מערכת MRI שהגיעה מהשמיים היישר למבנה חדש של מכון MRI ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

המהלך מהווה את יריית הפתיחה לתחילת ביצוע תכנית מקיפה לבניה מחדש של מכון ה- MRI של רמב'ם, במסגרתה תוחלף מערכת מסוג T1.5 ישנה במערכת מתקדמת וחדשה ובהמשך תתווסף מערכת מסוג T3 אשר עתידה לשרת את צורכי הקריה הרפואית רמב'ם ואת חוקרי אוניברסיטת חיפה

פורסם ב: 30/06/2021 15:41

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
חודשים של הכנה תכנון מוקפד וסנכרון בין גורמים רבים התרכזו בימים האחרונים לביצוע מבצע לוגיסטי בן 8 שעות במהלכן הוצבה מערכת MRI מתקדמת מסוג 'טסלה 1.5' במבנה יביל ברמב'ם.

לצד שיפוץ מלא של כל שטחי המכון. כאמור, ביום חמישי האחרון הוצבה מערכת MRI מתוצרת חברת 'סימנס' במבנה יביל, שתאפשר בזמן השיפוץ שמירה על רצף תפקודי של המכון ועתידה לתת מענה לציבור המטופלים במהלך כל תקופת הפרויקט, שבעה ימים בשבוע.
ההיערכות לפרויקט כללה איתור מקום ייעודי בסמוך למבנה קיים, במטרה לתת מענה לכל הצרכים הנלווים למתן שירות למטופל וכוללים אזור קבלת מטופלים, אזור המתנה, חדר הלבשה, חדר הכנה לבדיקה ושירותים.

לאחר איתור המקום, נערכו פגישות בהן הוגדרו התשתיות הנדרשות לתפעול המערכת הכוללות בין היתר עבודות בטון, חשמל, תקשורת ועוד. כל העבודות נעשו בהובלה מחלקת אחזקה של בית החולים.לאחר סיום ההכנות הנדרשות, החל מבצע הצבת המערכת אשר ארך קרוב לשמונה שעות.

מורכבו‏ּת המבצע נבעה בשל מיקום הניידת במעבר צר, בסמיכות לשני מבנים: הבניין לרפואה פנימית ע'ש שמואל והרטה עמיר ,הבניין הוותיק ביותר בקריה, ובניין 'נוף המפרץ', והצורך להניף את המערכת באוויר לגובה רב על מנת להציבה על-פי התכנון בין שני הבניינים, במסדרון צר. במהלך המבצע, מנוף רחב ממדים הניף את קרון המערכת השוקל כ-30 טונות מעל בניין "נוף המפרץ" והורידו אותו בזהירות מרבית במקומו הייעודי.

המבצע צלח הודות לשיתוף פעולה של מחלקת הביטחון שחסמה צירים וניתבה את המטופלים והצוותים הרפואיים, מחלקת אחזקה שהכינה את כל התשתיות הנדרשות למערכת, מחלקת הבטיחות שנתנה דגשים בטיחותיים, צוות ה-MRI שהיה שותף מלא לתהליכים והנהלה אדמיניסטרטיבית שדאגה לנהל ולתפעל את האירוע בשיתוף חברת 'סימנס'.


אז איך נראות 8 שעות של המבצע המורכב ב-2 דקות? צפו:


https://youtu.be/93PjSFIlIiM


(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר עמית כץ מונה למנהל המחלקה לניתוחי...
*   מבצע חיסוני שפעת נערך מהבוקר לצוות...
*   24 הרופאים הטובים בישראל עפ'י מגזין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים