יום הגיוון התעסוקתי ברמב'ם. מספר העובדים מהמגזר הערבי גדול פי שלושה מהיעד הממשלתי לשנת 2021. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

נתונים אלה ואחרים כולל נשים המועסקות בבית החולים, יוצאי אתיופיה, חרדים, אנשים עם מוגבלויות, הוצגו הבוקר ע'י מנהל הקריה הרפואית רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל, במסגרת אירועי יום הגיוון התעסוקתי. היתה גם הרצאתן של עו'ד נרדין סבית והאלופה הפארלימפית קרן אור ליבוביץ' שמביאה הרבה אור, קרן אור וכבוד למדינה

פורסם ב: 19/05/2021 19:41

28.6% מכלל עובדי המדינה בקריה הרפואית רמב"ם מגיעים מהמגזר הערבי, כך עולה מנתוני שנת 2021 אשר נאספו במרכז הרפואי הגדול בצפון לציון יום הגיוון התעסוקתי שחל ביום שישי הקרוב (21.5.21). מדובר בנתון הגבוה כמעט פי שלושה מהיעד הממשלתי, העומד על עשרה אחוזים. הנתון הזה מתפלג לדרגים שונים, מתוכם 28% הם נושאי משרות בכירות.

נתונים מרשימים נרשמו גם בתחום העסקת הנשים ברמב'ם, שם עומד מספר הנשים המועסקות בבית החולים, נכון לשנת 2021, על 61% מכלל המשרות הבכירות בקרב עובדי המדינה, כאשר היעד הממשלתי מורה על 50% איוש משרות בכירות על ידי נשים. 64% מכלל עובדי המדינה ברמב"ם הן נשים, המאיישות משרות בסקטורים שונים.

נתונים נוספים שנאספו במסגרת הדו"ח לציון יום הגיוון התעסוקתי, מתייחסים להעסקת יוצאי אתיופיה, המהווים 3.2% מעובדי המדינה ברמב'ם (פי 2 מהיעד הממשלתי), עולים חדשים, המהווים 1.6% מכלל עובדי המדינה ברמב"ם ואנשים עם מוגבלויות, המהווים כ-4% מן העובדים המועסקים על ידי המדינה בבית החולים. נתון העובדים מהמגזר החרדי עומד על פחות מחצי אחוז (14 עובדים). נתונים מעניינים נוספים אשר נאספו מתייחסים להעסקת בני שירות לאומי בביה"ח: 73% מבין המשרתים ברמב"ם מגיעים מן המגזר הערבי, 23% הם אנשים עם מוגבלויות, 3% מהמגזר החרדי ואילו אחוז אחד בלבד מבין יוצאי אתיופיה.

נתונים אלו הוצגו הבוקר (יום ד', 19.5) במסגרת אירועי יום הגיוון התעסוקתי ברמב"ם. ציון היום בבית החולים נעשה באירוע אשר נפתח בדברי ברכה של דר' מיקי הלברטל מנהל ב'יח רמב'ם, אשר הדגיש את חשיבותו של ההון האנושי שעובד ברמב"ם ומורכב מכל גווניה של החברה הישראלית. אחריו נשאה דברים עו"ד נרדין סבית הממונה על גיוון תעסוקתי ברמבם ובהמשך האזינו המשתתפים להרצאה של קרן אור ליבוביץ', 'אלופה פאראלימפית אשר זכתה ב-7 מדליות, לרבות ארבע זכיות במדליות זהב.

"על נושא הגיוון התעסוקתי ברמב"ם ממונה וועדה מקצועית שמטרתה לקדם את המטרה החשובה הזו, שהיא חלק בלתי נפרד מחזון בית החולים", מסבירה עו"ד סבית, "בשנים האחרונות נעשו פעולות רבות כדי לתת קדימות ותשומת לב מרבית לעניין כה חשוב ואנו ממשיכים לפעול ביתר שאת כדי להטמיע, להניע ולייצר הזדמנויות שוות לכל חלקי האוכלוסיה בקרב עובדי בית החולים. אנו מבינים לעומק את ההשפעות החיוביות, קצרות וארוכות הטווח, הישירות והעקיפות, של המהלכים הללו, הן על ציבור העובדים בבית החולים, וכפועל יוצא מכך, גם על איכות הטיפול המוענק לבאי בית החולים".

יום הגיוון הבינלאומי הינו יום מודעות אשר הוכרז על ידי האו"ם במטרה להכיר בחשיבות הרב תרבותיות וביטויה בכלל, ובהעסקת אוכלוסיות שונות וייצוגן באופן ראוי בשוק העבודה בפרט.עו"ד נרדין סבית ג'טאס היא יועצת משפטית הממונה על גיוון תעסוקתי ברמב'ם.
נרדין סבית היא בוגרת תואר ראשון במשפטים (LL.B) ופסיכולוגיה (B.A) מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני בשירותי אנוש (M.A) מאוניברסיטת חיפה.

בין השנים 2008-2009 התמחתה בבית המשפט העליון בלשכתו של כבוד השופט בדימוס סלים ג'ובראן.
היא הוסמכה כעורכת דין והתקבלה כחברה בלשכת עורכי הדין בישראל בשנת 2009. נרדין משמשת כיועצת המשפטית של בית החולים ואחראית על המחלקה המשפטית בבית החולים, וגם כאמור ממונה על הגיוון התעסוקתי.

לפני שהצטרפה לבית החולים התמחתה בליטיגציה אזרחית-מסחרית בתחומי המשפט השונים כגון דיני עבודה, דיני חברות, דיני תקשורת, קניין רוחני,מקרקעין, נזיקין


צפו באירועי יום הגיוון התעסוקתי ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

https://youtu.be/xXhpkkKLgdQ

בצילום מס' 1. מימין לשמאל - מירב גנות, מנהלת המחלקה לקידום רווחת העובדים, אלי בן-שלוש, מנהל משאבי אנוש, דר' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם ועו"ד נרדין סבית, הממונה על הגיוון התעסוקתי.

בצילום מס' 2. קרן אור ליבוביץ' מרצה בפני משתתפי האירוע.

(דגנית קניג)
צילום מס' 1: הקריה הרפואית רמב'ם

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ד'ר עמית כץ מונה למנהל המחלקה לניתוחי...
*   מבצע חיסוני שפעת נערך מהבוקר לצוות...
*   24 הרופאים הטובים בישראל עפ'י מגזין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים