100 שנים לאחר פתיחת מלון 'תל אביב' ההיסטורי בצפת, הוא עבר חידוש ושיפוץ נרחב כדי להפתח מחדש אחרי ט' באב.. כתבה:רונית קיטאי

במרכז התיירות אסנט בצפת החליטו לחדש ימייה של התיירות צפת כקדם. הוותיקים שבין קוראי אתר 'רינונים' ,היו 'מכורים' לצפת וכל שנה נסעו לנפוש בה. בימים אלה, לצד תכנים תיירותיים רבים החלו בשיפוץ נרחב באחד מבתי הארחה המיתולוגיים של צפת, כך שבקרוב תוכלו לנפוש ברמה גבוהה במלון תל אביב המיתולוגי,

פורסם ב: 08/07/2021 18:46

הבית בצפת. צילום: אדריכלים מייקל שוורץ ושות'
לבירת הגליל היסטוריה תיירותית משמעותית, בשנות ה- 70-80 צפת הייתה עוגן תיירותי גלילי עם בתי הארחה איכותיים וחוויה גלילית יוצאת דופן שנעלמה עם השנים ומבנים רבים של מלונות נסגרו או שינו ייעוד.

בלב העיר העתיקה בצפת, מלון 'תל אביב' היה מבנה שבעבר שימש כבית הארחה, כקונסוליה האוסטרו-הונגרית וכן כבית הספר הראשון של העיר צפת.

השיפוץ צפוי להגיע לכ-10 מיליון ש'ח , בשלב א של חידוש הבית בצפת (מלון 'תל אביב' לשעבר) שנקרא בגאווה ציונית על שמה של העיר העברית הראשונה- תל אביב והוקם על ידי משפחה שורשית בצפת, משפחת ברנזון. בוצע שיפוץ של המבנה שהינו בן למעלה מ- 110 שנים ולראשונה מזה 60 שנה, בוצעו עבודות נרחבות מאוד ב 24 מתוך 40 חדרי המלון לרבות אינסטלציה, מערכת חשמל ובית חכם, שיפוץ הלובי והמעברים, מרפסות, שירותים, מקלחות וכו'. במסגרת שלב א של שיפוץ 'מלון תל אביב' השקיעו במרכז התיירות אסנט קרוב ל-5 מיליון ש'ח, כאשר שלב ב' צפוי להיות בעלות דומה.

במרכז התיירות אסנט ציינו: 'אנחנו עובדים סביב השעון לשפץ ולחדש את מבנה מלון 'תל אביב' ההיסטורי , הבית בצפת ולהציע לבאי העיר צפת חווית אירוח ברמה גבוהה, עם נוף קסום להרי מירון ומגוון שירותים מתקדמים במבנה היסטורי. בימים אלו אנו משלימים את שיפוצם של כ17 חדרים איכותיים שייפתחו מייד לאחר ט' באב , ומיד נעבור לשלב ב' בפרויקט ולהשלים את שיפוץ כלל המבנה'.

את הפרויקט מוביל משרד האדריכלים 'מייקל שוורץ ושות'', שתכננו את חידוש מלון 'אמריקן קולוני' בירושלים, הוספת קומות למלון'ענבל' ירושלים וכו'.
צילום: אדריכלים מייקל שוורץ ושות'

ארכיון מלון 'תל אביב' בצפת

משפצים עד היסוד את מלון 'תל אביב' בעיר צפת. צילום: מרכז תיירות אסנס

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   המרתון המדברי הבינלאומי באילת חגג...
*   אירועי החג של החגים יפתחו בסוף השבוע...
*   גיא אדירן מנכ'ל 'דן' אילת אירח במלון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים