'בובי הדשא של סבתא לולי' מאת שרה שלו. הוצאת ספרי 'ניב'. כתבה: רונית קיטאי. צילם: אלבום פרטי

סבתא לולי אינו שמה של שרה שלו, אך היא 'אימצה' זאת כדי שיהיה קליט יותר מאשר סבתא שרה. שרה שלו תושבת חיפה ומורה בגימלאות, נהגה להכין ראשי דשא מיוחדים עם תלמידיה עם מסר חינוכי ביותר והסיפור ב'בובי הדשא של סבתא לולי'

פורסם ב: 15/08/2021 15:11

שרה שלו אוחזת בספרה 'בובי הדשא של סבתא לולי' בהוצאת ספרי 'ניב'
שרה שלו מורה בפנסיה בת 82 פתחה בקריירת כתיבה בסגר הראשון מבלי לצאת מהבית. לאחר שהכינה ראשי דשא מיוחדים עם נכדתה ירדן בת ה-8 היא החליטה להוציא את הסיפור בכתב.

בעבר כאמור יצרה ראשי דשא עם תלמידיה והם מכרו אותם בשכונה והשתמשו הפדיון למימון טיולים כיתתיים. המסר החינוכי הטמון בראשי הדשא הייחודיים הוא מיחזור , יצרניות ושמירה על עולמנו וכו עשייה בין-דורית של עיסוק שמכיל יצירתיות מהנה ומבורכת עם הנכדים. לדבריה גם בגיל מבוגר אפשר ליצור ולהשפיע.

כשהיתה ילדה שרה שלו גרה בבית עם חצר וגינה אך כיום כשהיא סבתא היא מתגוררת בבניין רב קומות. מאחר והיא התגעגעה מאוד לגינת ילדותה, לדשא ולפרחים שהיו בה, היא קנתה מספר עציצים וגידלה אותם במרפסת אך לא היה לה דשא. זה לא שהדשא של השכן ירוק יותר. פשוט אין דשא מול העיניים שלה והיא כל כך רצתה זאת. מה היא עשתה ? קנתה זרעי דשא בחנות זרעים, קנתה נסורת מנגריה, לקחה גרבונים צבעוניים, הניחה הכל על השולחן והתחילה במלאכה. על כך בדיוק היא מתארת בספרה החביב 'בבי הדשא של סבתא לולי'.


לראיון שערך לה 'קונטנטו' הקליקו כאן:


https://youtu.be/8XKst2_oIZ8
בובי הדשא של סבתא לולי מאת שרה שלו. הוצאת ספרי 'ניב'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   רשעות וחמלה מאת עפר מזר. הוצאת 'צמרת'...
*   'קפה שחור ברכבת אקספרס' מאת מאיר גז...
*   שאלה במתנה מאת שירה נורית נגר. איורים:בעז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים