יו'ר דירקטוריון 'כללית' יוחנן לוקר :'כרמל הוא בית חולים מצויין'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

את יומו הראשון ב'כללית' לפני שנה פתח יו'ר הדירקטוריון שלה ,יוחנן לוקר, בביקור בבי'ח 'כרמל'. השבוע הוא סגר מעגל והגיע שוב לבית חולים זה על מנת לראות את ההתחדשות והחדשנות לאחר הגלים הקשים של מגפת הקורונה

פורסם ב: 12/07/2021 09:11

יו'ר דירקטוריון 'כללית' יוחנן לוקר עם מנהל בי'ח כרמל ד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
לדברי יוחנן לוקר: 'ראיתי בכרמל תרבות מיוחדת של איכות ומצוינות, היחס למטופל והטיפול שראיתי כאן הם ברמה הגבוה ביותר, אני מלא הערכה והוקרה לכם',אמר בתום הביקור.

את ביקורו של יו'ר דירקטוריון כללית פתח מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג בהצגת חוזקות בית החולים וההתמודדות של הצוותים השונים בטיפול בגלי נגיף הקורונה.הוא הציג את תוכניות ההתחדשות והחדשנות בהערכות בית החולים לקליטת הטכנולוגיות החדשות שיגיעו בקרוב לכרמל ויכללו את מכשיר ה PT CT , רובוט הניתוחים דה וינצ'י מכשיר MRI מתקדם וטכנולוגיות מתקדמות נוספות.

דורי בז'רנו מהנדס בית החולים הציג ליו'ר את אתגרי הפיתוח והבניה של כרמל מול מצוקת השטח הקיימת בשטח ואילו קרן מרום מנהלת השירות פרסה את סקרי שביעות רצון של בית החולים שמוביל לאורך שנים בסקרי שביעות רצון מטופלים. 'יש לנו DAN שרואה את המטופל, מדבר אליו בגובה העיניים ומייצר קרבה ואמון. אנחנו כאן כדי לעזור, אצלנו השירות הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול.

יוחנן לוקר ציין את היוזמות המצוינות של 'כרמל' בתחום השירות, כמו מועצת מטופלים ואמר כי השירות הוא התרבות הארגונית של 'כרמל'.

עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי סיפר ליו'ר כי ביה"ח כרמל מוביל את יעד מנכ'ל בתחום ההתייעלות, וכי צוותי המערך מובילים בסקרי שביעות רצון פנים של העובדים ומובילים גם בציונים במבדקי איכות המזון עם אוכל שהוא גם בריא ובטוח, וגם טעים.

כחלק מהיכרות השטח יצא היו"ר ופגש את המנהלים והעובדים במחלקות השונות בבית החולים.

במערך הקרדיולוגי הוא פגש את פרופ' אבינעם שירן מנהל המערך וצוותו ושמע מהם על חוזקות ומובילות מערך הלב של כרמל.יוחנן לוקר סייר בחדר הצנתורים ושמע מפרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים, על היות 'כרמל' מוביל בכמות החלפת מסתמים בצנתור ( TAVI ) וכי רק בשנה החולפת בוצע בבית החולים מספר שיא של 140 החלפות מסתמים בצנתור.

'אמר פרופ' אבינעם שירן: 'הקרדיולוגיה בעולם ובישראל מביאה פריצות דרך רבות . אנחנו במחלקה הקרדיולוגית שמחים להיות חלק מההובלה הלאומית והבינלאומית באיכות רפואית מצוינת'.

יוחנן לוקר הדגיש כי שמה הטוב של קרדיולגיית 'כרמל' הולך לפניה בכל מקום, וכי הוא מעריך ומוקיר מאוד את העבודה המיוחדת של צוותי הלב של בית החולים.

בהמשך היום סביב שולחן עגול נפגש יוחנן לוקר עם מנהלי מחלקות מובילים של בית החולים ,הנחשבים מהטובים בארץ, ביניהם ד'ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' המשמש גם כיו'ר ועד הרופאים ב'כרמל' ויו"ר ועד הרופאים של בתי החולים ב'כללית'. יוחנן לוקר שמע מהם על האתגרים אתם הם מתמודדים ביום יום, ועל תוכניות הפיתוח והשירותים במחלקות השונות. ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות סיפרה ליו'ר על הטכנולוגיות החדשות העומדות בפתח המכון, וביקשה ממנו להמשיך לשמור על המובילות הטכנולוגית של כרמל בצפון'.


אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל האחראית על 900 אחים ואחיות בבית החולים הציגה ליו'ר את נושא דור ה- Y בסיעוד כרמל, דור צעיר ונמרץ המהווה 35% מכוח העבודה בסיעוד ב'כרמל'. 'זהו דור בעל חשיבה מחוץ לקופסה וחיבור חזק לטכנולוגיה' ובנוסף היא הציגה את פרויקט מנהיגות צעירה בו אחים ואחיות מבית החולים מזוהים ונבחרים להוביל פרויקטים ותוכניות ייעודיות לטובת הסיעוד ובכלל.

ד'ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות והבטיחות של בית החולים שנכנסה לתפקידה החדש לפני מספר חודשים בהצלחה, הציגה את ההובלה של 'כרמל' במדדי האיכות ברמה הלאומית, את דירוג נושאים המשפיעים על בטיחות המטופל, ושורה של פרויקטים מתמשכים בטיפול והובלת המערך. 'המטרה שלנו היא לקדם באופן קבוע את האיכות והבטיחות של בית החולים', אמרה.

ד'ר שני ברוש סגנית מנהל בי'ח 'כרמל' ,הציגה את נושא חוסן הצוותים הרפואיים בעיקר לנוכח מגפת הקורונה. 'גילינו שצוותים חסינים נשחקים פחות, חוסן אינו מולד תמיד אפשר ללמוד ולשפר אותו, הקמנו בכרמל צוות חוסן ארגוני מיוחד לדיאלוג עם הצוות שיגביר את חוסן הצוותים'.

את יום הביקור סגר היו'ר בביקור במחלקת הילדים שם שמע ממנהל המחלקה פרופ' גיורא פילר וצוותו על רצון רב של מתמחים מרחבי הארץ להגיע להתמחות במחלקה , ועל החיבור החזק של המחלקה לקהילה. ' 100% מרופאי המחלקה שלנו עובדים גם בקהילה ויש לנו היום תשובה במחלקה כמעט לכל תחום והתמחות ברפואת ילדים, אנחנו דואגים לטיפול הוליסטי ומלא לכל אחד מהילדים מגיעים אלינו למחלקה'.

היו'ר לוחנן לוקר הודה למנהל בית חולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג לכל צוות ההנהלה על הביקור המרשים והמוצלח וסיכם: ראיתי היום את הייחודיות של 'כרמל' ויש כאן באמת תרבות מיוחדת עם יכולת וסולידריות פנימי,תרבות של איכות ומצוינות. המטופל, הטיפול והרמה המקצועית הגבוהה שלכם היא מקור לגאווה. תמשיכו לטפח את המצוינות שלכם לקו הראשון, כי אתם באמת מצוינים. כרמל הוא בית חולים ייחודי ומצוין'.בתמונות
היו"ר לוקר בחדר הצנתורים
היו"ר במפגש עם מנהלי המחלקות של כרמל
היו"ר עם ד"ר גולדברג
היו"ר בביקור במחלקת ילדים
קרדיט צילומים – צילום אלי דדון
היו'ר יוחנן לוקר בחדר הצנתורים. צילום: אלי דדון

יו'ר הדירקטוריון של 'כללית' יוחנן לוקר במחלקת ילדים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

יוחנן לוקר יו'ר דירקטוריון 'כללית' עם מנהלי מחלקות של בי'ח כרמל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רוחמה אשור וענת בן דוד ממועדון גימלאי...
*   ארז גלר מנהל המרחב של מד'א בחיפה, הציל...
*   מיה שפירו סטרלין (15) רק סיימה קורס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים