קבוצת נילית נותנת את חסותה לשותפות גרמנית-ישראלית חלוצית בתחום הקיימות בעולמות האופנה והטקסטיל. כתבה: יפעת רובינשטיין. צילום: איימי הולצר

היוזמה של תוכנית החילופים בין מומחים גרמנים וישראלים בתחום הקיימות וניהול מעגלי של פסולת הטקסטיל, נוצרה בעזרת Re-Fresh Global והושקה באופן רשמי באולם התצוגה של Matchmaking Business ב'אקספו' תל אביב

פורסם ב: 27/06/2021 13:01

משמאל לימין שגיא ארן, ביאטריס גאייר, מרה ויינבלט. צילום :איימי הולצר
'נילית' היא חברה גלובאלית המייצרת ומשווקת סיבי ניילון 6.6 באיכות גבוהה לתעשיית הטקסטיל, האופנה והספורט.אירוע השקה של פרויקט ייחודי לשיתוף פעולה בין ישראל ובין גרמניה, בתחום הקיימות והמחזור המעגלי של טקסטיל, התקיים ב'אקספו' תל אביב.

השותפות בפרויקט חדשני זה, בחסות קבוצת נילית, תומכת במטרתה של נילית להשפיע בצורה חיובית ולעודד את תעשיית הטקסטיל וההלבשה להשתמש במוצרים ברי קיימא.

תוכנית חילופי המומחים הגרמנית-ישראלית, מהווה צעד ראשון לקראת פיתוח טכנולוגיות ופתרונות חדשים שייצרו תעשייה עולמית נקיה בעולמות האופנה והטקסטיל, לטובת בני האדם, הסביבה והיקום כולו.הפרויקט נתמך על ידי קרן פורום העתיד הגרמנית-ישראלית ויימשך כשנה.

מנכ'ל קבוצת 'נילית' אילן מלמד: 'השותפות החדשנית הזו מתיישבת באופן מושלם עם מטרתה של 'נילית' להשפיע באופן חיובי על תעשיית הטקסטיל וההלבשה להשתמש במוצרים יותר ברי קיימא ובדרכים אחראיות יותר". נילית זכתה להכרה בשיפור טביעת הרגל היצרנית של הקבוצה על ידי הגדלת השימוש באנרגיה נקייה, הפחתת פליטות ופסולת, והצגת מוצרים חדשים אחראיים הממוקדים באתגרים אקולוגיים. אנו מצפים ליצור קשר עם חברות אחרות הקשורות לקיימות כדי לקדם את היוזמות הסביבתיות שלנו'.


אסטרטגיית הקיימות של 'נילית' נמצאת בתנופה עזה בשנים האחרונות. כחלק מאחריות חברתית למפעל ולקהילה, החברה משקיעה משאבים רבים לקידום נושא הקיימות ואיכות הסביבה ולהגברת המודעות למגוון המוצרים הידידותיים לסביבה שהיא מפתחת ומייצרת, לרבות שימוש בגז טבעי ובאנרגיה נקיה.

החברה נמצאת בתהליך מעבר משמעותי לשיטות ייצור המשתמשות בפחות אנרגיה, מים וחומרי גלם שאינם מתחדשים. לאחרונה קבע דו"ח המשרד להגנת הסביבה, כי נילית דורגה במקום הראשון מבין עשרת המפעלים המובילים בישראל, שהפחיתו את פליטת זיהום האוויר בשנת 2019 בהשוואה למדידות קודמות.

'נילית' הפחיתה ב־86% את פליטת המזהמים בשל המעבר ממזוט לשימוש בגז טבעי. זהו הישג יוצא דופן ומשמעותי לשיפור הסביבה. המעבר של נילית לאנרגיה נקייה יפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני של החברה ב-40% ויפחית פליטת גזים רעילים לרמה מזערית. מטרתה ארוכת השנים של החברה להשפיע על עולם ההלבשה תוך שימוש במוצרים ברי קיימא בדרכים אחראיות יותר שמיטיבות עם הסביבה.

החברה נוסדה בישראל בשנת 1974 בישראל על-ידי משפחת לוי שהקימה את מפעל נילית במגדל העמק, וצמחה להיות היצרנית הגדולה ביותר בעולם של ניילון 6.6 לשימוש טקסטילי.

נילית מייצרת ומשווקת באזורי מפתח בעולם, ביניהם אירופה, צפון אמריקה, אמריקה הלטינית, סין, אסיה-פאסיפיק וטורקיה. החברה מייצאת קרוב ל--95% מתוצרתה ליותר מ-70 מדינות בעולם ומהחברות המרכזיות בעולם בייצור סיבי ניילון לתעשיית הטקסטיל ומועסקים בה 1,200 עובדים במגוון עצום של תחומים, מחציתם עובדים במפעל במגדל העמק ומחציתם בחו'ל.

לנילית למעלה מ-1,000 לקוחות בעולם ובבעלותה מפעלים יצרניים גם בארה'ב (וירג'יניה), סין (סוג'ו) וברזיל (אמריקנה). מיכאל לוי מכהן כיו'ר החברה. לבנק לאומי ישנן אחזקות בקבוצה בהיקף של 20%.

בגדי הספורט האיכותיים שמיוצרים בעזרת חוטי Sensil, הינם חזקים במיוחד, ועם זאת רכים, גמישים, נוחים, נעימים למגע ואסתטיים, חוטים אלו מיוצרים תוך שמירה על ערכי הקיימות של החברה. בגדים אלה מסייעים לספורטאים, אצנים ומאמנים להמרצה מוגברת של הגוף, הם מנדפים זיעה בקלות ומונעים ריחות.

בתמונה משמאל לימין: שגיא ארן מנהל השיווק הגלובלי של 'נילית', ביאטריס גאייר, מנהלת פרויקטים בכירה בלשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה, מרה ויינבלט מתמחה בלשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה.צילום: איימי הולצר
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   נחנך מרכז המבקרים ע'ש משה נובומייסקי...
*   פרויקטור הקורונה סלמאן זרקא בפסגת...
*   אירוע TechWomen השביעי בטכניון: נשים למדע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים