חיזוק משמעותי לעיר חיפה: בית התוכנה המרכזי של זרוע הים יעבור מרמת גן לחיפה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה ומשרד הביטחון חתמו לאחרונה על הסכם להעברת חידת מפת'ח (מחשוב ופיתוח תוכנה חיל הים), יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים, ממחנה השלישות הראשית ברמת-גן לבסיס חיל הים בחיפה. את ההסכם מטעם העיריה הוביל נחשון צוק סגן ומ'מ ראש העיר חיפה

פורסם ב: 06/04/2021 09:57

פנימיים) נחשון צוק סגן ומ'מ ראש העיר חיפה . צילום:ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
במסגרת הסכם שנחתם בין משרד הביטחון, זרוע הים בצה'ל ועיריית חיפה, תעבור יחידת התקשוב של זרוע הים, המונה מאות משרתים בתחומים טכנולוגיים, אל מתחם ייעודי חדש שיוקם בבסיס חיל-הים בחיפה.


בית התוכנה המרכזי של זרוע הים, המונה מאות משרתים בתחומים טכנולוגיים, ישמש כעוגן טכנולוגי לפיתוח סביבה טכנולוגית נוספת בעיר. בעקבות חתימת ההסכם, החלו גורמי המקצוע בזרוע הים וביחידת מתוו'ה (מקרקעין, מיסוי מוניציפאלי, תכנון, תשתיות ושיווק מחנות והגנת הסביבה) באגף 'אמון' של משרד הביטחון בתכנון המתחם החדש, כהמשך המימוש של הסכם 'שוה'מ 3' להעתקת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ.

ראש תחום הסדרי מקרקעין צפון במשרד הביטחון, תמי שנוולד:'העתקת יחידת התקשוב של זרוע הים לחיפה היא חלק ממהלך לאומי והיסטורי להוצאת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ. המהלך יביא לחיפה את אחת מיחידות הטכנולוגיה המובילות של צה'ל ובמקביל יאפשר לקדם מיזמי מגורים ותעסוקה בשטחי המחנות המתפנים באזורי הביקוש'

סגן ומ"מ ראש העיר חיפה נחשון צוק, אשר הוביל את ההסכם מטעם העירייה: 'העתקת יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים לחיפה תהווה מנוע להגדלה משמעותית של מספר חברות הסטארט-אפ מתחום הטכנולוגיה הימית ('בלו-טק'), הפועלות בחיפה והיא מהווה גורם משמעותי בחיזוק מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו'.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אורן נהרי פרשן לענייני חוץ, עיתונאי...
*   השבוע נערך בבית ההסתדרות בחיפה טקס...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם הזניקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים