משה קופרמן הוא חובש בכיר ומתנדב מד'א. מה שהוא עשה למען נער עם תסמונת דאון הסובל גם מהיפר-אקטיביות, צריך ללמד אנשים רבים. כתבה: רונית קיטאי

אליהו פלץ הפך בן 16 הסגור ומצוי ללא כל מסגרת , לנער הפורח מאושר. אנשים טובים באמצע הדרך

פורסם ב: 21/04/2021 14:53

אליהו בן ה 16 מסייע לצוותי מד'א .צילום: דוברות מד'א
הנער אליהו פלץ ממודיעין עילית עם תסמונת דאון, מצא עצמו בסגר הראשון לפני כשנה מחוסר כל מסגרת או שגרה. ללא מערכת חינוך, פעילויות וחברה.משפחתו חיפשה פיתרון למצוקתו.

טובי פלץ , אמו של אליהו, עובדת במחלקת החינוך המיוחד בעירייה ובאחת משיחות המסדרון שמעה על משה קופרמן (48), איש חינוך תושב העיר ומתנדב במד'א. שעות ספורות לאחר מכן, אליהו הנער ומשה קופרמן נפגשו על מנת לחבר אותו למד'א ומאז השתנו חייו לטובה.

במהלך השנה האחרונה מלווה אליהו את משה קופרמן, כאמור חובש בכיר במד'א. הוא היה אתו בפעילויות הקורונה: מתחמי דגימות, מרכזי חיסונים, הסעות חולים מאומתים, שינוע מטופלים ועוד והפך למעשה לחלק בלתי נפרד מהארגון.

אליהו מסייע למשה במשימות השגרה וכמובן מקפיד על המיגון ועל הריחוק החברתי. אליהו כבר מנוסה בניהול דגימות קורונה ובסיוע במתחמי הבדיקות והחיסונים. אך מלבד הסיוע הטכני לארגון , הפך אליהו מבחור מסוגר וחסר מסגרת, לבן אדם מאושר ומלא מטרה וחיוניות.

טובי פלץ, אמו של אליהו, סיפרה: 'אליהו עם תסמונת דאון וסובל גם מהיפראקטיביות. מאוד לא פשוט עבורו להישאר בבית ללא מסגרת בימי הקורונה. קשה לו לקבל שינויים והוא מקובע לתבניות שנהג להכיר. ברגע שהוא התחבר למשה החיוך לא יורד לו מהשפתיים.

הוא מחכה בציפייה לכל נסיעה, הוא רוקד ושר במשמרות וחוזר הביתה חזר עם עיניים נוצצות. הוא מרגיש שווה בן שווים ומתרגש בכל יום מחדש. הוא עד כדי כך מחכה בציפייה לכל משמרת עם משה, שהוא אפילו מסיים מיוזמתו את המשימות שהוא שונא לעשות , רק כדי להגיע לעוד יום במד'א'.

מוסיף משה קופרמן: 'אני איש חינוך במקצועי ועוסק בתחום זה מעל ל-30 שנה. אשתי מנהלת את מחלקת החינוך המיוחד בעיר וכך נולד החיבור עם טובי. אליהו הוא ילד שחייב להיות בתנועה ובפעילות. אני, נוכח עבודתי במד'א , לא עוצר לרגע. לכן הגעתי למסקנה שזהו החיבור המושלם.

אני כל היום מסתובב ויש נער שתקוע בבית ומחפש הרפתקאות. החיבור היה מוצלח מהיום הראשון ואליהו מלווה אותי במשך משמרות שלמות, כשהוא נמצא בחליפת מגן ושומר על סבלנות וחיוך. אנחנו חברים טובים והמטופלים מגיבים אליו מאוד יפה ובכבוד. הוא ממש כמו כל מתנדב נוער אחר. החיבור עם אליהו נותן לי כוח רב והרבה שמחה. אני יודע שהוא חזר הביתה בעננים וזה מעניק לו ולמשפחתו שקט ונחת. זה נותן לי סיפוק אדיר, אנחנו אוהבים אותו מאוד'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים