חדש במרכז הרפואי 'כרמל': ניתוחים רובוטים וניתוחים אנדוסקופים מתקדמים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

העמקת שיתוף הפעולה עם הקהילה והשקעה באקדמיה ובדור העתיד של היחידה . אלו הם רק חלק מתוכניות הפיתוח של המנהל החדש של יחידת עמוד השדרה במרכז הרפואי 'כרמל' , ד'ר ארסן שפיגלמן

פורסם ב: 31/05/2021 16:04

ד'ר ארסן שפיגלמן. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
באירוע הפתעה בהנהלת בית החולים העניקו מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג ומנהל המחלקה האורתופדית ד'ר בני ברנפלד את כתב המינוי המכובד לד'ר ארסן שפיגלמן (45). נעים להכיר:הוא סיים את לימודי הרפואה בקייב ועלה לישראל בשנת 1999, עבר בהצלחה את מבחן הרישוי הישראלי והתחיל התמחות ב'בני ציון' ובשנת 2009 סיים התמחות באורתופדיה כללית.

את 'התמחות העל' בניתוחי עמוד שדרה הוא עשה בטורונטו קנדה בבתי החולים 'סאני ברוק' וב'סנט מייקל'. בשנת 2013 הוא חזר לבית החולים 'כרמל' כרופא בכיר במחלקה האורתופדית ובתפקידו האחרון שימש כמנהל השירות לטראומה אורתופדית וכרופא בכיר בניתוחי עמוד שדרה,וכך הוא אומר: 'יש הרבה אנשים שעדיין פוחדים מניתוחי עמוד שדרה, אך אין סיבה לכך כי כיום אנחנו מאוד מתקדמים גם בטכניקה הניתוחית וכך גם במיכשור ובטכנולוגיה'.

מנהל המחלקה האורתופדית ד'ר בני ברנפלד בירך את ד'ר ארסן שפיגלמן בטכס הענקת המינוי : 'היום אני גאה בהחלטה ובבחירה שלי בד'ר שפיגלמן שהוכיח את עצמו כאיש מקצוע מעולה ופרט להיותו מומחה בעמוד שדרה,יש ערך מוסף כמומחה טראומה. הוא עושה קורסים לטראומה למתמחים שלנו והוא מהווה נכס לבית החולים'.

בין המברכים היה גם יו'ר ועד הרופאים ומנהל מחלקה כירורגית א'- ד'ר אריה ביטרמן: 'ד'ר ארסן שפיגלמן הוא הבחירה הנכונה ואני בטח שהוא יתרום רבות לטובת בית החולים והמערך המקצועי האורתופדי שלנו. אני מאחל לו בשמי ובשם כל רופאי כרמל הצלחה רבה '.

באירוע השתתפו גם סגני מנהל בית החולים ד'ר שני ברוש וד'ר בני רביב עם מנהל משאבי אנוש אהוד פקלר וכולם בירכו את ד'ר שפיגלמן להצלחה רבה בתפקידו החדש.

ד'ר ארסן שפיגלמן: 'בחרתי בבית חולים 'כרמל' כי זאת הזדמנות מבחינתי להתפחת ולפתח את תחום עמוד השדרה ב'כרמל' ו'בכללית' שהיא הקופה הגדולה והמשמעותית ביותר באזור. חלק מהתוכניות שלי הם לשדרג ולהרחיב את מגוון השירותים הניתנים ע'י יחידת עמוד השדרה ב'כרמל'. לתת מענה יעיל ומקצועי לכל המטופלים בבית החולים ובמחוז. בכוונתי להכניס טכנולוגיות חדישות ומתקדמות לשימוש במחלקה כולל רובוטים ממוחשבים ואנדוסקופים מתקדמים'.

חלק מתוכניות הפיתוח של ד'ר ארסן הם לפתח גם את השירות הפולשני האמבולטורי במסגרת חדרי ניתוח של אשפוז יום וחדרי ניתוח בקהילה במרכזים הרפואיים 'לין' ו'זבולון' ולדבריו 'זה יביא יותר זמינות ויותר נגישות ומענה רפואי מקצועי מהיר ויעיל יותר'.

מגוון הניתוחים שתציע יחידת עמוד השדרה כחלק משירותי המחלקה האורתופדית יכילו גם ניתוחים שגרתיים כמו ניתוחי דיסק, שחרור תעלות השדרה, וקיבועים כולל כל אזורי עמוד השדרה. החלפות דיסקים בעמ"ש צווארי וגם תיקוני עיוותים בעמוד שדרה במבוגרים. ובנוסף היא תבצע ניתוחים אנדוסקופים עם חתכים קטנים מאוד כשהכל קורה בתוך תעלה השדרה עם אנדוסקופ מתקדם המאפשר החלמה מהירה וקלה יותר בגלל גודל החתך עם אותם תוצאות כמו בניתוח פתוח .

ביחידת עמוד השדרה יעבדו לצדו של ד'ר ארסן שפיגלמן ד'ר ויטלי אלכסנדוברסקי וד'ר עלי סולימאן שחזר לאחרונה מהשתלמות מקצועית בבאזל בשוויץ.היחידה מוכרת לרוטציה במהלך ההתמחות של מתמחי באורתופדיה והיא משקיעה רבות בהכנת דור העתיד של הסטודנטים לרפואה והאורתופדים.

'כאשר הגעתי לבי'ח 'כרמל' הרגשתי מיד כמו בבית. כולם קיבלו אותי בזרועות פתוחות האווירה כאן חמה ונעימה עם יחסי אנוש מעולים גם בין הצוות וגם כלפי המטופלים.'כרמל' הוא מרכז רפואי מצטיין ואני שמח להצטרף לכוחות הרפואיים שלו'.

בשעות הפנאי אוהב ד'ר ארסן לטייל עם המשפחה בארץ ובחו'ל ומאוד אוהב להיפגש עם חברים. הרופא המסור הוא תושב חיפה, נשוי לגלינה רופאת שיניים ואב לשני ילדים: דניאל בן 23 לאחר שירות צבאי ובדרך ללימודים, והבת יסמין בת 16 תלמידה בבי'ס הריאלי בחיפה.
משמאל לימין מנהל המחלקה האורתופדית ד'ר בני ברנפלד וד'ר ארסן שפיגלמן.צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

מימין לשמאל ד'ר אריה ביטרמן, מנהל כרמל ד'ר אבי גולדברג,ד'ר ארסן שפיגלמן עם כתב המינוי וד'ר בני ברנפלד. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר עמית כץ מונה למנהל המחלקה לניתוחי...
*   מבצע חיסוני שפעת נערך מהבוקר לצוות...
*   24 הרופאים הטובים בישראל עפ'י מגזין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים