אור זהר שיסיים בקרוב תואר שני בטכניון, זכה במלגה יוקרתית באוניברסיטת סטנפורד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: Knight-Hennessy Scholars

אור זהר בן ה-26 ,המסיים בימים אלה את לימודי התואר השני בפקולטה להנדסת חשמל ע'ש ויטרבי בטכניון, נבחר להמשיך את לימודיו בסטנפורד כאחד ממקבלי המלגה היוקרתית Knight-Hennessy Scholars השנה

פורסם ב: 09/05/2021 13:18

אור זהר. צילום: Knight-Hennessy Scholars
אור הוא הסטודנט הראשון מהטכניון הזוכה במלגה והישראלי הראשון הזוכה בה בתחום ההנדסה. הוא יסתייע במלגה ללימודי הדוקטורט בהנדסת חשמל, שם הוא מתכוון לפתח טכנולוגיות דימות חדשניות עבור מחקר מוחי וניווט נוירוכירורגי. לדבריו: 'העניין שלי בניווט נוירוכירורגי איננו מקרי.בתקופת הילדות שלי אבי עבר מספר ניתוחי מוח שעברו בהצלחה. לצערי, לפני כשנתיים, הוא נכנס לניתוח המוח השמיני שלו ויצא עם פגיעות מוטוריות ותקשורתיות משמעותיות. הדיכוטומיה הזאת בין ניתוחי העבר והניתוח הזה הבהירו לי היטב את החשיבות של בניית כלים טובים יותר לניווט כירורגי'.

בסוף בקיץ הקרוב הוא ימריא כאמור לתואר השלישי בסטנפורד, שם הוא יעסוק בחיבור בין צילום חישובי , תחום המשפר תהליכי צילום באמצעות מחשוב-– לדימות רפואית.


אור זהר החל את לימודיו בטכניון בפקולטה להנדסה כימית ע'ש וולפסון, שם כבר בסמסטר הראשון נכנס למחקר במעבדות הפקולטה וכך נחשף למגוון רחב של תחומי מחקר. יתר על כן, הוא הספיק לפרסם מאמרים מדעיים כבר בלימודי התואר הראשון ,הישג נדיר למדי ,והמשיך בכך בתקופת התואר השני.

במהלך התואר הראשון עבד זהר קיץ אחד בסטנפורד, במעבדתו של בוגר הטכניון פרופ' אדם דה לה זרדה, שם הוא נחשף לראשונה לחיבור בין עיבוד תמונה, אופטיקה ומחקר רפואי. מספר אור זהר: 'השהות בסטנפורד הייתה משמעותית מאוד עבורי כי לראשונה נחשפתי למחקר בתחום הדימות הביו-רפואית ועיבוד התמונה, מה שהשפיע מאוד על הכיוון האקדמי שלי'.

עוד במהלך התואר הראשון החל זהר ללמוד לתואר שני והתמחה בעיבוד אותות, תמונה ומערכות לומדות. במקביל הוא עבד כחוקר במעבדתו של פרופ' חוסאם חאיק מהפקולטה להנדסת כימית ע"ש וולפסון, שם הוא עסק בפיתוח אלקטרוניקה גמישה וחיישנים המבוססים על ננו-חומרים למטרות רפואיות.

Knight-Hennessy Scholars נחשבת לאחת המלגות הנחשקות והיוקרתיות בעולם לתארים מתקדמים. המלגה, אשר מאפשרת לסטודנטים מצוינים ולמנהיגים צעירים ללמוד בסטנפורד מקצוע לפי בחירתם, מספקת שכר לימוד ודמי מחייה לכ-100 מועמדים מכל העולם.

(דורון שחם)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   בעקבות דיווח תושב למוקד 106 של עיריית...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הביעה...
*   לרגל חודש הגאווה וערב המצעד בירושלים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים