הכנס השנתי הבין-לאומי של האגודה הישראלית למדע המדינה נערך השנה במכללה האקדמית צפת, צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת.

במסגרת הכנס הוענק פרס משרת ציבור מוביל לפרופ' מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, בין היתר, נוכח ההתמודדות המרשימה של המרכז הרפואי בראשותו עם מגפת הקורונה. פרס מפעל חיים הוענק לפרופ' (אמריטוס) למדע המדינה אברהם דיסקין מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הכנס אורגן ע'י ד'ר אפרת קנולר

פורסם ב: 30/05/2021 20:22

ד'ר אפרת קנולר מתוך הכנס השנתי הבין-לאומי של האגודה הישראלית למדע המדינה. צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת
המכללה האקדמית צפת זכתה לארח השנה את הכנס השנתי הבין-לאומי של האגודה הישראלית למדע המדינה, שנערך באופן מקוון.הכנס שאורגן על ידי ד'ר אפרת קנולר, חוקרת ומרצה בחוג ללימודים רב תחומיים במכללה האקדמית צפת, התקיים ביום חמישי האחרון, תחת הכותרת 'שנה של תהפוכות: בחירות, רב-תרבותיות, משילות ומנהיגות', ומשך אליו חוקרים רבים ומובילים מהארץ ומהעולם.

במסגרת הכנס הוענק פרס משרת ציבור מוביל לפרופ' מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, בין היתר, נוכח ההתמודדות המרשימה של המרכז הרפואי בראשותו עם מגפת הקורונה. פרס מפעל חיים הוענק לפרופ' אברהם דיסקין, פרופ' (אמריטוס) למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים.

פרופ' מסעד ברהום קיבל את הפרס מידי מידי עדי אלדר ,שעמד השנה בראש הוועדה לבחירת משרת ציבור מוביל, יו'ר מרכז השלטון המקומי בישראל ולשעבר ראש עיריית כרמיאל.

אמר פרופ' מסעד ברהום: 'אני מבקש להדגיש כי אמנם אני עומד כאן בבימת הזום לבדי ומקבל את הפרס, אבל אני עומד כאן בשמם של 3,000 עובדי המרכז הרפואי לגליל. עובדים אשר מקיימים הלכה למעשה את הנעלה מכל - הצלת חיים, תוך שמירה על כבודם, מצב רוחם, בריאותם ואיתנותם של מטופלינו באחווה, ברעות ובחברות גם בימים סוערים אלו' , וריגש את הנוכחים.

ההרצאות בכנס השנה התמקדו בנושאים הבאים: הגבלת כהונת ראש הממשלה, מעקב מקוון אחרי אזרחים, תיאוריות וגישות במדע המדינה, היחלשות הדמוקרטיה בישראל, מגפת הקורונה והשלכותיה על המשילות, חיזוק השלטון המקומי, השתתפות פוליטית של המגזר הערבי ועוד.

ד'ר אפרת קנולר יו'ר הכנס: 'הכנס הקיף בצורה יסודית את הבעיות הפוליטיות הקשות שמדינת ישראל התמודדה ומתמודדת עמן במהלך השנה האחרונה. החוקרים הרבים שהשתתפו בכנס הציעו מספר פתרונות לבעיות אלו, בהם, בין היתר, אפשרות להארכת כהונת ראש ממשלה מעבר לשתי קדנציות רק ברוב מיוחס, כפי שהציע ד'ר שפירא במסגרת הכנס. מן הראוי שהנהגת המדינה, תאזין גם לקולות מומחים אלו'.

פרופ' אסף מידני יו'ר האגודה הישראלית למדע המדינה: 'בשעה שהמדינה חווה משבר אי משילות ושסע מגדרי ביטאה האגודה על ידי חבריה וחברותיה קריאה ציבורית לאיחוי השסעים ופתרון הבעיות המשטריות העמוקות של ישראל, ויפה שעה אחת קודם'.
לכידה מתוך טקס הענק הפרסים לפרופ' מסעד ברהום ואבי דיסקין בכנס השנתי של האגודה הישראלית למדע המדינה במכללה האקדמית צפת.צילום:דוברות המכללה האקדמית צפת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   הח'כיות אלינה ברדץ' יאלוב, לימור מגן...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש פגשה במועדון...
*   במוצ'ש החולף נפתחה המהדורה ה-23 במספר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים