חברת התרופות הבינלאומית מדיקיין הודיעה על מינויה של ד'ר נורית טוויזר- זקס למנהלת הרפואית של החברה

בתפקידה האחרון כיהנה ד'ר נורית טוויזר-זקס בתפקיד המנהלת הרפואית של קרן ההשקעות הבינלאומית aMoon, תפקיד בו הייתה אמונה על בחירת חברות ביו-פרמצבטיות מבטיחות וייעצה לחברות מובילות בתחום

פורסם ב: 06/04/2021 14:09

ד'ר נורית טוויזר-זקס. צילום: יח'צ
MediCane Health Incoporated (מדיקיין), חברת התרופות הבינלאומית המתמחה בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס, מודיעה הבוקר על מינוי של ד"ר נורית טוויזר-זקס לתפקיד המנהלת הרפואית של החברה (CMO). טוויזר-זקס, דוקטור לרפואה מטעם הפקולטה לרפואה בבן גוריון ובעלת תואר שני בניהול מטעם אוניברסיטת נורת'ווסטרן, בעלת ניסיון של 25 שנים במערכת הבריאות, ובתעשיית הבריאות והתרופות.

. לפני תפקידה בaMoon הייתה ד'ר נורית טוויזר-זקס חלק מצוות הפיתוח הגלובלי של חברת Sanofi, במסגרת תפקידה הציגה טכנולוגיות חדשות בתחום מדעי החיים, הובילה יוזמות דיגיטליות בתחום הבריאות והובילה צוותי מחקר והערכה. קודם לתפקידה בSanofi, שימשה כרופאה בכירה ברפואה פנימית וריאומטולוגיה במרכז הרפואי שיבא.


חברת התרופות מדיקיין נוסדה ב2019 ע'י זיו אבירם - מייסד שותף של מובילאיי ואורקם, עו'ד חגי גרינשפון, ויוסי בן עמרם מנהל בכיר לשעבר בטבע ובחברת MSD המכהן כמנכ'ל החברה.

מדיקיין עוסקת במחקר ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס, וחרטה על דגלה לשפר דרמטית את איכות החיים של הסובלים ממחלות קשות. המחקר של החברה המתבצע במעבדות החדישות של החברה בכפר סבא, מתמקד בהפרעות נוירולוגיות (דיכאון, שיטיון, אפליפסיה, פארקינסון) ובמחלות עם רקע דלקתי (מחלות דרכי הנשימה ודרכי העיכול). החברה מאוגדת בקנדה ולה סניפים פעילים בישראל, פורטוגל, גרמניה ואוסטרליה.

יוסי בן עמרם מנכ'ל 'מדיקיין': 'מינויה של נורית טוויזר-זקס מהווה אבן דרך חשובה עבור חברת מדיקיין, בהמשך ביסוסה כחברת תרופות מבוססות קנאביס מובילה. במסגרת תפקידה, נורית תהיה אחראית על כלל ההיבטים הביו-פרמצבטיים של מדיקיין, החל מעיצוב האסטרטגיה ותהווה חוד החנית בהוצאה לפועל של פיתוח התרופות, מראשיתן ועד השקתן. אני משוכנע כי ניסיונה העשיר של נורית יהווה נכס למימוש החזון של החברה, שיפור איכות חייהם של הסובלים ממחלות קשות, באמצעות תרופות מבוססות קנאביס'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מינוי יוקרתי למנהל מחלקת כירורגיה...
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים