'משחק הדממה' מותחן ביטחוני מאת ערן בן עמי. הוצאה עצמית. כתבה: רונית קיטאי

מה קורה כאשר המוסד והשייטת מסתבכים בסוריה? זהו חלק מתוכן 'משחק הדממה', ספרו החדש של עו'ד ערן בן עמי (44), לוחם לשעבר שזכה באות הוקרה מהסטייט דיפרטמנט הודות לסיכול פיגוע בשגרירות ארה'ב. התוכנית שלו היא שהספר יהפוך לסדרת טלויזיה. בינתיים מכירות הספר באינטרנט, מרקיעות שחקים. מה ההישג שלו בקשר בדיקת ה'ינשוף'?

פורסם ב: 22/07/2021 05:10

עו'ד ערן בן עמי וספרו 'משחק הדממה'. צילום: עצמי
הממשל הרוסי מרמה את ממשלת ישראל ומכניס לגבולות סוריה סוללת טילים חדשנית ולא מוכרת המתופעלת בידי כוחות אירניים, ואלו מצליחים להפיל מטוס F-16 של חיל האוויר הישראלי.

להפלת המטוס משמעות הרת גורל על שני הגיבורים: ינאי לוין, מפקד צוות לוחמים בשייטת, נמצא באמצע בילוי בבר בתל אביב; ומאיר הררי, ראש המוסד, שנאלץ לנטוש את אשתו בעיצומן של חגיגות 40 שנות נישואין. המאורעות מובילים לשרשרת של מבצעים מרתקים ומסמרי שיער של המוסד ושל לוחמי שייטת 13 בעולם.

זה תקציר עלילת מותחן הריגול החדש 'משחק הדממה' המשלב ברקע של המערכה שבין המערכות, סיפור מסע אישי רגיש, סיפור אהבה מפתיע, וסיפור התרחשויות אקטואליות להיום במישור היחסים בין המעצמות המשחקות על לוח השח המזרח תיכוני.

עו'ד ערן בן עמי שעוסק בתחום התעבורה והפלילישירת כלוחם בצנחנים, ובהמשך עבד כמאבטח מטעם הסטייט דיפרטמנט לאבטחת אישים - שגרירות ארה'ב ודיפלומטים בישראל. אירוע לא צפוי שינה את חייו ואת חייהם של אלה שהיו באותו מקום. זה קרה באוקטובר 2002, בעת שאיבטח את השגרירות בתל אביב. לפתע הגיח מחבל מתאבד וניסה לפוצץ את עצמו ולקח לעולם הבא את צוות המאבטחים.

את הביצוע השטני שתיכנן המחבל,סיכלו ערן בן עמי וחבריו אשר דלקו אחרי המחבל, עד שלבסוף הצליחו לדחוף לעבר רכב שעבר בדיוק בטיילת הרברט סמואל. גופו של המחבל נהדף על שמשה של אישה מבוהלת, שהדבר האחרון שציפתה זה שגבר יתנפץ על שימשת מכוניתה. המחבל לא הספיק לשלוח את ידו לעבור מתג ההפעלה ולפוצץ עצמו, כיוון שבזמן הזה התנפלו עליו כבר צוות המאבטחים ונטרלו אותו. בגין האירוע הזה קיבלו המעורבים את פרס הביטחון מאת הסטייט דיפרטמנט.

ערן בן עמי גרוש ואב לבת, עורך דין העוסק בתחום התעבורה הוא במקור מנס ציונה וכיום תושב 'צוקי ארסןף'- געש, משם הוא מגיע כל בוקר למשרדו ברמת גן. בין התחביבים שלו תמצאו גלישת גלים, סקי. ושפע של טיולים.

בעבר כתב ספר בדיני תעבורה בשם 'מדריך לנהג- מותר ואסור' ובתחילת דרכו המקצועית התפרסם כמי ש'פיצח' את הינשוף המשטרתי למדידת אלכוהול וגילה כי ה'ינשוף' מרשיע חפים מפשע וסוטה בתוצאות.

את הספר 'משחק הדממה' כתב וערך במשך ארבע שנים, במקביל לניהול משרד עורכי הדין שלו. את הספר הוא מוכר באמצעות אתר שהקים במיוחד למטרה זו. את הספר הוא לא מוכר בשלב זה בחנויות אלא מפרסם אותו ברשתות חברתיות וההיענות של האנשים משמחת אותו מאוד וכך גם תגובות הקוראים באתר הדיגיטלי 'עברית' ואין שמח ממנו על כך.

כאשר הדפיס 500 ספרים הוא הצליח תוך זמן קצר למכור 450 מהם ועכשיו הוא מדפיס 1,000 נוספים ועוד ידו נטויה.
לדבריו קצב המכירות מכפיל את עצמו מידי חודש וכל מי שנחשף לקריאת הפרקים הראשונים ולא רוצה לחכות לספר מודפס בדואר ממהר לקנות באתר 'עברית' או ב'אינדיבוק' או ב'מנדליי'.

'בהתחלה בכלל לא התכוונתי למכור אותו בארץ לאור המצב בשוק הספרים הישראלי. למרות שהספר הוא מאוד ישראלי/ציוני, מראש כיוונתי לאמזון ובאנגלית. מייד כשסיימתי לערוך את כתב היד בעברית- העברתי לתרגום לאנגלית. כיום הוא כבר בתהליך מתקדם של תרגום לאנגלית.


כל ההכנסות מהספר יוצאות על פרסום ותרומה לעמותת 'שיקמים'. לקראת סוף השנה הספר יעלה למכירה באנגלית ב'אמזון' ולקראת סוף השנה נצלם טריילר'.

הספר מכיל 441 עמודים - 88 ש'ח. להשיג באמצעות אתר הספר משחק הדממה :

www.silencegame.co.il
ערן בן עמי .צילום: 'דג הזהב'

'משחק הדממה' מאת ערן בן עמי. הוצאה עצמית

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...
*   'המתנה מארץ ישראל' מאת חנה אדרי. איורים:...
*   הפרפר שלמד לעוף מאת רינת סיבוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים