מבצע 'יום בתפקיד' התקיים בהנהלת בי'ח 'כרמל'.כתבה: רונית קיטאי. צילום: ירון חזן

ביום המיוחד החליפו חברי הנהלת בית החולים את המנהלים בשטח במטרה להכיר מקרוב את הדילמות והצרכים העולים מהשטח. לאחר מכן הם יוכלו גם להציע להם גם פתרונות יצירתיים ועדכניים

פורסם ב: 22/03/2021 13:13

סיגל זומר נכנסה אחר כך לעזור בחדר ניתוח. צילום: ירון חזן
כדי לראות מקרוב את תהלכי העבודה וכדי לחוות את אתגרי היום יום איתם מתמודדים המנהלים ועובדי בית החולים 'כרמל', יצאה הנהלת בית החולים אל המחלקות והמנהלים השונים. את המבצע יזמו אהובה טל מנהלת הסיעוד ועוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי ולדבריהם 'מטרת היום בתפקיד היא לחוש מקרוב ולהכיר את הלבטים והדילמות איתם מתמודד השטח ולהציע להם פתרונות עדכניים ". היום המיוחד בכרמל עבר בהצלחה'.

לא בכל יום פוגשים צוותי משרד הקבלה של בית החולים את מנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג יושב על כיסא מנהלת משרד הקבלה של כרמל איקה יעקוב ג'אן, אבל השבוע זה קרה במסגרת 'יום בתפקיד'
.
סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של בית החולים נכנסה לחלוק ירוק ועל ראשה כובע מנתחים ועבדה לצד מירב פינקלשטיין אחות אחראית ומרכזת הפעילות בחדרי הניתוח של בית החולים. הן ניווטו בחוכמה ומיומנות רבה עשרות ניתוחים, מנתחים בכירים, וציוד רפואי וטכנולוגי מתקדם.

מנהלת הסיעוד אהובה טל התייצבה לעבודה במטבח בית החולים, בין הכנת השניצלים לחלוקת מנות בפס החלוקה עבדה לצד עופר פישמן שף המטבח ביום עבודה עמוס הכולל הכנת מאות מנות אוכל למאושפזים ולעובדים.

סגן מנהל בית החולים ד'ר בני רביב התמודד עם עשרות כלי ניתוח וציוד רפואי הדורש עיקור וסטריליזציה כשהוא עובד לצד האחות ליאן קורנינו ביחידת האספקה הסטרילית. סגנית המנהל ד'ר שני ברוש חבשה כובע מגן פתחה את ארגז הכלים ועבדה לצד מנהל האחזקה שמוליק סנדר ומהנדס בית החולים דורי בז'רנו כשהיא נותנת מענה לעשרות בעיות אחזקה ותקלות.

מנהל משאבי אנוש אהוד פקלר פתח את מכשיר הקשר והפעיל את עשרות הסניטרים של 'כרמל' בהעברת חולים ובדיקות בכל רחבי בית החולים, כשהוא עובד לצד מנהל מוקד השינוע דב סימון.

מנהל הכספים יותם פוגל נטש את טבלאות האקסל ובעיות התקציב ונכנס לעובי הקורה לצד מנהל מוקד התמיכה והמיחשוב עינב עזרי. יהודית שוורץ מנהלת או'ש ומיחשוב פתחה זווית ראיה מרתקת כשעבדה לצד האח זיאד אבו סאלח כאחראית במחלקה הפנימית.

מנהלת השירות וחווית הלקוח קרן מרום לבשה את אפוד הביטחון הצטיידה בחיוך שירותי ובנשק מתאים, יצאה להכיר מקרוב את בעיות הביטחון של ביה"ח ולנווט את מאות המבקרים יחד עם מנהל הביטחון ניר רוגר וסגנו ליאב חיים.

ד'ר תמר עציוני חברת ההנהלה ומנהלת תחום האיכות של 'כרמל' התוודעה מקרוב לאיכות הניקיון של בית החולים ופגשה מקרוב את בעיות המשק , לצד קובי ליכטהויז מנהל המשק.

ליאן ליפשיץ סגנית המנהלת האדמיניסטרטיבית בדקה מקרוב את מחסן הלבנים כשעבדה לצד סרגיי שובין מנהל מחסן לובנה במחסן הלבנים.

סגן מנהלת הסיעוד האח ויטלי יורין התוודע מקרוב לכמויות האדירות של הציוד הרפואי אותם צורכים המחלקות השונות כשהוא מחליף את אדי ובן במחסן הצר"פ , ועוז יאיר המנהל הלוגיסטי נגע מקרוב בצוותים המטפלים במחלקת קורונה והתוודע למטופלי הקורונה במחלקה אשר סיפרו על יחס המטפלים צוותי הרפואה והסיעוד ועל תנאי האשפוז.

מנהל המערך הלוגיסטי עוז יאיר: קזאת היתה בהחלט חוויה מיוחדת להכיר ולחוש את הדילמות והצרכים המיוחדים של השטח,לפגוש מטופלים ולשמוע מהם פנים אל פנים על מסירותו המופלאה של צוות בית החולים, לשמוע על תנאי האשפוז בעת אשפוזים ממושכים מעין אלה על צרכים ודרישות מיוחדות, ולדעת שאנחנו עושים הכל כדי לספק את השירות הטוב ביותר למטופלים שלנוק.


אהובה טל מנהלת הסיעוד, מיוזמות הרעיון מסבירה: 'הרצון ללמוד ולהיות שותפים לעמיתינו העובדים בתחומי השירות השונים הוליד את הרעיון , הצעתי שנעשה כהנהלה אתנחתא ונצא לשטח להיות חלק מהצוותים לראות וללמוד את האנשים התהליכים מאחורי הקלעים, ואת ההתמודדויות.


ברצוני להודות לצוות המטבח כם על ההזדמנות להיחשף לעבודתכם ולצוות. כל יום בבית החולים ניתנות שלוש ארוחות ביום למטופלים ,לנו המטפלים, וארוחות גורמה לאורחים. מאחורי העשיה הזו מצאתי צוות מחוייב הנותן את השרות תוך הבנה של המשמעות של מה שהוא עושה. פחות שמן הבדל בין מנה רכה לרגילה לדלת מלח. רצון להגיש את האוכל בזמן ובטמפרטורה נכונה ,במחלקות מסויימות אפילו לרצות את הנשים וגם אוכל למטופלים בבידוד באריזה נפרדת .עבדתי איתכם על פס החלוקה ולמדתי מכם המון . תודה על ההזדמנות ואני מודה לכל אחד ואחת מכן צוות כרמל אכן יכול לצעוד על קיבתו'.

סיכם ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל': 'זה היה יום מועיל ועוצמתי. יום בתפקיד איפשר לכולנו כהנהלה הזדמנות טובה לראות מקרוב, לשמוע ולהרגיש, את מה שעובר על צוותי ומנהלי השטח ביום יום שלהם. יש לנו ב'כרמל' צוות עובדים מסור ומחויב לטיפול רפואי איכותי בצורה מעוררת כבוד, התברכנו בעובדים יקרים ומסורים ומגיעה להם על כך את כל ההוקרה והתודה'.


בתמונות
ד"ר גולדברג מנהל ביה"ח במשרד הקבלה
סיגל זומר עם האחות מירב בחדר ניתוח
אהובה טל מנהל הסיעוד במטבח
יהודית שוורץ מנהלת המחשוב במחלקה הפנימית
קרדיט צילומים – ירון חזן
אהובה טל במטבח. צילום: ירון חזן

ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל' יושבת במשרד הקבלה של בית החולים. צילום: ירון חזן

יהודית שוורץ כאחות. צילום: ירון חזן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים