‬קבלת פנים למשלחת הפראלימפית נערכה בבית נשיא המדינה יצחק הרצוג. כתבה: רונית קיטאי. צילום: קרן איזיקסון

ספורטאי משלחת ישראל למשחקים הפראלימפים בטוקיו, שחזרו עם תשע (!) מדליות, התארחו ביום שלישי בבית הנשיא יצחק הרצוג, לאירוע קבלת פנים חגיגי בנוכחות שר התרבות והספורט חילי טרופר. איזו בשורה משמחת שמעו באירוע זה?

פורסם ב: 15/09/2021 05:31

נשיא המדינה יצחק הרצוג עם איאד שלבי. צילום: קרן איזיקסון
המארח הנשיא יצחק הרצוג : 'קירות הבית הזה צרים מלהכיל את הגאווה שאנחנו מרגישים עם שובכם הביתה עטורי מדליות והישגים. הבאתם שיאים חדשים אישיים, לאומיים ובינלאומיים וגם שמחה לכל עם ישראל. עקבנו אחריכם והיינו אתכם בקשר כמעט יום יומי. עצרנו את שגרת העבודה בשביל עוד רגע של גאווה ונחת שהסבתם לנו. אתם ההוכחה שגם כשקשה, כאשר הלב רוצה הכל אפשרי. אני גאה להיות חלק ממדינה שאלה הם ספורטאיה. עלו והצליחו, לחיי עוד ועוד שיאים ופסגות'.

הוסיף שר התרבות והספורט חילי טרופר: 'המשחקים הפראלימפיים היו מפגן של כוח רצון, שאיפה למצוינות ורוח אנושית גדולה. תודה לכם על משב הרוח הטוב הזה. אתם כולכם חבורה של אנשים אשר מנצחים כל יום מחדש. אתם מצויים כמו בריצת משוכות שאינה נגמרת, שחיה נגד כיוון הגלים, וגם נגד סטראוטיפים מעליבים, הנחות מוקדמות מקטינות, אצבע שמכוונת כלפיכם בהליכה במקום הומה, גילויי רחמים מנמיכים. אבל כאמור, אתם קורצתם מחומר של ווינרים, חומר אנושי שמנצח כל יום מחדש'.

יו'ר הוועד הפראלימפי ד'ר שוקי דקל, אמר: "יצאנו לטוקיו עם ברכת הנשיא והנה היום חזרנו לבית הנשיא במעמד מכובד מאוד. חזרנו לכאן כדי לומר "עשינו זאת! הבטחנו וקיימנו, והוכחנו לכולם את ניצחון הרוח על הגוף, ושהבלתי אפשרי הוא אפשרי! ספורטאינו מעוררי ההשראה עשו מעבר לגבולות ומעל למגבלות"

בשם הספורטאים דיבר עמי דדאון, השחיין זוכה שתי מדליות הזהב ומדליית כסף: /האפשרות לייצג את המדינה, ולהביא כבוד ושמחה לעם ישראל כולו, זו זכות ענקית. אני וכל חברי במשלחת הרגשנו שאנחנו נציגים של המדינה והרגשנו שצופים בנו, ומפרגנים. אני מקווה שהפירגון והאהבה לה אנחנו זוכים עכשיו ילוו אותנו גם בהמשך השנה'.

שחקנית הכדורשער רוני אוחיון, שהגיעה עם נבחרתה עד לשלב רבע הגמר בתחרויות אמרה: 'עברנו בטוקיו חוויה מדהימה, התמודדנו מול הספורטאים הטובים בעולם וגם אם חזרנו ללא מדליה, עשינו את מאה האחוז של כל אחת ואחד מאיתנו וייצגנו את מדינת ישראל בכבוד על במת הספורט הגדולה בעולם.

זו ההזדמנות להודות לכל מי שבלעדיהם כל זה לא היה מתאפשר, לחבריי הספורטאים, למאמנים, למעטפת המקצועית: התזונאים, הפיזוטרפיסטים, המעסים, היועצים המנטליים והפסיכולוגים, להנהלה, למועדונים, למשרד הספורט, לאתנה, לחברות החסות שחשובות כל כך לביטחון שלנו כספורטאים ולבני המשפחה שכולנו שהיו חלק מרשת הביטחון והתמיכה בנו והיו חלק חשוב בדרך. טוקיו נגמרה, והשאירה לנו טעם של עוד. נתראה בפריז 2024'.

במהלך הטקס בישר נשיא המדינה יצחק הרצוג כי מנכ'ל הביטוח הלאומי, מר מאיר שפיגלר שנכח באירוע, הודיע כי מעתה לא תיפגע הבטחת ההכנסה של בני משפחה שילוו את הספורטאים לחו'ל למשך תקופות ארוכות, כפי שקרה בעבר עם אביו של איאד שלבי הזכאי להבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי אך זו נמנעה ממנו לאחר שיצא עם בנו לתחרויות ברחבי העולם.

עוד השתתפו באירוע חברת הכנסת שירלי פינטו, יו'ר ההתאחדות לספורט נכים אלי בירנבאום, יו'ר ארגון נכי צה'ל עידן קלימן, יו'ר מרכז איל'ן רואה החשבון אהוד רצאבי, מ'מ יו"ר הועד הפראלימפי אפרים זינגר, נשיא הכבוד של הוועד הפראלימפי אנדרו דאנוס, פרופ' ארנון אפק מתל השומר, פרופ' מיקי שיינוביץ מאוניברסיטת תל אביב וד'ר אורית שטיין רייזנר מנהלת בית החולים השיקומי 'רעות'.

הישגי המשלחת לטוקיו הציבו את ישראל המקום ה-22 בדרוג המדינות שהשתתפו במשחקי טוקיו 2020. המשלחת מנתה 33 ספורטאים, 18 נשים ו-15 גברים, ביניהם שני מוסלמים, ודרוזי אחד.

שלושה השחיינים עמי דדאון, מארק מליאר, ואיאד שלבי, כולם חברי 'איל'ן' חיפה, חניכיו של המאמן יעקב ביננסון, המתחרים ברמות נכות שונות. הם חזרו עם 8 מדליות. דדאון (קלאס 4) חזר עם שיא עולם, שתי מדליות זהב ואחת כסף, מליאר (קלאס 7) עם שני שיאי עולם, שתי מדליות זהב ומדלית ארד, ושלבי (קלאס 1) המוסלמי הראשון אי פעם הזוכה במדליית אולימפית או פראלימפית שב עם שיא עולם ושתי מדליות זהב.

החותרת מורן סמואל, חברת 'בית הלוחם' תל אביב, המתאמנת במרכז דניאל בתל אביב עם המאמנת פאולה גריזטי ועוזר המאמן דימה מרגולין, שידרגה את מדליית הארד בה זכתה בריו 2016 ושבה לארץ עם מדליית כסף. הרבה כבוד הביאו ספורטאים אלה וכל הכבוד להם.
השר חילי טרופר עם נבחרת הכדורשער. צילום: קרן איזיקסון

עמי דדאון עם נשיא הכבוד של הוועד הפראלימי אנדרו דאנוס. צילום: קרן איזיקסון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...
*   יו'ר ועדת הכספים ח'כ אלכס קושניר ('ישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים