מקזבלן עד לסברי מרנן - מחווה חיפאית ליהורם גאון . כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

טקס הנחת אבן פינה לרחוב שיקרא על שמו של הזמר והשחקן יהורם גאון (81) נערך הערב בשכונת גבעת זמר. הוא הגיע עם בת זוגו ולא הסתיר את התרגשותו

פורסם ב: 29/08/2021 20:37

יהורם גאון וראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'זו דרכנו להצדיע לזמר העברי לדורותיו ולשמר את פס קולו הייחודי של יהורם, אומן ויוצר שאין שני לו' אמרה.

כך הונחה אבן הפינה לרחוב שיקרא ע'ש יהורם גאון, מדליק המשואה וחתן פרס ישראל לזמר העברי.שכונת גבעת זמר, כששמה כן היא, ובה יונצחו אמנים ויוצרים מהזמר העברי כאות הוקרה לפועלם החשוב.גבעת זמר תיקרא על שמו של הזמר המנוח אריק איינשטיין - רמת איינשטיין.

יהורם גאון הודה לנוכחים על המחווה שזכה לה בעודו בחיים: 'זהו מעמד מיוחד במינו עבורי, כבוד מופלא נפל בחלקי שרחוב על שמי יתנוסס כאן, במקום עוצר נשימה מאין כמוהו. זה מפעים ומשובב נפש שאני בעצמי אוכל ללכת ברחוב הזה בעודי חי. היוזמה לקרוא על שמי רחוב בשכונה שתקרא על שם חברי אריק אינשטיין ז'ל היא לא פחות מאשר צדק פואטי. היא מפגישה אותנו לנצח, לא נפרד יותר'.

ד'ר עינת קליש רותם: 'יהורם גאון הוא מהבולטים והמוערכים שבאומני ישראל, היצירות בהן השתתף לאורך השנים הפכו לנכס צאן ברזל תרבותי במדינה.קריאת רחוב על שמו, זו דרכנו להצדיע לזמר העברי לדורותיו ולשמר את פס קולו הייחודי של יהורם, אמן ויוצר שאין שני לו'.

(ליאורה טל)
יהורם גאון וראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   מיכאל ויינר התמנה לתפקיד סגן נשיא...
*   עידן רבינוביץ' (36) מונה ע'י תמיר בושניצקי...
*   עו'ד תמי אולמן מונתה ע'י עו'ד אבי חימי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים