ספר תורה ייכתב לשלומם ובריאותם של תושבי העיר יקנעם, ולעילוי נשמתו של אסף מזרחי ז'ל שהיה תושב המקום. צילום: רועי אדוט

הרב נועם דקל שחגג באותו היום 60 שנה ואשר מוביל את פרויקט כתיבת הספר אמר לראש העיר יקנעם סימון אלפסי ולסגניו, כי מדובר במעמד מיוחד ומרגש שמתקיים ביום מיוחד:יום הולדתם של שני המאורות הגדולים: מייסד חסידות חב'ד האדמו'ר הזקן, רבי שניאור זלמן מלאדי והבעל שם טוב זכר צדיקים לברכה

פורסם ב: 05/10/2021 17:24

צילום: רועי אדוט
ביום תחילת הספר מלאו 30 ימים למותו של אסף מזרחי ז'ל. הרב נועם דקל סיפר כי בחב'ד מאמינים שלכל יהודי יש נשמה קדושה וגדול המחבר על המפלג, והוסיף שכל יהודי הוא יהלום יקר.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בירך ואמר שאין יותר טוב מלכתוב ספר תורה לזכותם של התושבים ביקנעם שהם קהילה מיוחדת, וציין שהעיר גדלה, מתפתחת ומצטיינת, ולצד זאת יקנעם היא עיר שמתאפיינת הלכה למעשה באחדות, אהבת חינם, קבלת השונה וכו'.התורה החזיקה ומחזיקה את עם ישראל.

סימון אלפסי הודה לרב נועם דקל על עבודתו המצוינת בעיר ופעילותו לאחדות ולקירוב לבבות, ואמר שמי ייתן ובזכות כתיבת ספר התורה תהיה רק אהבת חינם ואחדות בכל עם ישראל.

בתום הדברים והברכות החלה תחילת כתיבת ספר התורה שייכתב על ידי הרב אלעזר קניג. ראש העיר, סימון אלפסי התכבד בכתיבת האות הראשונה. סגני ראש העיר אורי שמואל והרב דניאל סירי התכבדו בהתאמה האות השנייה והשלישית. הרב נועם דקל התכבד בכתיבת אות. בתום כתיבת האותיות שרו כולם את 'אלי אתה ואודך', ובראי חודש אלול הרב נועם דקל תקע בשופר. תושבי יקנעם יוכלו להשתתף בספר התורה ברכישת עמוד בעלות של 770 ש'ח בלבד דרך חב'ד. ראש העיר רכש את העמוד הראשון. סגנו, אורי שמואל רכש את העמוד השני.

ראש העיר סימון אלפסי: 'מעמד כתיבת ספר תורה הוא תמיד מרגש והפעם הוא היה מרגש, ייחודי ומיוחד. אני אישית לא מכיר יישוב שנכתב ספר תורה לשלומם של התושבים, ואני גאה על כך שביקנעם עושים זאת.העיר גדלה ומתפתחת ומצטיינת בתחומים רבים כל הזמן, אבל מעל הכל כאן אנו גאים בקירוב ללבות, קיבוץ גלויות, אחדות ואהבת חינם שבין התושבים. הרב נועם הוא דוגמא ומופת ואני מודה לו ולכל חב"ד על פעילותם בעיר. מי ייתן ובזכות ספר התורה, האחדות וקירוב הלבבות יהיו תמיד בינינו, ושרק נהיה בריאים ומאושרים'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה תחל בימים הקרובים בעבודות...
*   ב'בית יד לבנים חיפה' תיפתח ביום חמישי...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם וממלא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים