ביום האחרון של כנס לשכת עורכי הדין באילת, ראיין מתן וסרמן את כבוד השופט ד'ר יגאל מרזל. צילום: לשכת עורכי הדין

, מנהל בתי המשפט ונשיא בית המשפט המחוזי ד'ר יגאל מרזל רואיין בנושא 'מעמד בית המשפט'. רואיין גם כבוד השופט בדימוס דוד רוזן נציג תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות

פורסם ב: 02/06/2021 16:36

'מעמד בית המשפט' : 'הרשות השופטת היא נכס חשוב מכדי שנשלים עם פגיעה בה. זאת מערכת שחייבים לשמור עליה ועל העצמאות שלה וזו המשמרת שלנו. המערכת הופכת להיות שק חבטות ויש ניסיונות לגרור אותה לשיח הפוליטי. זה תהליך שמעמיד בסיכון נכס של כלל הציבור, לא שלי ולא של הנשיאה אסתר חיות. מערכת המשפט היא אחת משלוש הרשויות וחובתנו להגן עליה'.

על המערכת בעתיד: 'אנחנו עוסקים בשאלה איך יראו בתי המשפט ב 2030. צריך לשמר את מקצוע עריכת הדין, אבל עם הכנה דיגיטלית, שימוש בפלטפורמות חדשות, בינה מלאכותית ועוד. אנחנו משקיעים הרבה בטכנולוגיות של הגשה והנגשת מידע, אנחנו מנסים להסתכל על הדברים מנקודת המבט של חוויות הלקוח.

לשכת עורכי הדין שותפה אסטרטגית לכל מהלך שאנחנו עושים, לא תמיד אנחנו מסכימים, אך לרוב כן'.

****

בכנס לשכת עורכי הדין התראיין כבוד השופט בדימוס, דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות:

על פרקליטות המדינה: 'אני יודע שהפרקליטות היא גוף חזק וחשוב, הייתי רוצה לראות אותה אפילו חזקה יותר, חייבים מערכת אכיפה חזקה כדי לנהל שלטון חוק. הייתי רוצה שהפרקליטים יפעלו בהגינות ובשקיפות. בהגינות - הם עושים זאת, בשקיפות - זה פחות ברור'.

לגבי 'תפירת תיקים' :כשעורך דין מרגיש שתיק הוא 'מטומטם' לחלוטין הוא מדבר על תפירת תיקים. זה מאוד מסוכן שמי שאומר זאת עושה זאת בכוונת מכוון. בתיקים של יעקב נאמן וקהלני למשל, נעשו טעויות דרמטיות. טימטום – אבל לא תפירת תיקים'.

*על מעמדו כנציב:* ״הגעתי למסלול עבודה של שיתוף פעולה עם הפרקליטות. האם אני מרגיש שאין לי כוח או שיניים? ממש לא. היום יש פי שלוש תלונות לפרקליטות מאז שנכנסתי, וזה המדד. יש לי אפשרות להמליץ על צעדים אופרטיביים, ובלמעלה מ-80 אחוז מהמקרים הפרקליטות מיישמת את ההמלצות שלי״.

*כשנשאל האם היו זיכויים בעקבות מחדלים*: ״אני פונה לעתים תוך כדי הליך משפטי בבקשה לקבל דו״חות על הצעדים שנעשו. יש פה חריגה מסמכות אבל זה נראה לי מספיק חשוב כדי להתעמק בזה. אני גם אזרח במדינה ויש דברים שאני לא מוכן להשלים איתם. אם ינסו לעצור אותי, אהיה בשלושה אולפני חדשות״.
2.6.2021, 3:27 אחה״צ - ‏‪+972 50-211-1008‬‏: ‏IMG-20210602-WA0016.jpg (קובץ מצורף)
צילום: לשכת עורכי הדין

צילום: לשכת עורכי הדין

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הח'כיות אלינה ברדץ' יאלוב, לימור מגן...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש פגשה במועדון...
*   במוצ'ש החולף נפתחה המהדורה ה-23 במספר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים