פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ייערך במרכז הרפואי רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

הם נמנים על הסגל הרפואי של רמב'ם. כולם שירתו בצה'ל במקומות ובאירועים שהיו חשופים לסיכון חיים מיידי. נמנים עליהם טייס קרב, מפקד פלוגה בגולני, חובשת ב-669, קצין בסיירת מובחרת, לוחם בצנחנים. הם איבדו חברים קרובים, עמיתים לשירות וקרובי משפחה במהלך שירותם הצבאי

פורסם ב: 12/04/2021 13:28

פרופ' דורון נורמן מנהל המערך האורתופדי ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
לרגל יום הזיכרון הם חוזרים אל החברים ובני המשפחה שנפלו ומגלים מה הקשר בין הזיכרון הכואב להחלטה לבחור בעולם הרפואה כדרך חיים.

ד'ר תום פרידמן קצין בסיירת שלד'ג, רופא בכיר במחלקת ניתוחי חזה ברמב'ם, נזכר כיצד הכיר את שותפו לריצה בקורס הקצינים, סרן הראל מרמלשטיין ז'ל, שנפל בפעולה של השייטת סמוך לטול כרם ועל המפגש שבעקבותיו מצא את עצמו ד'ר פרידמן על ספסלי בית הספר לרפואה.

https://youtu.be/N5Fqm1fwBfA


רוית אידלמן חובשת מוטסת ביחידה 669, ואחות ראשית של מיון ילדים ברמב'ם, משתפת בגאווה את הצופים בגעגועים לאחיה, סרן אבנר ברדוגו ז'ל, מפקד מסלול באותה יחידה שבה רוית שירתה, מסלול שעיקר העיסוק בו הוא הצלת חיים, מסלול בו היא נמצאת וגאה בו עד היום.

https://youtu.be/529375c6h8E


ד'ר בצלאל פסקין מפקד פלוגה בגולני, מנהל יחידת ברך וארתרוסקופיות ברמב'ם, מספר על בנו של אחד השותפים לצוות סיירת גולני, רב'ט איתמר-יוסף פוקס ז'ל ועל ההיכרות המוקדמת עם משפחתו, משפחה שהוא מחבק כמדיי שנה, כל השנה כרופא וכחבר.


https://youtu.be/YqL4V3obuxE


פרופ' דורון נורמן, לוחם בחיל הנדסה צנחנים, ומנהל המערך האורתופדי ברמב'ם, נזכר בחבר ילדותו, סגן משנה ישראל (רולי) בכר ז'ל, ששירת ביחידת הצנחנים, בגדוד שנכנס לעזור לכוחותינו באזור ביירות שבלבנון במהלך מלחמת לבנון הראשונה, ונפגע מפגיעה ישירה של טיל. כשהשתחרר הבין נורמן הצעיר כי ייעודו הוא הצלת חיים ולכן בחר בלימודי רפואה.

https://youtu.be/cnRtJDkZEGc


פרופ' גיל בולוטין טייס קרב לשעבר ומנהל מחלקת כירורגית לב בקריה הרפואית רמב'ם, מספר על שותפו לקורס הטייס, סגן אייל פרס ז'ל, שנפל בתאונת אימונים עם מסוקו באזור ירוחם, ונצר למשפחת רופאים. האם ייתכן וזו אחת הסיבות לבחירה של בולוטין הצעיר במסלול הרפואי? פרופ' בולוטין לא שולל.

https://youtu.be/7yRXKVvxTgg

(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים