מנהל המרכז הרפואי לגליל,פרופ' מסעד ברהום, העניק תעודת הוקרה לפאדי קאסם, אח במחלקה פנימית בבית החולים, שסייע בהצלת חיים. כתבה: רונית קיטאי

פאדי קאסם, אח במחלקה פנימית בבית החולים, עזר בהצלת חייו של מור ג'נאשווילי במהלך העימותים בעכו בין יהודים וערבים. בתעודת ההוקרה שהעניק לו פרופ' מסעד ברהום, צוין, כי היא ניתנת לו על הפגנת אנושיות, רעות ואומץ לב

פורסם ב: 31/05/2021 17:08

פרופ' מסעד ברהום ופאדי קאסם. צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל
פאדי קאסם תושב עכו בן 28, סיפר לנוכחים, כי במהלך האירועים הקשים סייר בעירו יחד עם מנהיגי דת ערבים ופעילים חברתיים, כדי לנסות ולהרגיע את האווירה המתוחה. באחד המקרים הבחין במור ג'נאשווילי, בן 29, תושב חיפה, כשהוא מגיע עם רכבו לכיוון ביתה של אמו, והותקף ע'י עשרות אנשים באמצעות אבנים, סכינים ומקלות.

פאדי סיפר שגונן על מור בגופו, הרגיע אותו, חבש את פצעיו באמצעות תיק עזרה ראשונה שהיה ברשותו והזעיק את כוחות ההצלה. 'עשיתי מה שהייתי צריך לעשות. עבורי מור הוא אדם, ולא משנה אם יהודי או ערבי', אמר.

מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, פרופ' ברהום, שיבח את האח, תוך שהדגיש כי בהתנהגותו ובערכיו הוא ממחיש הלכה למעשה את המוטו של המרכז הרפואי, 'אדם לאדם - אדם', המדבר על מתן רפואה מקצועית ואנושית, ללא הבדל דת, גזע או מין.באירוע השתתפו גם חברי הנהלה, מנהל המחלקה בה עובד פאדי, ד"ר רוברט דרגו, והאחות האחראית במחלקה, נוהאד שחאדה.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רוחמה אשור וענת בן דוד ממועדון גימלאי...
*   ארז גלר מנהל המרחב של מד'א בחיפה, הציל...
*   מיה שפירו סטרלין (15) רק סיימה קורס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים