עובדי בנק לאומי הוכשרו במד'א בקורס נאמני חיים

בוגרי הקורס שלמדו במהלכו תכנים רבים בעזרה ראשונה בדגש על ביצוע החייאה בילדים ומבוגרים יתנו מענה רפואי ראשוני למקרי חירום, בדגש על אירועי לב בכל מקום שבו יהיו. בטקס סיום הקורס קיבלו עובדי בנק לאומי תעודות אישיות, ערכת החייאה ואפוד זיהוי של 'נאמני חיים'

פורסם ב: 11/08/2021 16:31

קורס נאמני חיים בנק לאומי . צילום: דוברות מד'א
50 מעובדי בנק לאומי הוכשרו בימים האחרונים בקורס "נאמני חיים" של מגן דוד אדום, במסגרתו עברו הדרכות לעזרה ראשונה במרחב הציבורי

בנק לאומי יצאו לאחרונה ב'קול קורא' לעובדי החברה בקמפוס החדש שלהם בלוד, במטרה להכשירם בקורס 'נאמני חיים' של מגן דוד אדום. מחלקת הביטחון של הבנק פנתה למד'א בבקשה לקיים את הקורס החשוב. השבוע, הגיעו לסיומם שני המחזורים – המציינים את הכשרתם של כ-50 עובדי הבנק בקורס. במעמד סיום הקורס, נכחו סמנכ'ל תפעול של לאומי, אייל בן-חיים, וראש אגף תשלומים ומשאבים בחטיבת תפעול דוד תורג'מן.

הרעיון העומד בבסיס מיזם 'נאמני חיים הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של 20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדום לב, ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו.

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה, ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפרמדיקים במוקדי מד'א, זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע. עקב ההיענות הגבוהה של עובדי לאומי, מתוכננים להיפתח קורסים נוספים של מד"א עבור עובדי הבנק.

יוסי חלבי ראש זרוע תגובה מידית באגף המבצעים של מד'א: 'אנו מודים לבנק לאומי למחלקת הביטחון ולעובדים, אשר הגיעו בהיענות מרשימה וביקשו לרכוש את הכלים החיוניים להצלת חיים. אין ספק כי שיתוף פעולה יהווה מכפיל כוח במתן מענה רפואי ראשוני בשעת הצורך. כעת מסתובבים ברחבי המדינה עוד עשרות אנשים שבידיהם היכולת להציל חיים בשטח'.

אייל בן-חיים סמנכ'ל תפעול של לאומי: 'אני שמח וגאה שעובדי לאומי התנדבו לקחת חלק בקורס חשוב מאין כמותו, שנועד להצלת חיים לא רק במקום העבודה, אלא בכל מקום ובכל זמן. העובדים השתתפו בקורס על חשבון זמנם הפנוי וקיימו הלכה למעשה את הפתגם 'המציל נפש אחת – כאילו הציל עולם ומלואו'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'אנו מודים להנהלת בנק לאומי ולעובדי החברה, אשר הציבו בעדיפות עליונה את ערך הצלת חיים ועברו הכשרה מקצועית והצטרפו לקהילת 'נאמני החיים'. בעת חירום, בוגרי הקורס ידעו לתת מענה רפואי בשטח, ברגעים הראשונים עד להגעת צוותי מד"א - ובכך להציל חיים בזכות הידע שרכשו'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   איכילוב Well תציע בדיקת PCR לחוזרים מחו'ל...
*   במרכז רפואי 'כרמל' נלחמים במגיפת הסוכרת...
*   שירות חדש במרכז בריאות הילד של 'כללית'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים