רינה שאנה ז'ל יהודיה ערירית בת 92 מניו יורק, הורישה את כל עזבונה לרמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

זה מסוג הסיפורים הנדירים ומזל גדול שיש אנשים כאלה ובמקרה זה אישה חמה, יהודיה שמעולם לא נישאה ואין לה אף קרוב משפחה, השאירה צוואה ובה ביקשה להעניק את כל עזבונה כולל נכסים . בסך הכל שני מיליון ש'ח ,והכל לטובת בי'ח רמב'ם בחיפה

פורסם ב: 27/06/2021 15:47

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
רינה שאנה ז'ל חסכה כל ימי חייה סנט לסנט, ולאחר מותה היא תציל חיי ישראלים רבים. בבית חולים רמב'ם מבססים חלק גדול מהפיתוח של הקמפוס ורכישת מכשירים רפואיים מתקדמים להצלת חיים , על תורמים נדיבים. כך מערכת הבריאות הישראלית נאלצת להתקיים שנים רבות. רוב התורמים הם אנשים עם לב חם, שיש להם משאבים שאותם הם שמחים לחלוק ולתרום. ויש גם סיפורים מעט יוצאי דופן.

רינה שאנה ז'ל, יהודיה בת 92 מניו יורק, הורישה בצוואה שלה למוסד רפואי בישראל והתכוונה לרמב'ם. האפוטרופוס הכללי, האחראי על מימוש עזבונות לטובת המדינה ומוסדותיה, העביר את הנכסים לטובת בית החולים רמב'ם שבחיפה, בדיוק כפי שבחרה.

השבוע התקיים ברמב'ם טקס הוקרה צנוע שאליו טרחה והגיעה מ'מ מנכ'לית משרד המשפטים והאפוטרופוס(ה) הכללי עו'ד סיגל יעקבי, בין היתר כי מדובר פה במקרה מעט יוצא דופן: שאנה הייתה אישה צנועה, ערירית, לא התחתנה מעולם ולא היו לה ילדים. היא נולדה במזרח אירופה, ומשנות הארבעים עבדה כשכירה. תחילה באו'ם, ולאחר מכן בענף המסעדנות בניו יורק. היא חסכה לאורך שנים, וכאמור רצונה לפעול למען רווחתם של אחרים ליווה אותה לאורך כל חייה, וקיבל ביטוי נוסף גם במותה.

בטקס שהתקיים ברמב'ם סיפר מנהל בית החולים ד'ר מיקי הלברטל כיצד הסכום שהתקבל מהתרומה שימש בין היתר לרכישת מכשיר חשוב עבור ניתוחים אונקולוגים בשם Margin Probe, שבאמצעותו מוודאים שאחרי ניתוח להסרת גידולים, לא נותרו שוליים שעלולים להיות בהם תאים סרטניים. לאחר הטכס בוצע סיור בכמה מחלקות שבהן עשו שימוש בתרומה של רינה שאנה ז'ל לרכישת מיכשור מציל חיים. לאחר מכן, מילאו את בקשתה האחרונה של התורמת הצנועה ופיזרו את אפרה בים.

בתמונה נראים בטקס הסרת הלוט משלט הוקרה לתרומה ע'י מ'מ מנכ'ל משרד המשפטים עו'ד סיגל יעקבי, ד'ר מיקי הלברטל וד'ר אסתי גולן האחראית לגיוס משאבים ברמב'ם. צילום:הקריה הרפואית רמב'ם


(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רוחמה אשור וענת בן דוד ממועדון גימלאי...
*   ארז גלר מנהל המרחב של מד'א בחיפה, הציל...
*   מיה שפירו סטרלין (15) רק סיימה קורס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים