איפה הכסף? סיפורים כלכליים מן התלמוד מאת זהבה שלו. הוצאת 'אוריון'

הסיפורים פרי עטה של זהבה שלו, חוקרת של ספרות חז'ל, מחוברים בחוט של אקטואליה לימינו אלה, ומלווים בנימה של הומור. הספר מיועד גם למי שאינו מכיר את התלמוד כלל. לכולם צפויה חווית קריאה מעשירה ומהנה ביותר

פורסם ב: 18/05/2021 23:05

איפה הכסף מאת זהבה שלו. סיפורים כלכליים מן התלמוד. הוצאת 'אוריון'
בספר 'איפה הכסף?' תמצאו סיפורים מרתקים ודרמטיים מן התלמוד, המגלים לנו את הפעילות הכלכלית של היהודים לפני אלפיים שנה בקירוב, בתקופת חז'ל (חכמינו זיכרונם לברכה).

יש שם סיפורים על השליח שאיכזב, הספינה שלא שטה, קניית נדל'ן ללא הפתעות וגם רכישות נדל'ן שמסתבכות, על מזימות כלכליות מסוגים שונים, מתח כלכלי אצל זוגות נשואים, עסקאות שמתבטלות, זיופים, גרימת נזקי גוף או רכוש והפיצוי עבורם, תחרות עסקית, יורשים מפתיעים ויורשים מופתעים, שותפות או סכסוך בין יהודים לגויים, גילויי חסד ויושרה, והמוכר העצוב שטעה במחיר, קרטל השוחטים, גדר המריבה, זהירות! עיזים לפניך. על רמאים, נוכלים וכדומה.

על אב ובנו הלוחמים בספספרי הפירות ועוד. חז'ל, בתבונתם הרבה, חשפו את האמת, פתרו את המחלוקות, וניתבו את האנשים לדרך נכונה.ייחודו של הספר בכך שהוא מהווה הזדמנות להכיר מקרוב את חיי היהודים בבבל ובארץ ישראל, ואת דרך מחשבתם של חז'ל, באמצעות סיפורי מעשים מן השטח, המצויים ברחבי התלמוד, וזאת, כשהם כתובים בלשון בהירה וקולחת.

זהו ספרה השני של זהבה שלו העוסקת בחקר ספרות חז'ל :תלמוד ומדרש העוסק בתחום זה. עריכה לשונית: ריבי רונן. עיצוב עטיפה: שיר לוי. הפקה: אורלי לוי. הוצאת 'אוריון'. הספר מכיל 202 עמודים - 88 ש'ח בחנוית הספרים הנבחרות ובהוצאת 'אוריון'.

www,orion-books.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   המדריך השלם למחלות לב, רומן מאת נועה...
*   האיראנים בפריז מאת יהודה גיל. הוצאת...
*   מחק פרח לב הזהב מאת ענת רוסמן. עורכת:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים