טקס ברית מילה מרגש התקיים במחלקה האונקולוגית ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

צוות מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים ברמב"ם חגג אתמול ברית לאחיה של ש' בת ה-3, המטופלת במחלקה ומתמודדת עם לוקמיה. ההורים שלא משו ממיטתה כבר שלושה חודשים קיבלו את ההחלטה: 'הצוות הפך למשפחה ולכן נחגוג את הברית לתינוק החדש יחד עם הצוות'. מי פינק את המשפחה?

פורסם ב: 15/03/2021 14:13

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
ש' הקטנה, אובחנה כחולת לוקמיה לפני שלושה חודשים והחלה בקבלת טיפול במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים שבבית החולים ע'ש רות רפפורט בלב הקריה הרפואית רמב'ם. מצבה הרפואי המורכב של ש' בת השלוש תפס את הוריה, כשהם מצפים לילד, כאשר האם בחודש השישי להריונה.

לאור מורכבות הטיפול בילדה ההורים קיבלו החלטה לא לזוז ממיטתה של ילדתם ולמעשה, מאז אשפוזה של ש', הם מתגוררים אתה במחלקה. לפני כשבוע האם ילדה במזל טוב תינוק בריא ובמועד המתוכנן. ההורים הנרגשים, מצאו את עצמם בדילמה כיצד לקיים את טקס ברית המילה לילוד ולדאוג לכך שגם אחותו המאושפזת תהיה נוכחת.

המשפחה פנתה לצוות המחלקה בראשותה של ד'ר שיפרה אש (נכון , גם רעייתו של פרופ' נחמן אש.ר.ק.) , יחד עם סגניתה ד'ר נירה ארד-כהן, מנהלת שירות לוקמיה בילדים וגב' רות אופיר-בלמס, האחות האחראית, החליטו לקיים את טקס ברית המילה במחלקה בנוכחות המשפחה הקרובה.

הצוות התגייס מייד למשימה להפיק את הברית בפטיו של המחלקה שקושט ועוצב בבלונים צבעוניים בסיוע עמותת 'לב – להילחם ביחד', עמותה שהוקמה על-ידי הורים לילדים שילדיהם טופלו בעבר במחלקה.

הצוות אירגן מוזיקה, שקיות שי מלאות בבונבוניירות, 'מיני בשמים' עליהם מברכים בעת בכי התינוק בברית. כדי להשלים להורים את החוויה המרגשת, צוות המחלקה פנה לירדנה שושן בעלת צימרים 'אצל ירדנה' מהישוב ספסופה, אשר תרמה להורים שני לילות מפנקים במתחם הצימרים שלה. כל הצוות המטפל ומשפחות הילדים במחלקה נכחו באירוע מרגש שלא השאיר אף עיין יבשה.


(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים