אינטל מרחיבה את הפעילות בחיפה ומקימה במת'מ את מרכז ההייטק הגדול בישראל. כתבה: רונית קיטאי

חיפה תהפוך למרכז ההייטק הישראלי אשר יעסיק מספר שיא של 6,000 מהנדסים ומהנדסות (!). הבוקר נערך במת'מ טכס הנחת אבן הפינה בנוכחות בכירי INTEL העולמית ו'אינטל' ישראל, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ואח'מים נוספים. חיפה כמרכז הייטק מבוקש. מה יכלול המקום בעתיד?

פורסם ב: 03/08/2021 14:00

בלה אברהמס, איציק סייליס, עמי אפלבאום, קרין אייבשיץ- סגל. ד'ר עינת קליש רותם. גרוגורי בריאנט. שלומית וייס ועודד רבינוביץ. צילום: יח'צ
אינטל מרחיבה את הפעילות בחיפה ומקימה את מרכז ההייטק הגדול בישראל. 'אינטל' מחברת בין מרכז הפיתוח הנוכחי שלה בפארק מת'מ לבין הבניין חדש אותו היא חונכת השבוע, כדי שהשניים ישמשו מרכז הייטק לתכנון שבבי מחשב. הבניין ייפתח ב-2023 ויהפוך למרכז הפיתוח הגדול ביותר בישראל.

זוהי בהחלט בשורה משמחת במיוחד לעיר חיפה. INTEL ענקית הטכנולוגיה הבין-לאומית, הודיעה בטקס רשמי כי תקים בניין חדש שיתווסף לקמפוס הקיים בפארק מת'מ בחיפה ושיעסיק כאמור 6,000 מהנדסות ומהנדסים. עבודות הבנייה ויישור הקרקע החלו בשבועות האחרונים.

הבוקר נערך טקס הנחת אבן הפינה לבניין החדש של 'אינטל' חיפה שייקרא IDC12. כך למעשה מחברת 'אינטל' את מרכז הפיתוח הנוכחי שלה בפארק מת'מ לבניין החדש, כדי שהשניים ישמשו מגה-קמפוס לתכנון שבבים.

בטקס נכחו: גרגורי בריאנט משנה למנכ'ל 'אינטל' העולמית, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, קרין אייבשיץ-סגל מנכ'לית מרכזי הפיתוח של 'אינטל' ישראל , שלומית וייס מנכ'לית משותפת של ארגון ההנדסה של 'אינטל' איציק סייליס סמנכ'ל בכיר ב'אינטל', עמי אפלבאום יו'ר רשות החדשנות; פרופ’ עודד רבינוביץ המשנה לנשיא הטכניון; מולי אדן לשעבר נשיא 'אינטל' ודדי פרלמוטר, לשעבר בכיר ב'אינטל'.

מרכז הפיתוח החדש ישתרע על שטח של 70 אלף מ'ר ויהיה אחד ממרכזי הפיתוח החדשניים בארץ. הוא יתאים את עצמו לעידן שלאחר הקורונה וידגיש את התפיסה החדשה של עבודה מהבית ומהקמפוס. הוא יתוכנן כך שיאפשר לעובדים לעבוד גם בצורה פרטנית, אך גם בשיתוף פעולה באמצעות חללי עבודה משותפים חדשניים ומודולריים לקיום פגישות פרונטליות בשילוב משתתפים בווידאו. המרכז יכלול מסעדות פופ-אפ, מכון כושר, מרכז מבקרים ובתי קפה בסגנון workafe.

מרכז ההיי-טק בחיפה יעסיק מהנדסי חומרה, תוכנה ו-AI, מתחומי הנדסת חשמל, תוכנה ומדעי מחשב, בעבור מנעד רחב של תפקידים, החל מסטודנטים ועד למהנדסים מנוסים ובעלי תארים מתקדמים שיעסקו בפרויקטים מרכזיים שאינטל ישראל עוסקת בהם מהמטה העולמי.

ישכנו בו קבוצות הפיתוח מעולמות המחשוב, דאטה והקלאוד, שיעסקו בפיתוחים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם. 'אינטל' שנחשב למקום העבודה המועדף ביותר על ידי הישראל הוא גם המעסיק הגדול ביותר בישראל עם 14,000 עובדים. חברת 'אינטל' מעסיקה כיום 5,000 עובדי פיתוח בחיפה וגם אחראית לאלפי משרות נוספות עקיפות בחיפה ובכל אזור הצפון.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם הודתה להנהלת 'אינטל' על החלטתה להרחיב את פעילותה בחיפה ולהקים בה את מרכז ההייטק הגדול בישראל ואמרה: 'לאינטל קשרים הדוקים וארוכים עם העיר חיפה. קשרים אלו החלו כבר בשנת 1974, עם ההחלטה ההיסטורית של החברה להקים כאן, בחיפה, את מרכז המחקר והפיתוח הראשון שלה מחוץ לגבולות ארצות הברית.

מאז ועד היום העמיק תאגיד הטכנולוגיה הבינלאומי את קשריו עם העיר, קשר המגיע היום לשיא נוסף, עם הנחת אבן הפינה למבנה החדש, שיחד עם קודמיו ייהפך למרכז ההייטק הגדול בישראל. לא ניתן להפריז בחשיבותה של החלטה זו לעתיד העיר חיפה ולצפון המדינה כולה.

בעיריית חיפה שמנו לעצמנו למטרה לפתח את התעשיות עתירות הידע וההייטק כעוגנים כלכליים חשובים להנעת כלכלת העיר וכמקורות תעסוקה ופרנסה איכותיים לתושביה. הקמת המבנה החדש של 'אינטל' מהווה חלק מתנופת ההייטק הענפה, אותה חווה העיר חיפה.

לא מכבר הנחנו אבן פינה לשני מבנים חדשים ב'פארק המדע וההייטק' הסמוך. ברובע החדשנות שבעיר התחתית פועל מרכז ה'אינוונט-טק', המעניק תמיכה כספית חסרת תקדים לחברות הזנק ישראליות, הקובעות את מושבן בחיפה. כל אלה יעניקו תנופה אדירה להפיכתה של חיפה לבירת ההייטק של מדינת ישראל, יוסיפו אלפי מקומות עבודה נוספים לעיר ויחוללו שינוי כלכלי רחב-היקף, שמפירותיו ייהנו לא רק תושבי חיפה, אלא גם תושבי מטרופולין הצפון כולו'.

לדברי גרגורי בריאנט משנה למנכ'ל 'אינטל' העולמית: 'אני שמח מאוד לחזור ולבקר בישראל לטקס הנחת אבן הפינה של מרכז הפיתוח החדש שמוקם בחיפה. זהו הביקור הראשון שלי באתר של 'אינטל' מחוץ לארה'ב מאז מרץ 2020. ישראל היא מקום של מצוינות, מוחות מבריקים וידע טכנולוגי מעולה. מרכזי הפיתוח של 'אינטל' בישראל חתומים על הצלחות חסרות תקדים ושותפים לפיתוחים שחוללו מהפכות טכנולוגיות אמיתיות ואף שינו את פני ההjסטוריה מאז פיתוח מעבדי ה-8088 בשנות השבעים של המאה ה-20 ועד השקת סנטרינו, המעבד שאיפשר את המהפכה של ה-WIFI, וכלה במעבדי דור העתיד, אנו ממשיכים להתמקד בפיתוח טכנולוגיה מובילה בישראל. הטכנולוגיות המפותחות ושיפותחו במרכז הפיתוח החדש בחיפה ישפיעו על מיליוני אנשים בכל רחבי העולםw/

לדברי קרין אייבשיץ-סגל מנכ'לית מרכזי הפיתוח של 'אינטל' ישראל: 'אינטל היא מחלוצות ההיי-טק בעיר חיפה, מאז שנת 1974 ועד היום מהווה עוגן לאקוסיסטם שלם של חברות בינלאומיות, חדשנות וטכנולוגיה מובילה, ואקדמיה פורצת דרך.

המגה-קמפוס החדש שלנו יהיה בית ל-6,000 מהנדסים ומהנדסות, מטובי המוחות בישראל, שיפתחו את המוצרים והטכנולוגיות פורצות הדרך הבאות. הוא יספק סביבת עבודה מתקדמת וגמישה, לעבוד בה עם אנשים שעושים טוב לחברה ולקהילה. ההחלטה להרחיב את הפעילות של 'אינטל' בחיפה ע'י 'אינטל' העולמית תאפשר לנו להמשיך להתפתח, לשגשג ולהביא ערך רב.

מכאן ימשיכו לצאת מוצרים מהפכניים המשפיעים על החיים של כולנו, בתחומי המיחשוב האישי והשרתים, תקשורת מהירה, בינה מלאכותית וסייבר סקיוריטי – רוחב יריעה טכנולוגית מרשימה מאוד.אנו גאים לבנות בעיר חיפה את אחד הבניינים המתקדמים והחדשניים בישראל בעבור המוחות המבריקים ביותר, שיחזקו את תרבות החדשנות בעיר חיפה ובישראל'.

זוהי הזדמנות לאחל ב-19.8 שזה ממש או טו טו, מזל טוב ליום הולדתה של קרין אייבשיץ-סגל, ולא קשה לי כלל לזכור את התאריך כי זהו גם יום הולדתי וגם יום הולדתו של אהוב לבי, ביל קלינטון הנשיא לשעבר של ארה'ב.כאשר קרין נולדה התקשר אליי למערכת פרופ' איזי אייבשיץ ז'ל וצהל: מזל טוב!!!! תודה רבה. איך אתה יודע שזה יום הולדתי? אה. התקשרתי כדי להגיד לך שנולדה לנו בת , ממש עכשיו יצאתי מחדר הלידה'. אז קרין היקרה מזל טוב מקרב לב גם מאתנו.
צילום הדמייה: אדריכל מושלי דגן וסטודיו ורד גינדי אדריכלות פנים

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ח'כ לימור מגן תלם ערכה סיור במפרץ חיפה...
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים