נקיה מאשמה מאת לבנה אלמקייס. עורכת: תמי לבנת מלכה. הוצאה עצמית

מחברת הספר מציעה שיטת טיפול ייחודית ומעמיקה לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. לבנת אלמקייס בת 55, אם לארבעה ילדים שנולדה בקריית גת, חיה כיום באשדוד. היא מילאה תפקידים ניהולים שונים כולל בשירות בתי הסוהר

פורסם ב: 15/06/2021 18:03

לבנה אלמקייס מחברת הספר 'נקייה מאשמה'
נ'קייה מאשמה' מבוסס על שיטת 12 הצעדים לטיפול בהתמכרויות, והותאם במיוחד עבור נשים וגברים הנושאים עימם את טראומת הפגיעה המינית, מתוך כוונה להובילם בתהליך מרפא שיאפשר להם להשתחרר מגורמים מעכבים, מתחושות ומדפוסים הרסניים.

'נקייה מאשמה' מיועד גם למטפלות, למטפלים ולגורמי רווחה, לצורך הבנה רחבת-היקף של הטראומה ואופן הטיפול האפשרי בה, וכמו כן התוודעות למגוון מקרים המוצגים בספר, אשר מספקים הצצה לתפיסות הפסיכולוגיות-נפשיות המאפיינות את הפוגעים.

הספר 'נקייה מאשמה' נכתב מתוך תפיסה המאמינה ביכולתם של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לעבור תהליך החלמה נפשי משמעותי, החל בהכרה בהיעדר אשמה ובושה על שנפגעו, דרך שחרור מהתפיסה הקורבנית ועד להקניית כלים אפקטיביים להתפתחות אישית מתוך אמונה מלאה שאפשר לרפא את הפגיעה הקשה ולהחלים ממנה, לצד התפתחות אישית וחיזוק תחושת הערך העצמי.

משנת 1988 ועד 2020 לבנה אלמקייס עבדה בשירות בתי הסוהר במגוון תפקידים ניהוליים, כאשר התפקיד האחרון היה ניהול אגף לעברייני מין. במקביל לעבודה בשב"ס למדה טאותרפיה והנחיית קבוצות. במסגרת העבודה בשירות בתי הסוהר היא עבדה עם מכורים לסמים, להימורים ואלכוהול.

בנוסף לכך היא יזמית ומפתחת שיטת הטיפול הייחודית לנפגעות ולנפגעי מין (הנחיית קבוצות, טיפול פרטני). בעלת קליניקה לטיפול בנפגעי עבירות מין, התמכרויות, דיכאון, טיפול משפחתי, טיפול למשפחות למכורים ועוד.

'כמי שמטפלת בעשרות נשים וגברים בעזרת שיטת 12 הצעדים, אני נרגשת להוסיף כאן צעד נוסף, שמוך נסיוני הוא נחוץ ואף מוכיח את עצמו כיעיל: ריפוי כאורח חיים'.


בשנת 2017 השתתפה בתוכנית "דקותיים" של שידורי 'כאן 11' שעסקה בעברייני מין מורשעים ושנתיים אחר מכן, כלומר בשנת 2019 היא הופיעה בכנסת במסגרת דיון בנושא עבירות מין. 113 עמודים, 74 ש'ח.
נקייה מאשמה מאת לבנה אלמקייס. הוצאה עצמית

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...
*   'המתנה מארץ ישראל' מאת חנה אדרי. איורים:...
*   הפרפר שלמד לעוף מאת רינת סיבוני. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים