יוסי עמנואל המכונה ד'ר חיוך השיק ספר חדש ושמו 'איך דחיתי את הדחיינות' בהוצאת 'סטימצקי'. כתבה: רונית קיטאי

יוסי עמנואל (45) תושב חיפה הוא 'ד'ר חיוך', הפך משיפוצניק כושל למרצה מבוקש. משכונת מגורים בילדותו שם היה שק החבטות של חבריו לכיתה ולשכונה ו'הכבשה השחורה' הוא זוכר שתמיד היה מושא לעג של הילדים בשל צורת הדיבור וההליכה שלו. כיום הוא גר בכרמל ומרגיש ש'המציא' את עצמו מחדש, וטוב לו

פורסם ב: 06/08/2021 15:26

איך דחיתי את הדחיינות מאת יוסי עמנואל. הוצאת 'סטימצקי'
בספרו 'איך דחיתי את הדחיינות ועל הדרך פתרתי בעיות נוספות רבות בעזרת חיוך - והעיפרון חושף יוסי עמנואל את סיפורו האישי המרתק והכאב הפיזי והנפשי שעבר כל השנים הללו עד שהמציא ואת שיטת 'חוכמת החיוך הפנימי'. מאז שפיתח אותה חייו השתנו ללא הכר.

יוסי עמנואל גדל בשכונת שער עליה בחיפה שזכורה לכם מן הסתם משירה של חוה אלברשטיין שנשמע כמו שרליה, הוא זוכר בעיקר מצוקה נפשית בגלל אב אלים ואם 'קורבנית' שספגה את הגיהנום שהעביר אותה בעלה. אולי כי מעולם לא חוה מהי זוגיות של ממש בבית , הוא התקשה להיות בזוגיות בהמשך. זה נס שהוא היה בזוגיות במשך שמונה שנים עם מי שהפכה לאם בתו היחידה קרן עמנואל, כיום בת 12 וחצי שנים שהיא האור בחייו. אמה שאותה מעולם לא נשא לאישה מתגוררת בשכונת כרמליה והם ביחסים טובים , לדבריו.

'היום אני לא בזוגיות ולא בוער לי להיות בה כי את האנרגיה שלי אני מקדיש לדברים אחרים. מבחינתי מה שאני עושה כיום זו הגשמת חלום וגם סיום תהליך שבו ניפצתי את תסביך 'הכבשה השחורה' שעברתי כל השנים. דרך אגב אני זוכר שלפני חמש וחצי שנים את כתבת על הספר הראשון שלי '10 שאלות לעת הצורך' בהוצאת 'מדיה 10'. הספר עסק בשיטה שפיתחתי לפריצת מעגל הכעס והתסכול והפיכתם להזדמנות.

בימים אלה אני משיק את ספרי החדש אותו אני מקדיש לכל האנשים שסובלים כמוני מתסביך 'הכבשה השחורה' במשפחה. בספר 'איך דחיתי את הדחיינות' אני מביא את סיפור חיי הכואב ובהזדמנות זו חושף את תורת 'החיוך הפנימי' שהצילה אותי ואיפשרה לי לפרוץ כל מחסום. כך אני מציע כלים לאמן את התודעה להתגבר על חסמים רגשיים וגופניים בעזרת כוחו המרפא של החיוך'.

יוסי עמנואל שהפך לאחר צאת ספרו הראשון משיפוצניק כושל, מיואש וחסר כל לסופר ולמרצה מבוקש המספר כיצד איך ניתן לפרוץ את מעגל הכעס והתסכול בעזרת שיטת '10 שאלות משנות חיים' ביחד עם מדיטצית החיוך הרפואית המוצגת בספר ביכוריו, עושה זאת שוב.

מאז שיצא ספרו הקודם הוא חווה עמנואל נפילות רגשיות ונפשיות שהובילו אותו להמשיך ולחקור את כוחו של החיוך וזאת בכדי לעזור לעצמו להתרומם. לאחר חקירה פנימית וחיצונית ויחד עם ניסויים רחבי היקף שערך, הוא הצליח להמציא את עצמו מחדש ולהגשים את חלומו וגם להעלות את עצמו על דרך המלך להגשמה עצמית.

הספר חושף את השיטה שפיתח עמנואל לטיפול בראש ובראשונה לנטייה לדחיינות סדרתית ושיטה המבוססת על אימון שיטתי של התודעה כיצד להיכשל או לחוות קשיים עם חיוך. השיטה משפרת על הדרך גם את תחושת 'התקיעות', הקשב והריכוז, הדכדוך והמכאובים הגופניים.

זהו סיפורו האישי המופלא של יוסי עמנואל אשר משתף בגילוי לב מרגש בסיפור חייו הכואב ורצף הכישלונות שליוו את חייו. הוריו לא ידעו קרוא וכתוב, אביו היה אלכוהוליסט עם הפרעה פסיכוטית, אלימה מאוד בעיקר כלפי האם. האב אף ישב במאסר כמה פעמים בשל מעורבות באלימות ובעסקים לא חוקיים. את זיכרונות הילדות של יוסי מלוות תמונות רבות בהן היה מפוחד עד אימה ובחרדה מתמדת אשר צפות וחוזרות בחלומותיו וסיוטיו.

אביו נהג להכות את אמו באכזריות רבה, ובאחד המקרים דקר אותה בסכין מטבח גדולה. במקרה אחר ניסה עמנואל להגן על אביו בעת התנגדותו למעצר וכתוצאה מכך שוטרים דרכו לעברו את נשקם, ומקרה נוסף שזכור לו היטב היה כשאביו היה בהתקף פסיכוטי אלים ועמנואל נאלץ להגן בגופו על אחד ממתחריו העסקיים כשהאב ניסה לדקור אותו בסכין קצבים ורק בנס לא נפגע בעצמו.

רק בגיל 35 נודע לעמנואל כי רק נס הוא שהגיע לאויר העולם. אמו עברה שבע הפלות יזומות ובאופן מוזר נכנסה כל פעם להריון למרות שהיה לה התקן תוך רחמי. עובדה זו התחברה לעמנואל לתחושות האפליה הכואבת והקיפוח שחש בילדותו ובתקופת נעוריו ולהזנחה שחווה מצד הוריו ביחס לשני אחיו הגדולים. עמנואל היה לדבריו ילד מעופף ומנותק מהמציאות, שחי בעולם דמיוני שאליו ברח. היה לו קול גרוני וחנוק וכל הילדים צחקו עליו והדביקו לו את הכינוי ילד כאפות.

בכל תקופת ילדותו סבל עמנואל מנידוי חברתי והפרעת קשב וריכוז קשה ומורכבת. הוריו לא חגגו לו בר מצווה ומעולם לא קנו לו מתנות ביום ההולדת. ביום הולדתו ה-17 נפטר אביו מדום לב. את שירותי הצבאי הצליח עמנואל לסיים בדרכים לא דרכים ולאחר השחרור התקשה מאוד למצוא את מקומו בעולם ולתפקד בכל מישורי חייו. במהלך השנים ניסה עמנואל להקים 12 עסקים חדשים, שונים ומשונים, כמו חברת ניקיון ופוליש, שיפוצים לבית, עסק לחומרי בניין, עסק להשכרת נגררים, הדרכות שימוש בסמרטפונים, עסקי היכרויות, ואף להיות במשך זמן מה מדריך לאיגרוף תאילנדי ועוד, ובכולם נכשל כישלון מוחץ ופרש מהם.

ספרו של יוסי עמנואל כתוב ברגישות רבה, והוא מצליח להעביר בבהירות את סיפור חייו הקשה ולגרום לקוראים להזדהות עם תסביך 'הכבשה השחורה' שחש כמעט כל חייו. הוא מגלה לקוראיו מה הוביל למהפך המפתיע ביחסיו עם אימו ואיך קרה שהיום הוא האדם החשוב ביותר בעולם עבורה.

הוא משתף את קוראיו בצעדים של ביצוע שיטת 'חוכמת החיוך הפנימי'. התרגילים בשיטה זו מאמנים את התודעה להתגבר על קשיים גופניים ורגשיים המקבלים ביטוי באפיסת כוחות ורגשות שליליים. בעזרת כוחו של החיוך הפנימי והחיצוני אנו יוצרים איזון רגשי ומשתחררים מרגשות כובלים: קשיים הנובעים מכעסים, פחדים ודאגות, מכאב פיזי, מאמץ יתר גופני, עייפות וכל תלאות החיים המשפיעות על רגשותינו.

השיטה אף משלבת לעיתים עצירת נשימה לזמן קצוב כדי להתמודד עם לחצים ופחדים באופן מבוקר ומדיד. הנחת היסוד בשיטה היא שהצלחה הינה היכולת לעבור מכישלון לכישלון באותה רמה של מוטיבציה ברוח דבריו של וינסטון צרצ'יל הגדול.

חוכמת החיוך הפנימי מתאימה לכל אדם אשר חש צורך להעניק לעצמו את זריקת החיוך העוצמתית שפיתח ד'ר חיוך . השיטה מיועדת לאנשים שאינם עושים את מה שהם באמת רוצים לעשות ומיועדת ה לאנשים שמאמינים שהם מסוגלים להרבה יותר מכפי שהם עושים בפועל. אנשים שאין להם מספיק חשק ואנרגיה להתעמל, אנשים שהם דחיינים כרוניים בסידורים, בסדר ובניקיון בבית ובכל מחויבות שגרתית אחרת.

השיטה מתאימה גם לאנשים שמצב רוחם מחליש אותם אנרגטית, אנשים שסובלים מתחושת עייפות מתמדת במרבית הזמן שהם ערים, אנשים שמרבים לכעוס ולצאת מדעתם בגלל התנהגותם של אחרים, אנשים שסובלים מעודף משקל ומיואשים מכך. אנשים שתופסים את עצמם כ'תקועים' בחיים. כאלה שניסו כמעט הכל ועדיין לא מצאו את הדרך לצאת מהתקיעּות שהם חווים בחייהם..

עמנואל מאמין כי ספרו יתרום להעלאת המודעות הציבורית לפוסט טראומה מורכבת בקרב ילדים ובני נוער בסיכון. ובמטרה לסייע לאנשים המתקשים לדחות את הדחיינות, ייסד עמנואל פרויקט חדשני חברתי בשם 'גם אני לא דוחה למחר-כך'. מטרת הפרויקט היא להכשיר בקורס בזק חינמי קואוצ'רים לאימון בשיטת החיוך הפנימי.המיזם מיועד למאמנים שבעצמם סובלים מתסמיני דחיינות כרונית

. להצטרפות: https://bit.ly/3roG1NY

את הספר אפשר להשיג בהוצאת 'סטימצקי' ובאתר של הוצאת 'סטימצקי'. הספר מכיל 109עמודים במחיר 79 ש'ח.

יוסי עמנואל להזמנת הרצאות טל. 052-6264419.
יוסי עמנואל מחבר הספר 'איך דחיתי את הדחיינות' בהוצאת 'סטימצקי'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   מה-ה-ה קורה כשניתאי סופר כבשים מאת...
*   דברים שכדאי לדעת ולעשות לפני שנכנסים...
*   'גילי והשונית הכחולה' מאת איריס ארגמן...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים