בעקבות התגברות המהומות הבין-דתיות ברחבי המדינה: סטודנטים בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת יצאו בקריאה לשלום ולפיוס

הסטודנטים בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת קוראים בהתרגשות 'לשמירה על הבית'. הם מייצגים את כל הדתות שעליהם נימנים הלומדים שם

פורסם ב: 13/05/2021 20:17

פרופ' מוחמד ותד ראש המכללה האקדמית צפת . צילום: אלבום פרטי
בעקבות התגברות המהומות הבין-דתיות ברחבי המדינה , עשו זאת במסגרת הקריאה הפתוחה והמשותפת שהפנו הסטודנטים היום (ה') בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.

כך כתבו הסטודנטים מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת:

"אנו, סטודנטים בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת – יהודים, מוסלמים, נוצרים,ודרוזים, חילוניים ודתיים - אזרחי מדינת ישראל ותושביה, החיים יום יום בדו-קיום, אחווה ושותפות גורל, מבקשים להביע זעזוע עמוק נוכח האלימות והאנרכיה השוטפות את הארץ. אנו קוראים לשלום, מבית ומחוץ, להקשבה, הידברות והכלה, שמירה על החוק והימנעות מוחלטת מאלימות, מכל סוג. זה הבית שלנו, של כולנו - בואו נשמור עליו'.

מספר רון אייל, סטודנט שנה א' בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת ואחד מיוזמי המנשר: 'בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת מכיל את כלל המגזרים בחברה הישראלית, ואנחנו מקיימים בינינו קשר מאוד טוב. אנחנו חיים פה ביחד ביום יום, לומדים בדו-קיום, עוזרים זה לזה, חולקים ביחד את ההצלחות והכישלונות שלנו.

מה שקורה עכשיו הוא בלתי נתפס, ולא מייצג לטעמנו את כלל החברה בישראל. בשיחות הפנימיות בינינו, הסטודנטים, עלו התחושות הקשות שנוצרו בעקבות המצב הביטחוני והחברתי במדינה בימים האחרונים, בעיקר בכל הקשור לקורה כעת בתוך הארץ. אנחנו רואים את הביטויים של הקיצוניות, כשהרוב המוחלט, למעשה, דומם. על כן, הרגשנו צורך לנסח פנייה בקריאה לשלום, להידברות ולהימנעות מכל סוג של אלימות. אנחנו מבקשים להזכיר כי זה הבית של כולנו, אנחנו צריכים לחיות בו יחד ולשמור עליו'.

ראש בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, הפרופ' מוחמד ותד: 'אני מברך על היוזמה של הסטודנטים, ומצטרף לתפילות לשלום ולאחווה. אני מקווה לימים טובים ורגועים מאלה, תוך שמירה על כיבוד הדדי וסובלנות'.

מנשר הסטודנטים הופץ עד כה במסגרות הפנימיות של המכללה האקדמית צפת ובקבוצות שונות ברשתות החברתיות (וואטסאפ, פייסבוק וכדומה).
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הפנינג סוכות לכל המשפחה ללא תשלום...
*   ארבע נשים פורצות דרך מככבות בשלטי...
*   מפקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה קנסו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים