עיריית חיפה מכשירה פינות ישיבה ותצפית ברחוב יעקב חזן שבשכונת נווה-שאנן. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

במקטע, ממנו נשקף נוף פנורמי, יוקמו על שפת מדרון ההר מתחמי מנוחה ופנאי מונגשים עם ספסלים ושולחנות-בר שיאפשרו מנוחה ותצפית, עמדות להטענת טלפונים ניידים ועוד

פורסם ב: 17/03/2021 09:44

צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
בפעם הראשונה, לאחר כ-30 שנים, מכשירה עיריית חיפה באחד הרחובות עם נוף פנורמי, פינות ישיבה נגישות עם עמדות להטענת ניידים, שולחנות בר עבור אלו הרוצים ליהנות מהנוף. בנוסף יסומן לאורך המדרכה מסלול הליכה, עם ציון מרחקים, ותתוגבר תאורת הרחוב.

בימים אלו החלו ברחוב יעקב חזן, שבמורדות שכונת נווה-שאנן, עבודות להכשרת נקודות ישיבה ותצפית ולסימון מסלול הליכה לאורך הרחוב. העבודות מתבצעות על ידי מינהל התפעול בשיתוף פעולה עם ועד נווה שאנן.


לאורך הרחוב יבוצע סימון של מסלול הליכה על גבי המדרכה, תוך ציון מרחקי ההליכה עבור התושבים והעוסקים בפעילות ספורטיבית. באופן זה, ייווצר ברחוב מקטע מעודד הליכה ושהייה, אשר יחבר שני חלקים נפרדים של שכונת נווה שאנן:- רחוב נתיב חן ושכונת יזרעאליה מצד אחד, ורחוב גדליהו, בית-הספר עירוני ג' ומתחם הספורט של השכונה, מצד שני.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'לרחוב יעקב חזן פוטנציאל גדול, אותו זיהיתי כבר בהצעתי לסדר כחברת מועצה בקדנציה הקודמת, וכעת תכנית זו באה לממש חלק מהחזון, עליו דיברתי כבר לפני 4 שנים. הגיע הזמן לנצל את הצביון הטופוגרפי של העיר ליצירת פנינות-חמד בתוך השכונות בעיר. פרויקט זה הינו חלק מראייה ארוכת טווח, בה מגוון רחובות, המאופיינים בנתונים זהים לזה של רחוב יעקב חזן, יקבלו שדרוג נופי ואורבני, שיהפוך אותם לרחובות אטרקטיביים, מהיפים בארץ'.

צביקה ברבי חבר מועצת העיר ותושב השכונה: 'אני מצדיע לראש העיר ד'ר עינת קליש רותם, שמילה שלה זו מילה. הדבר ששמה עליו דגש הוא איכות חיי התושבים ועל זה אני מודה לה מכל הלב'.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש הגיעה בצהריים...
*   70 רכזי תנועות נוער בחיפה למדו להציל...
*   כנס מועצות התלמידים והנוער השנתי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים