'בדרך להיות את' מאת רחלי מדמוני. הוצאת 'מדיה 10'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: נטלי גורזי

'בדרך להיות את' מספק שפע של תובנות לחיים ולשינוי צורת החשיבה לגבי אנשים אחרים והתנהגותם . כך אנחנו מבינים שהפגמים של אחרים אינם צריכים כלל להשליך עלינו ועל חיינו. רחלי מדמוני (43) נשואה בשנית ואם לבת בכורה מפרק א' וחמישה ילדים מפרק ב'. בג'ימבורי מבלה רחלי מדמוני (43) עם בתה הבכורה חן אלקיים (24) ובנה שהוא הנכד שלה בן 3 וחצי, ושתיהן ביחד עם בן הזקונים של האם שהוא בן ארבע

פורסם ב: 14/07/2021 04:38

רחלי מדמוני עם ספרה 'בדרך להיות את' בהוצאת מדיה 10. צילום: נטלי גורזי
רחלי מדמוני לבית אוחנה היא מנטורית לחיים שמנגישה לחילוניות תובנות מהיהדות, מהקבלה ואת דברי הרב קוק ומשנה להם את החיים ואת צורת החשיבה מהקצה אל הקצה. מלמדת אותם לסדר את ביתן ואת חייהן.

היא תירגלה במשך עשור של שיטת ימימה היא משיקה ספר ביכורים חדש "בדרך להיות את", בהוצאת מדיה 10, ספר שיעזור גם לנשים חילוניות להגשים את עצמן בעזרת תובנות מהרמב"ם, הרב קוק, הקבלה ועוד.

רחלי מדמוני מתגוררת במעלה שומרון עם בעלה ירון מדמוני עליו היא מעידה ש'הוא נותן לי קרקע יציבה וטובה לפרוח בה' ועם ילדיה. היא ילדה את בתה הבכורה בגיל 18 וחצי והתגרשה כשהיא בת 20. היא למדה לתואר בתחום תעשייה וניהול, היתה לה עבודה נחשבת, חברות טובות ונראה כי יש לה הכול. אבל בפנים - היא לא מצאה את עצמה, לא היתה בטוחה בעצמה וגם לא ממש הרגישה אהובה.

לאחר הגירושין היא חזרה לגור עם בתה הבכורה בבית הוריה, אך מהר מאוד התעשתה והחלה ללמוד את שיטת ימימה והרגישה כי זה מדבר אליה. במשך עשר שנים היא למדה ותירגלה את השיטה וכך קיבלה תשובות להרבה שאלות קיומיות שהטרידו אותה וביניהן 'מה אנחנו עושים פה?'.


תוך כדי לימודים והעמקה בימימה הוסיפה לעצמה גם את לימודי 'מגירות' אשר עסקו ברגשות, מערכות יחסים, סידור מגירות החיים, אותם למדה במשך שנים לצורך התפתחות אישית. לדבריה 'מאז שהייתי ילדה קטנה תמיד הרגשתי ריקנות, ונהגתי לכתוב מכתבים לאלוהים על הריקנות הזו, שאני מחפשת להרגיש טוב בתוכי, ללמוד תכנים שממלאים אותי ועושים לי טוב. מצאתי ערך בתקשורת עם אלוהים'.

הוריה של רחלי חזרו בתשובה בילדותה ובבית היו המון סיפורים של אלוהים וצדיקים סביב השולחן בשבת ורחלי התחברה לזה מאוד'.

בגיל 23 הכירה רחלי את בעלה השני ושנתיים לאחר מכן נישאו והביאו לעולם חמישה ילדים. בהתחלה היא זוכרת את הקושי שבתה הבכורה חוותה בעקבות היחסים החדשים ופרק ב' שלה: מצד אחד נקרעה בין אבא ואמא ומצד שני לאמא יש זוגיות וחיים חדשים ומה החלק שלה בכל זה?

אז הציעה לה רחלי שכל אחת תיקח לעצמה מחברת ותשתף אחת את השנייה בסודות ובמחשבות שרצות לה בראש , זו היתה הפעם הראשונה שרחלי הצליחה להבין לעומק מה עובר על בתה והשתיים היו מאוד פתוחות וכנות אחת עם השנייה - עד היום והקשר קרוב וחם מאוד.

בחיפוש אחרי מקום מגורים למשפחה החדשה, החליטו לעבור למעלה שומרון, שם פתחה רחלי את הקבוצה הראשונה שלה של ימימה. על נפלאות הלימוד שלה שמעו מפה לאוזן וכך התרחבה וגדלה הקבוצה. עם השנים החלה רחלי לכתוב את התובנות שלה מיישום הכלים שרכשה בימימה, מגירות, הרב קוק, הרמב'ם וקבלה. לעסק קראה 'אוויר לנשמה'.

ולפני חמש שנים החליטה רחלי מדמוני לטפח את המיתוג של העסק שלה והשקיעה בשיווק,תוך שהיא מקימה אתר משלה וממשיכה ללמד בקבוצות את השיטה שלה..


אי אפשר להתעלם מנוכחותה הצבעונית, זכר לתקופה בה למדה עיצוב אופנה. את החוש האמנותי והעשייה היא ירשה מאביה שהיה בעלים של רפדיה ומתפרה והיה תופר מעילים לאופנוענים. היא זוכרת כיצד זכתה בתחרות עיצוב על מעיל שעיצבה בעצמה. מאז נדבק בה חיידק האופנה ואהבתה לבגדים, גם לסידור בתים וכעת גם לסידור מחשבות.


בנוסף להנחיית ימימה ומגירות, רחלי מדמוני חובבת עיצוב ולייף סטייל, הקימה בתחילת הקורונה, ביחד עם בתה הבכורה חן אלקיים, חנות בשם 'בית העץ' , חנות יד שנייה במעלה שומרון, שבה הן עורכות מסיבות של החלפת בגדים ומעודדות נשים מנתניה ועד מעלה שומרון להוציא בגדים מיותרים מהבית, לעשות סדר בארונות 'כי זה משפיע על המחשבות המיותרות'. זה בא ביחד, היא מסבירה.


במהלך השנים היא עברה ארבע הפלות שגרמו לה להבין ש'משהו עובר עליי והייתי חייבת לטפל בעצמי, מצאתי אז מטפלת של פרחי באך שעזרה לי להבין שאני צריכה קודם ללדת את העסק שלי ולהיות יותר מחוייבת אליו'. אז גם החלה להעמיק יותר בכתיבת הבלוג והפוסטים באופן קבוע ומשם נולד הרעיון לכתוב את הספר 'בדרך להיות את'.

ספרה החדש של רחלי שרואה אור בימים אלו, עוסק בכל מה שאישה מתחבטת עמו במסע חיים שלה ושואלת את עצמה: מה הזהות שלי? מה היכולות והכישרונות שלי? איך אני מתפתחת? איך אני מנהלת את המחשבות שלי? איך אני מנהלת את מערכות היחסים שלי? האם אני מרצה? איך אני חיה עם עצמי? מה אני יכולה לעשות כדי שהביטחון העצמי שלי יגדל? איך אני יכולה להגשים את עצמי?

הספר שיוצא לאור בהוצאת מדיה 10, נותן כלים לשקט ושלווה בחיים, מעניק בהירות, ספר פרקטי להתפתחות עצמית, המדבר בגובה העיניים ומשאיר אימפקט על נשים חילוניות ודתיות כאחד. הספר מתעמק בעובדה שהמחשבות שלנו, הרגשות שלנו והגוף שלנו, הם רק כלי עבורנו, המחשבות הן לא מי שאנחנו, הן רק כלים עבורנו ליצור את המציאות שאנחנו רוצות. המחשבות שלנו הן כמו גינה בבית : אנחנו שותלים את הרעיונות והמחשבות שלנו שמשרתים אותנו ומוציאים את מה שאנחנו לא צריכות, ככה אנחנו מטפחות את גינת חיינו.

רחלי מדמוני רוצה להקים בית ספר לחשיבה ושינוי מחשבה, עם תוכנית ליווי לנשים, קבוצתית ואישית, קורסים לניהול מערכות יחסים וניהול חרדות. גם שם תיתן הצצה בכל מפגש, לתובנות מגישת הרמב"ם, הקבלה, הרב קוק, ימימה ועוד 'אלוהים אוהב אותנו כמו שאנחנו, כך נבראנו, מטרת החיים היא לצאת מקיבעונות ומהגדרות אל מסע לכיוון האין סוף'.י.

רחלי בספרה החדש לקחה ידע רוחני והפכה אותו לפרקטי והנגישה רעיונות בריאים וקלילים ליישום בחיי היום יום, כאלו שכתובים בתוך היהדות בחלק הפנימי של הסוד. הספר מיועד להדרכה עצמית, נותן הצצה לשאלות ותשובות קיומיות שרצות לכולנו בתוך הראש. הספר מעניק טיפים לאיך לנהל מערכות יחסים, איך לסדר את הבית, לסדר את הראש, לסדר מחשבות, כאלו שמכוונות לכך שנוכל לחיות את החיים שלנו במלואם כי זה תלוי רק בנו.

הספר המכיל 183 עמודים ומחירו 100 ש'ח והתובנות שבו שוות כל שקל, נמכר ברשתות 'צומת ספרים' ו'סטימצקי' וישירות באתר ההוצאה לאור 'מדיה 10'

/www.media-10.co.il
בדרך להיות את מאת רחלי מדמוני. הוצאת מדיה 10

רחלי מדמוני. צילום: נטלי גורזי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'משפחות בכל הצורות' מאת אורטל חביליו...
*   רשעות וחמלה מאת עפר מזר. הוצאת 'צמרת'...
*   'קפה שחור ברכבת אקספרס' מאת מאיר גז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים