'יום אירופה' צויין במוצ'ש החולף במתחם השוק התורכי בעיר התחתית בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

'חיפה היא עיר ייחודית ויוצאת דופן. מירקם החיים המשותפים כאן מעורר הערכה. אנחנו באיחוד האירופי נעמיק את הקשר בין מדינות האיחוד לחיפה', כך אמר אתמול שגריר האיחוד האירופי, עמנואל ז'ופרה, במהלך ביקור ופגישת עבודה שקיים עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם

פורסם ב: 20/06/2021 13:19

עמנואל ג'ופרה הגיע עם מספר שגרירים, וראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם סיפרה לאורחים על ייחודה של חיפה והדגישה את תנופת ההיי טק בעיר ואת העובדה שחיפה נבחרה להוביל את תחום הכלכלה הכחולה (blue tech), כלומר הכלכלה הימית. היא קראה לנציגי המדינות לשתף פעולה במיזמים הרבים בנושאים אלה.

לאחר מכן סיירה ראש העיר עם האורחים במתחם השוק התורכי בעיר התחתית שם מוקמו מיצגי וידאו ארט מיוחדים לרגל אירועי 'יום אירופה' שנעשה בשיתוף פעולה עם 17 מכוני ונספחי תרבות שונים, אשר כולם תומכים באמן שעבודתו מוצגת.

כל מיצג כלל מספר מסכים גדולים, אשר הציגו 20 עבודות וידאו מרתקות (כל אחת באורך 1-6 דקות), שכולן עוסקות באופן כזה או אחר בתמה אחת: הקהילות החדשות של העולם (בין היתר, בעקבות משבר הקורונה). האמנים הם כמה מהבולטים והמוערכים באירופה וישראל, וכמה מהעבודות יוצגו בפעם הראשונה.

(אלירן טל)
עמנואל ג'ופרה וד'ר עינת קליש רותם. צילום: דוברות עיריית חיפה

צילום: דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הח'כיות אלינה ברדץ' יאלוב, לימור מגן...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש פגשה במועדון...
*   במוצ'ש החולף נפתחה המהדורה ה-23 במספר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים