצור עד שתסיימו את קריאתו. מאחורי תאורי הסקס העסיסי ניצבת גנית אורין ילידת חיפה ותושבת עיר הולדתה. היא עוסקת בתעשיית הקולנוע וגם בתחום בריאות הנפש, אך בניגוד ל'עסיסיות' שבכתיבתה היא מעידה על עצמה כ'ילדה טובה חיפה'. מי היא גנית אורין (י' בקמץ) ששם המשפחה עוברת מ...הרצוג?

פורסם ב: 13/10/2021 19:18

גנית אורין וספרה 'ארוחה משפחתית' בהוצאת 'מטר'. צילום: עצמי
גנית אורין היא בת למשפחה המונה ארבעה ילדים. אמה גרה אתה בדירתה בשכונת כבביר בחיפה, לשם עקרה לפני שנתיים. קודם גרה בשכונת כרמליה והיו לה תקופות לא מעטות של נדידה כולל חמש שנים בתל אביב, בעת שלמדה באוניברסיטת תל אביב וגם תקופה בה גרה במושב הטבעונים אמירים.

גנית אורין היא אם חד הורית לשני ילדים : בת 14 ובן 12, והיא לא נישאה לאבי ילדיה. האחים שלה מפוזרים בלוס אנג'לס (שחקן), ויש לה אחים באזור המרכז, קרוב לאביה המתגורר כיום בבית אבות ברמת גן.

כיום אין לה אין בן זוג קבוע והבילוי העיקרי שלה עם ילדיה הוא בעיקר מסעדות האהובות עליהם וביניהם החומוס של 'פרג' בעיר התחתית בחיפה, הידוע כחומוס הכי נפלא שיש, 'שוואנטינה' ו'טאטאמי'. בילוי נוסף הוא טיול עם שני הכלבים בטיילת של בת גלים.

את הספר כתבה גנית אורין במשך חצי שנה ואחר כך היתה עוד חצי שנה של עריכה וגם הקורונה שיבשה לא מעט את לוח הזמנים עד שהספר יצא לאור.

מה יש בספר הנועז?

היא כותבת על רומן כמעט בלתי אפשרי עם בחור ערבי שלא ממש סגור על עצמו. הוא עובד בסופרמרקט ומחליף עבודות ונשים. בנוסף לכך הוא גם צעיר מגיבורת הספר ב-21 שנים. היא מספרת ב'ארוחה משפחתית' על אוירה משפחתיות רעילה הקיימת שם , מתארת מרתון סטוצים עם גברים צעירים, כוחניות במערכות יחסים: בסקס, בזוגיות ובמשפחה , ומכל אלה היא רקחה רומן מרתק מאין כמותו שבה המציאות והדמיון מככבים גם יחד.

גיבורת הספר גאיה, ב'ארוחה משפחתית' שלה נעה על גבול מאבקים משפחתיים מכעיסים ונסיונות שליטה של המשפחה על הנשמה שלה ושל ילדיה, וגם של אמה. נסיונות שליטה על המקורות הכספיים והכנסת עורכי דין לסיפור המשפחתי. כל זאת על רקע מחלת הדמנציה של האם, האב השתלטן שאהוב על כל עובדי הסופר אך לא מספיק מעריך את בתו ומציק לה לא מעט. כל זאת בצד קשר רומנטי מפתיע עם הבחור האחרון שמשפחתה היתה מצפה שתביא אותו הביתה, וזאת כאמור לצד סטוצים מזדמנים.

'ארוחה משפחתית' בוחן מהו החיק המשפחתי, האם הוא גן עדן או גיהינום, האם הכבשה השחורה במשפחה יכולה לחזור ולהיות הבת המועדפת? האם הצד הפסיבי בזוגיות יכול להתחיל לשלוט בקשר, והאם אדם מתחתית שרשרת המזון החברתית יכול להשתנות, ולקבוע את גורלו?

גנית אוריָן (י' -בקמץ) תסריטאית, בימאית, מפיקה, סופרת ומטפלת בתחום בריאות הנפש ובין היתר עובדת בעמותת 'שילה' ועובדת כבקרית של עמותת אפוטרופסות.

היא בת 48 ,בוגרת התוכנית הרב-תחומית (דגש על קולנוע) באוניברסיטת תל אביב, וגם סיימה את הלימודים כבוגרת ביה"ס 'קאמרה אובסקורה' במחלקות קולנוע וצילום סטילס. תחילה בתל אביב ואת השנתיים הנוספות כבר למדה בסניף החיפאי שלהם ברחוב הנביאים בשכונת הדר. היא גם למדה לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, לימודי אנימציה ולימודי עיצוב תעשייתי .

גנית אורין כתבה, ביימה והפיקה תשעה סרטים ביניהם שגר אותי לחלל, סשה!, העובר שחזר מן הכפור, בנק הז, וייצגה את ישראל במספר פסטיבלי קולנוע בחו'ל.

מאחוריה פירסום שני ספרי מבוגרים נוספים (הנוקמות של שלוותא ופורטפוליו 2016) ושלושה ספרי ילדים (תותה כבר חתולה גדולה, לא רוצה לצאת ונובי גיבורת השזיפים).לאורך השנים עבדה עם נוער בסיכון ומאז שנת 2016 היא עוסקת בטיפול רגשי והפעלה קוגנטיבית לישישים בדגש על לוקים בדמנציה, דיכאון, חרדה והפרעת אישיות וכן לחולי נפש בקהילה.

גנית אורין שירתה בשירות קבע ובשירות מילואים ביחידת 8200 כמתרגמת מהשפה הערבית, והיא בעלת סיווג בטחוני.


הספר מכיל 299 עמודים - 95 ש'ח. עריכת לשון: מיכל אסייג. הצילום שעל העטיפה: גנית אורין, עיצוב העטיפה: נורית וינד קדרון. 'מטר' הוצאת 'מטר' סיפורת וגנית אורין.


www.matarbooks.co.il
ארוחה משפחתית מאת גנית אורין. הוצאת 'מטר' סיפורת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים