למען איציק סעידיאן הותרמו 500 מנות דם, במסגרת יום ההתרמה המשותף של מגן דוד אדום ותל השומר. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

על מנת לענות על צרכי מערכת הבריאות נדרשים שירותי הדם של מד'א להתרים בכל יום כ-1,000 מנות דם ובעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת והירידה במלאי הדם, יזמו את מבצע ההתרמה המיוחד למען איציק סעידיאן

פורסם ב: 29/04/2021 01:42

500 מנות דם במסגרת יום ההתרמה המשותף של מגן דוד אדום ותל השומר .צילום: דוברות מד'א
שירותי הדם של מגן דוד אדום ובנק הדם של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר קיימו אתמול (ד') מבצע תרומת דם מיוחד במסגרתו הותרמו מאות מנות דם מצילות חיים.

בימים אלו של מחסור חמור בדם, ובעיקר מסוג O קיים קושי משמעותי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, לדחיית ניתוחים ולעמידה במוכנות למצבי חירום.במהלך המבצע נתרמו 500 מנות דם שיסייעו להציל את חייהם של קרוב ל- 1,500 חולים ופצועים.

מבצע התרמת הדם המשותף של שרותי הדם של מד'א ובנק הדם של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר נערך בלובי מגדל האשפוז בבית החולים החל מהבוקר ועד לשעות הערב המאוחרות..

ליאור אלטמן מנהל מערך ההתרמות הדם הארצי במד'א: 'לדם אין תחליף וכל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים. אנו מודים למאות התורמים שהגיעו היום והתגייסו למטרה החשובה. אנו קוראים לציבור הרחב להמשיך ולהגיע לנקודות ההתרמה של מד'א הפרוסות ברחבי הארץ ולתרום דם. זו תרומה חשובה ומצילת חיים'.

לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם באתר האינטרנט של מד'א:


/www.mdais.org/dam

או בטלפון 03-9101101.

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.
צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אל'מ (מיל) ח'כ מופיד מרעי הבטיח לסייע...
*   האחות רחל שפירו מהיחידה לטיפול נמרץ...
*   ד'ר לילך בונשטיין מנהלת מעבדת בנק...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים