החאלקה של אדיר אלמקייס בן השלוש ממגדל העמק, ריגשה מחלקה שלמה במרכז הרפואי רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם

אדיר הקטן בנם של ליאת ומאיר אלמקייס,הספיק לעבור דרמות רפואיות רבות בחייו הקצרים

פורסם ב: 18/04/2021 15:13

צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם
אדיר אלמקייס הוא צעיר בניהם של ליאת ומאיר. בגיל חודש הוא הובהל לרמב'ם מבית חולים אחר עם קריסת מערכות, הוא טופל בטיפול נמרץ ילדים במהלך שבועיים ימים, ולאחר מכן אושפז שמונה וחצי חודשים לסדרת טיפולים. כתוצאה מכך, הוא התגלה כמי שסובל מאי-ספיקת כליות, וכיום הוא מגיע שישה ימים בשבוע לביצוע דיאליזה במכון לנפרולוגיה ילדים ונאלץ להתמודד עם מספר מוגבלויות.

ד"ר שירלי פולק, רופאה בכירה במכון לנפרולוגיה ילדים מציינת כי בשלוש השנים הללו ההורים, ליאת ומאיר, נמצאים במאבק עיקש ויום יומו להצלת חייו , ומחזיקים אותו בחיים, עם הרבה מאד טיפולים תומכים מסביב'.

ליאת, אמו של אדיר, החליטה להסתכל על הצד החיובי והטוב. כך החליטה לחגוג את הגעתו של בנה אדיר לגיל שלוש במסיבת 'חאלקה' (טקס במהלכו מבוצעת תספורת המסמלת יציאה מגיל הפעוטות), אליה הוזמנו גם צוות המכון המטפל, המשפחה הגרעינית בלבד והרב שמואל טורקוב, רב בית חב'ד, שניהל את הטקס.

סיפרה ליאת: 'הייתה פה שמחה מטורפת וזאת אחרי שאדיר הגיע לגיל שלוש. מדובר בילד מאד מורכב מבחינה רפואית ואנחנו בחרנו לחגוג לו. זה לא מובן מאליו שהגענו לגיל 3, זה לא מובן מאליו בשבילנו, בתור ההורים שלו, אנחנו מאוד מעריכים את הצוות הרפואי, הצוות עוטף לא רק את אדיר אלא גם אותי, וההזדמנות הזו לחגוג לאדיר היא גם ההזדמנות שלי לומר לצוות תודה רבה'.


https://youtu.be/y4IXrUwMTd4

(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים