הנס של משפחת טאהא מכאבול. אב המשפחה לקה בבית בדום לב ומי שהציל את חייו היו ילדיו שמתנדבים במד'א. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

עאדל טאהא (51) איבד את הכרתו ולא הגיב לקריאותיה של רעייתו. היא העירה בבהלה את ילדיה באסל ומנאר, והם זינקו ממיטותיהם ונכנסו לחדר השינה כדי להציל את חיי אביהם

פורסם ב: 09/06/2021 19:31

עדאל טאהא יחד עם ילדיו באסל ומנאר מתנדבי מד'א שהצילו את חייו. צילום: דוברות מד'א
באסל הוא חובש מתנדב בתחנת מד'א קריית אתא ואחותו מנאר שגם היא חובשת, מתנדבת בתחנת מד'א בטמרה. הם הבינו מיד שלבו של אביהם הפסיק לפעום, השתלטו מיד על הסיטואציה ולצד החששות הכבדים לבריאות אביהם החלו בעיסויים ובפעולות החייאה מאומצות אליהן הצטרפו צוותי מד'א שהגיעו למקום באמבולנס ובניידת טיפול נמרץ.

בסופן, לאחר 40 דקות מורטות עצבים ושבעה שוקים חשמליים חזר הדופק ועאדל פונה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם במצב יציב. ימים ספורים לאחר המקרה הקשה, חזר עאדל לביתו והוא מתהלך על שתי רגליו , בריא וללא נזק.

באסל טאהא כאמור חובש מד'א ובנו של עאדל: 'את אותו הבוקר פתחנו למשמע צעקות חזקות מחדר השינה, שם מצאנו את אבא מחוסר הכרה וכחול כולו. אחותי הזמינה אמבולנס, אחי רץ למסגד בסמוך בו מוצב מכשיר דפיברילטור המיועד לציבור הרחב ומיד התחלנו בטיפול , עיסוי והחייאה.

אחרי שבעה שוקים והחייאה של 40 דקות, הדופק חזר ונשמנו לרווחה. קרה לנו נס גדול, הרגשה שאי אפשר לתאר במילים. ידענו שאנחנו לא הולכים לוותר ושאין סיכוי שניתן שיקרה משהו רע לאבא. בהתחלה היינו מבולבלים אבל השתלטנו מהר מאוד על המצב ואני שמח שהצלחנו להציל אותו. אבא חזר הביתה, מחייך וללא פגיעה. אני קורא לכל אדם להירשם לקורס עזרה ראשונה של מד'א כדי לרכוש את הכלים הבסיסים והחשובים שבזכותם ניתן להציל חיים של אדם אחר. זה ההבדל בין חיים למוות'.

מנאר טאהא חובשת מד'א ובתו של עאדל: 'זה לא היה קל לתפקד במקרה כזה, אבל הצלחנו אחי ואני יחד עם צוות מד'א שהגיע במהירות למקום להציל את אבא וזה הדבר הכי חשוב. היה לי קשה לנתק את הרגש ולעבוד באופן 'קר', אבל לא הייתה ברירה. אבא אדם בריא והמקרה תפס אותנו מופתעים ומודאגים מאוד. גם שהצלחנו להחזיר את הדופק דאגתי, כי לא ידעתי מה יהיו התופעות וההשלכות ביום שאחרי . לשמחתי אבי חזר לשיגרה והוא מחייך בבית. לא האמנו למהירות השיקום ואנחנו ממש מרגישים הקלה וגם גאווה שבזכות הידע המקצועי שלנו הצלנו את החיים של אבינו'.

על הרגעים בין חיים למוות, סיפר אב המשפחה עדאל טאהא: 'אני לא זוכר כלום מאותו היום, רק כשהתעוררתי בבית החולים סיפרו לי מה קרה ולא האמנתי, קרה כאן נס גדול. בזכות הילדים שלי אני חי. חשוב מאוד שכל אדם בישראל ידע להציל חיים'.www.mdais.org

www.facebook.com/mdaisrael
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רוחמה אשור וענת בן דוד ממועדון גימלאי...
*   ארז גלר מנהל המרחב של מד'א בחיפה, הציל...
*   מיה שפירו סטרלין (15) רק סיימה קורס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים