לא קלה עבודתם של רופאי א.א.ג. תמיד ובמרכז רפואי על אחת כמה וכמה. תשאלו את הרופאים של מחלקה זו ב'בני ציון'. כתבה: רונית קיטאי

מי צריך מטבע של 5 ש'ח לעגלה של הסופר? את הרופאים ד'ר ריאד חניפס וד'ר יוסף חורי זה כלל לא מצחיק כי זה המטבע שהם נאלצו להוציא מילדה בת 4 וחצי שבלעה אותו והוא נתקע אצלה בוושט. גם אל תשמיעו להם את השיר 'זהו עצם העניין',כי לא חלף זמן ואצל בת 50 נתקעה עצם בגרון. בשני המקרים נדרש ביצוע של ניתוחים דחופים

פורסם ב: 18/08/2021 20:40

משמאל לימין מנהל המחלקה ד'ר ריאד חניפס והרופא התורן ד'ר יוסף חורי. צילום: דוברות המרכז הרפואי בני ציון
חייהן של ילדה בת 4.5 שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט ואישה בת 50 שעצם באורך 3 ס'מ נתקעה בגרונה, ניצלו אתמול בשני ניתוחים דחופים שבוצעו במרכז הרפואי 'בני ציון'.

שני המקרים אירעו בהפרש של שעות ספורות אחד מהשני. במקרה הראשון. הילדה בת ארבע וחצי הובהלה בדחיפות לחדר המיון מרכז רפואי בני ציון לנוכח חשד לבליעת גוף זר לאחר שנצפתה במצוקה והקיאה מספר פעמים ובהדמיה שבוצעה לילדה נתגלה שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט.

הילדה נבדקה על ידי צוות מומחים במחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי בני ציון בראשותו של מנהל המחלקהד'ר ריאד חניפס והוחלט להציא את הגוף הזר בדחיפות. והיא הועברה לחדר ניתוח, נותחה תחת בהרדמה מלאה ע'י ד'ר חניפס והרופא התורן ד'ר יוסף חורי. הם ששלפו את המטבע מהוושט דרך הפה בפעולה הקרויה אזופגוסקופיה, שבמהלכה מתבצעת סקירה לאורך חלל בית הבליעה והוושט, בה שולפים את הגוף הזר ומוודאים כי אין קרעים או דימומים שעלולים להיגרם מגוף זר שתקוע בוושט. הפעולה הסתיימה בהצלחה עם הוצאת המטבע.

הילדה התאוששה במהירות מהניתוח, הרגישה טוב חזרה לאכול ולשתות ושוחררה לביתה במצב כללי מצויין.

במקרה השני, בת 50 , פונתה לחדר המיון במרכז רפואי 'בני ציון' עקב תלונות על קשיים בבליעה וכאבים שהופיעו במהלך ארוחת צהריים. גם במקרה זה בבדיקה שערכו מנהל מחלקת א.א.ג ד'ר ריאד חניפס והרופא התורן ד'ר יוסף חורי, התעורר החשד לבליעת גוף זר ולאחר הדמיית CT התברר כי ישנו גוף זר  התקוע באיזור הוושט.

האישה הובהלה לחדר ניתוח וגם במקרה זה עברה הליך של אזופגוסקופיה בהרדמה כללית, שבמהלכו הוצאה בשלמותה עצם באורך של 3 ס'מ. האישה חשה בטוב לאחר הניתוח ושוחררה לביתה.

מנהל מחלקת א.א.ג במרכז הרפואי בני ציון ד'ר ריאד חניפס: 'מטבעות וחפצים אשר נתקעים באיזור הוושט עלולים להיות מסוכנים הן למבוגרים והן לילדים ועלולים לגרום לקרעים בוושט ובחלק מהמקרים גם להוות סכנת חיים של ממש'.
עצם שנמצאה אצל בת 50. צילום: דוברות 'בני ציון'

מטבע של 5 ש'ח אצל ילדה בת ארבע וחצי. צילום: דוברות בית חולים בני ציון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   איכילוב Well תציע בדיקת PCR לחוזרים מחו'ל...
*   במרכז רפואי 'כרמל' נלחמים במגיפת הסוכרת...
*   שירות חדש במרכז בריאות הילד של 'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים