האיראנים בפריז מאת יהודה גיל. הוצאת 'צמרת'

יהודה גיל נולד בטריפולי, לוב בשנת 1934 ועלה לארץ בגיל 14. משנת 1971 פעל יהודה גיל בשורותיו של המוסד כאיש מבצעים, מפקד בשטח ורמ'ח במטה

פורסם ב: 09/09/2021 15:06

האיראנים בפריז מאת יהודה גיל. הוצאת 'צמרת'
שיטותיו ודרכי פעולתו של עולם המודיעין, ובכלל זה המודיעין הישראלי הן הבסיס לספר מרתק זה. ידיעה שולית וסתמית מתהווה לכדי מבצע, המספק מידע חדש ומשמעותי עבור ביטחון מדינת ישראל. אביטל, ראש שלוחת פריז, מקבל דיווח על משתלמים אירניים, שעתידים להגיע לצרפת ומתחיל בפעולה מסווגת ובמלאכת מחשבת ומתוכננת.

הספר מתאר לפרטים את השתלשלות הטיפול המורכב במבצע, שמצריך ראייה מרחבית ומיקרוסקופית באשר לתכנון ואסטרטגיית הבנה והטיפול במצב. בספר מברקים – המתארים ומתמצתים את הסטטוס וההנחיות להמשך ביצוע. הדמויות המעורבות משקפות היטב את ההיררכיה וההתייחסות בין הנוגעים בדבר.מקום ההתרחשות והדמויות הם פרי דמיונו של הכותב, אך הם משקפים נאמנה את המציאות המבצעית באותן השנים.

. רוב פעילותו של יהודה גיל הייתה בארצות שונות, כולל בארצות ערב בזהות מושאלת. הוא מילא תפקידים גם באגף ההדרכה של המוסד. לאחר יציאתו לגימלאות, בסוף 1989, נקרא לסייע לשב'כ ולמוסד בפעילות מבצעית בחו'ל, כולל מתן הדרכה לבכירים בגוף מודיעיני של מדינה ערבית, כשהוא בזהות מושאלת.

בשנת 1997 הואשם במסירת ידיעות כוזבות, ונגזרו עליו חמש שנות מאסר. למרות פניות רבות של שופטי בית המשפט סירב לעסקת טיעון או בקשת חנינה, ועמד על כך שאינו אשם. יהודה שוחרר מהכלא לאחר שלוש שנים, ועם שחרורו, ולבקשת צה'ל, חזר להדריך יחידות מיוחדות.מאז שנת 2000 כתב 18 ספרים בנושאים שונים. 'האיראנים בפריז' הוא הראשון שיצא לאור ואת ספרו הקדיש בתודה לרעייתו נועה ולילדיו 'אשר ללא סבלנותם ועזרתם לא הייתי מצליח להוציא ספר זה לאור.'

הספר מכיל 254 עמודים - 98 ש'ח .הוצאת 'צמרת'.

עריכה: גילי תל-אורן
תמונת עטיפה: istockphoto.com
עיצוב עטיפה: נטלי קלוג -סטודיו לעיצוב גרפי

www.netbook.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...
*   'המתנה מארץ ישראל' מאת חנה אדרי. איורים:...
*   הפרפר שלמד לעוף מאת רינת סיבוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים