מטפחת ומקטרת מאת אתי שחר. הוצאת 'אוריון'. כתבה: רונית קיטאי

אלמנה בת שישים רואה מודעת אבל הנושאת את שמה. היא מגיעה כביכול להלוייה של עצמה ורואה שם את אלכס אהוב לבה שעזב אותה ומעולם לא הפסיקה לאהוב וגם את החברה שבגדה באימונה ואיתה נותק הקשר מאז. לא אהיה ספוילרית כי העלילה מרתקת מהתחלה ועד לסוף

פורסם ב: 15/06/2021 19:42

מטפחת ומקטרת מאת אתי שחר. הוצאת אוריון
'עיניה שוטטו בין דפי העיתון ואפה אנפף מריח הדפוס שטרם התנדף. היא ריחפה בין הכותרות בהיסח הדעת, חלפה על עמוד מודעות האבל הממוסגרות בשחור, עיניה צדו צירוף אותיות מוכר. עיניה ננעצו בכיתוב וגרונה נשנק. מול עיניה ריצדו האותיות בשחור על גבי לבן: מרתה קושטני ז"ל. זהו שמה, יש רק אחת בשם זה, זאת היא והיא חיה וקיימת, עדיין לא מלאו לה שישים'.

מרתה, אמנית אלמנה כבת שישים, מגיעה להלוויה של עצמה, זוכה לשמוע הספדים על אודותיה ורואה מרחוק את אלכס אהוב לבה שמעולם לא נשכח.רגע זה מחזיר אותה לעבר ומעורר געגועים שקהו עם הזמן. היא רואה אותו אך הוא לא רואה אותה והעלילה הולכת ומסתבכת.

אלכס, אדריכל ידוע כבן שישים וארבע, מחליט לחזור לעיר הולדתו ירושלים לאחר שהתאלמן, משום שהתעוררו בו געגועים לאהובת נעוריו. מהרגע שבו הוא רואה את שמה על מודעת אבל, חייו מתהפכים, געגועיו לאהובתו המתה לא נותנים לו מנוח.

רותי, כימאית, חברת נפש של מרתה שיחסיהן התנתקו בעקבות בגידה שלה בחברתה הטובה. גם היא נכנסת בעקבות המוות לסחרור של זיכרונות וגעגועים בעקבות מותה של מי שהיתה חברתה האהובה. שלוש דמויות רודפות זו את זו.

הסופרת אתי שחר כיום תושבת יבנה, התגוררה רוב חייה בירושלים. זהו הרומן הרביעי פרי עטה.
עריכה : יוספה אבן שושן
הגהה: אבי שרגאי
ציור העטיפה: אמיר אזולאי
עיצוב העטיפה: שיר לוי
עימוד: ליז גלפר


הספר מכיל 276 עמודים-78 ש'ח. הוצאת 'אוריון'.

www.orion-books.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...
*   'המתנה מארץ ישראל' מאת חנה אדרי. איורים:...
*   הפרפר שלמד לעוף מאת רינת סיבוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים