לראשונה בישראל: פסק דין תקדימי : האישה תשלם מזונות חודשיים לבעל. צילום: שרית נס

שני בני הזוג בעלי מקצועות חופשיים. בא כוחו של הבעל עו'ד גיא אופיר יותר מאשר מרוצה. בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את פסיקת בית המשפט לענייני משפחה בחיפה וקבע כי על האישה לשלם לבעלה סך של 4,000 ש'ח מידי חודש. בכך, קיבלו שתי הערכאות המשפטיות את דרישתו של הבעל

פורסם ב: 07/06/2021 22:04

עו'ד גיא אופיר. צילום: שרית נס
שופט בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים חננאל שרעבי דחה את הערעור שהגישה האישה ואישר את פסיקתו התקדימית של שופט בית המשפט לענייני משפחה בחיפה בן ציון ברגר , שקיבל את עמדתו של בא כוחו של הבעל, עו'ד גיא אופיר ולפיה, הבעל זכאי לתשלום דמי מזונות חודשיים מהאישה, לנוכח מצבו הכלכלי הקשה ומגבלותיו הרפואיות של הבעל ולמרות טענתה כי אין מניעה שיעבוד בעבודות שאינן פיזיות בשל מקצועו החופשי.

עו'ד גיא אופיר טען בכתב התביעה לקבלת מזונות חודשיים, כי במסגרת הסכם הממון הוסכם על שיתוף רכושי מלא של מכלול הנכסים הרשומים על שם מי מבין בני הזוג, כך שהכנסות העסקים הם רכוש משותף ולכן, בית המשפט לענייני משפחה אף פסק בהתאם לדרישתו כי 'לעת הזו קיים פער משמעותי בהכנסות. נוכח הפער בהכנסות ולאור הסכם ממון מחד, ומאידך, הצורך בבחינה עניינית של טענות הצדדים, אני סבור שמידת האיזון היא בתשלום.... על כן, אני מחייב את המשיבה לשלם למבקש סך של 4,000 ש'ח לחודש'.

השופט בערכאה הראשונה ,בית המשפט לענייני משפחה, ציין בין השאר בהחלטתו כי הצדדים, בני זוג, חתמו על הסכם ממון ..נוכח הסכם הממון והשיתוף הרכושי בעסקי מי מהצדדים שנוצרו במהלך הנישואין ו/או הקשר הזוגי, אכן בכוחו של בית המשפט לענייני משפחה לפסוק תשלומים עיתיים לבן הזוג שלו הכנסה נמוכה יותר, על מנת לשמור על רמת החיים שהייתה לו במהלך החיים המשותפים.

עו'ד גיא אופיר הביע שביעות רצון מפסיקת שתי הערכאות השיפוטיות : 'מדובר בפסיקה תקדימית ויוצאת דופן בחשיבותה ואף תעיד על חשיבותה החלטת בית המשפט המחוזי להתיר את פרסום החלטתו וזאת כמובן תוך השמטת פרטים מזהים'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   חברת 'סיריוס אלקטרוניקה' קיבלה את...
*   פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37, חיפה...
*   קולנוע ישראלי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים