'סבתא טרלללה' מאת בינה קין-ואן דר ווין. הוצאת 'מדיה 10'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

ספר מקסים לילדים כתבה בינה קין- ואן דר ווין, סבתא בלתי שגרתית בעבר מורה שעשתה הסבה מקצועית למדריכת תיירים.בינה נמצאת על קו ישראל-קפריסין ובכל אחת מהן יש לה דירה

פורסם ב: 05/05/2021 19:02

'סבתא טרלללה' מאת בינה קין ואן דר וויין. הוצאת 'מדיה 10'. צילום: אלבום פרטי
בינה קין - ואן דר ווין היא סבתא שמציגה את עצמה כטרלללה רק למען הבידור. הנכדים 'מתים' על הסיפורים שלה וכך גם מדריכי התיירים שהם הקולגות שלה. הלקוחות 'עפים' על סיפוריה. קבלו את סבתא טרלללה.

בינה קין – ואן דר ווין ,נולדה בקיבוץ צאלים שבדרום ובגיל שלוש עקרו הוריה לבאר שבע שם התגוררה עד לאחר שחרורה מצה'ל, כלומר בגיל 20. היא התעופפה מהקן הדרומי היישר לאיזור המרכז. לפני כן הכירה בינה בחצרים חייל שהיה בקורס טייס, והשניים התאהבו ועקרו לאחר החתונה לתל אביב. מאוחר יותר קנו בית בישוב אורנית שעל מייסדיו הם נימנו וזה היה בשנת 1985. לפני עשר שנים הם התגרשו ולהם שלושה ילדים משותפים ונכדים.

הבכור עידן קין הוא מוזיקאי בעל אולפן הקלטת מוזיקה לזמרים, לסרטים ולהצגות. הבת עדי קין קרני היא סמנכ'לית לנתיבי איילון העוסקת בתחום פתרונות תחבורתיים לגוש דן. צעירת הילדים רקפת קין רשף עובדת בהייטק ועוסקת בגיוס עובדים ומתגוררת בהרצליה עם בן זוגה.

אז מה קרה עם הוילה הענקית בישוב אורנית? 'לאחר הגירושין מכרתי את הוילה וגם פתחתי בפרק ב' מקצועי ומאז אני מדריכת טיולים בעולם. עד למהפך המקצועי הספקתי ללמד במשך 30 שנה בבתי ספר תיכוניים ובאוניברסיטה ובאריאל. הספיקתי גם לשמש כרכזת של מגמת האמנות והכנתי תלמידים לבגרויות 5 יחידות בתיכון מוסינזון בהוד השרון'.

לדבריה היתה זו קריירה נהדרת שזיכתה אותה מחמאות רבות מצד מנהלי בתי הספר והיא זכתה לאהבה גדולה מצד תלמידיה.בינה קין-ואן דר ווין היא מורת דרך בארץ שעובדת עם תיירות ניכנסת מכל העולם, וגם מדריכה בארצות רבות בעולם, דרך חברות ידועות בארץ וביניהם מילניום, פגסוס ועוד.

לאחרונה עברה לגור בפאפוס קפריסין שם קנתה שתי דירות, חוץ מהדירה שיש לה באזור השרון בארץ, כדי שיהיה לה היכן לגור כשהיא נמצאת כאן. כשהיא מגיעה לארץ יש לה הזדמנות נוספ להשמיע סיפורים נוספים לנכדיה.

'סבתא טרלללה' מאת בינה קין –ואן דר ווין שכותבת למעלה מ-15 שנים ולמעשה 'הכתיבה מלווה אותי כל חיי.כתבתי נכון להיום שישה ספרים, הספר 'סבתא טרלללה' הוא הראשון שיצא לאור. זהו דיאלוג בין סבתא לנכדיה והוא מכיל עשרה סיפורים קצרים ובחרוזים על סיטואציות הנמצאות בכל בית'.

הספר הקליל ומשעשע מלווה בציוריה המיוחדים והיא מבטיחה כי כאשר תחזור מפאפוס לישראל היא תוציא לאור ספר נוסף שלה ושמו 'נחיתה בפאפוס' עם 12 סיפורים על אנשים ומקומות שם ומתרגשת לספר לי: 'מסיבת השקה גדולה הכינו לי הפורום למדריכי טיולים בעולם, וארגון מדריכי הטיולים. .כמדריכת טיולים בעולם אני מרבה לספר את סיפוריי, והמטיילים עפים עליהם'.

הספר מכיל 62 עמודים מנוקדים ונמכר בכריכה קשה במחיר 89 ש'ח. הוצאת 'מדיה 10'.

את הספר הראשון שלה הקדישה 'למשפחתי הנפלאה. לאבא משה אגמון ואן דר ווין, ניצול שואה מיהדות אמסטרדם, למד בבית ספר יחד עם אנה פרנק, הבוגרת ממנו בשנתיים. הוא ניצל ע'י משפחה נוצרית במחוז לימברג.אנה לא שרדה.

אבא הוא דמות נערצת על ידי. הוא אמן בקנה מידה עולמי, איש נפלא, מלא הומור, חוכמת חיים. בעת הוצאת ספרי הוא בן 88. גם לאשתו היא מפרגנת: 'לאשתו מרים צוקרניק ואן דר ווין, פסנתרנית נודעת, מנצחת על מקהלות, זמרת ממוסקבה, ויחד עם אבא, שנשואים 30 שנה באהבה ונתינה אין סופית'.

לאם שלה, דליה אגמון ז'ל שנפטרה בשנת 2018 והיתה לדברי בתה 'אישה מדהימה וחברה נהדרת שלי. היא היתה נשיאת ארגון 'בני ברית', התנדבה שנים רבות עבור פעילויות ציבוריות ופעילה בהנהלת 'בני ברית' ובהנהלת 'המכון לחקר המקרא'.

מוזכרים בהקדשה גם אחותה מירה ברט ומשפחתה, ילדיה של מחברת הספר 'לילדיי עידן ועדי בטבע, קין שמיר וילדיהם, נכדיי נעם בן 6 וענבר בן 3, לעדי וגלעד קין קרני וילדיהם, נכדיי, יובל בן 6 ודור בן 3. רקפת וגיא קן רשף. 'רקפת היא הפרח שלי'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   אל תקרא לי מפלצת!!! מאת אהובה כספי...
*   המדריך השלם למחלות לב, רומן מאת נועה...
*   האיראנים בפריז מאת יהודה גיל. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים