'מרק בורשט וסיפורים אחרים' זהו שם ספרה החדש של סופי רחלנקו.עורך: ינון קחטן. הוצאת 'איפאבליש'. כתבה: רונית קיטאי

שם הספר 'מרק בורשט' נבחר על פי הסיפור הראשון והוא מיוחד ומרגש. אישה שעוברת טיפולי פוריות נעזבת על ידי בעלה. היא מחליטה לאמץ תינוק ברוסיה. לצורך זה היא בוחרת בסטודנט דובר רוסית ולאחר שלמדה את השפה היא מבקשת שיצטרף אליה לנסיעה לבית היתומים ברוסיה. בתשלום כמובן. הוא מציע שיתחזו לבני זוג כדי להתגבר על ביורוקרטיה ושם הם מאמצים ילד בן 4 ומגדלים אותו ביחד בארץ כזוג אוהב. אחרי תשעה חודשים נולדה לו אחות

פורסם ב: 05/07/2021 19:13

מרק בורשט וסיפורים אחרים מאת סופי רחלנקו. הוצאת 'איפאבליש'
עשרת הסיפורים שבקובץ נכתבו במשך עשרת החודשים הראשונים מאז התפרצות מגפת הקורונה, ששינתה את פני העולם ואת חייהם של תושבי הכפר הגלובלי. לא במפתיע, אם כן, שהווירוס חדר גם לסיפוריה החדשים של סופי רחלנקו. המינון שלו משתנה מסיפור לסיפור, לעתים הוא מוזכר רק כרקע להתרחשות עצמה, לעתים משקלו עולה מעט, אך הוא אף פעם לא משתלט על העלילה.

המחברת בוחרת גם בנושאים אחרים שקרובים ללִבה. לא בכדי רבים מגיבורי הסיפורים הם אנשים של מילים, שהכתיבה היא חלק מישותם ומחייהם והם אינם יכולים בלעדיה. מעסיקים אותם רגשות ובעיקרעל אהבה בגלגוליה לאורך השנים והשפעתה על מהלך החיים. היא מעלה נושאים שנוגעים לכל אחד וביניהם בדידות, הזדקנות והמאבק האבוד בגיל המתקדם. מה שבולט ומעודד הוא שהלב נשאר צעיר, וסופי רחלנקו מצליחה לפרוט על מיתריו ברגישות ובאינטואיציה נשית מסקרנת ומפתה.

כתיבתה של סופי רחלנקו חושנית וסוחפת.את אהבתה לאמנות היא מעבירה לדמויות שהיא בוראת, ומשתפת בכך את הקורא ואת דמיונו. למרות, ואולי דווקא בגלל הסגר של הקורונה, מאפשרים כמה מהסיפורים לקורא להמריא או להפליג למרחקים.

זהו ספרה השמיני במספר של הסופרת והאמנית סופי רחלנקו.

את הספר אפשר להשיג בגירסה דיגיטלית ומודפסת בחנויות המקוונות הבאות: עברית, אינדיבוק, גטבוקס, נטבוק, מנדלי מוכר ספרים, רק ספרים וכן ישירות דרך הסופרת בפנייה לפייסבוק שלה או לכתובת המייל שלה:

sophie52@bezeqint.net

סופי רחלנקו היא אמנית, סופרת ומורה, בת למשפחה של אמנים. אמה ציירה ופיסלה וסבה צייר פורטרטים. היא עצמה התבלטה בציור כבר בילדותה והציגה במהלך השנים שש תערוכות יחיד בארץ ובצרפת. בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות, תואר ראשון בתרבות צרפת ואמנות התיאטרון ותואר שני בספרות צרפתית. במשך 34 שנים עסקה בהוראת השפה הצרפתית ותולדות האמנות.

היא זכתה במילגה מטעם ממשלת צרפת ולמדה בפריז במשך שנה במרכז לחקר והוראה של השפה הצרפתית והפצתה בעולם. סופי נולדה בשנת 1947 בלבוב שבברית המועצות (כיום אוקראינה). בגיל 13 עלתה עם משפחתה לארץ למעברת נוף ים, שם שהתה שש שנים. בהיותה בת 18 נפטר אביה ואז היא ואמה עברו להתגורר ברמת אביב בה היא חיה עד היום.

עוד על סופי רחלנקו:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99_%D7%A8%D7%97%D7%9C%D7%A0%D7%A7%D7%95
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...
*   'המתנה מארץ ישראל' מאת חנה אדרי. איורים:...
*   הפרפר שלמד לעוף מאת רינת סיבוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים